18. miesiąc życia dziecka – tata raportuje

tata raportuje, miesiąc życia

18. miesiąc życia z małym bohaterem za nami. Działo się, jak co miesiąc dużo, nudą nie wiało a rozwój nie idzie pomału do przodu – on biegnie! Poniżej pierwsza infografika, w której opisuję jak w pigułce wyglądał ten miesiąc oraz podaję trochę suchych, ale cennych i ważnych danych.

18. miesiąc życia. Jak było?

Intensywnie, choć do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak ten miesiąc był wyjątkowy, ponieważ przypadł na czas społecznej kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa. Dlatego też, musieliśmy zrezygnować z placów zabaw i częstego korzystania ze świeżego powietrza. Nie widzieliśmy się również z dziadkami ani innymi obcymi osobami, mówiąc krótko, byliśmy zdani na siebie 24 godziny na dobę.

Ten miesiąc upłynął nam pod hasłem „TAK!”, na wszystko. Nieważne było pytanie, zawsze było „Tak!”, choć nie zawsze oznaczało to faktycznie zgodę. Ale było to słowo kluczowe, powtarzane na okrągło, przy okazji którego było wiele śmiechu ale i wiele nieporozumień. Dodatkowo z racji wczesnej wiosny, konieczna była zmiana garderoby oraz z racji zmiany czasu, zmiana godzin spania, pobudki i jedzenia.

Do tego dopisałbym jeszcze coś, co na pewno potwierdziłaby mama małego bohatera – to ona była oczkiem w głowie i całym światem. Mama musiała przytulać, karmić, budzić i kłaść spać. Tata był w tym czasie skromnym asystentem, często nieakceptowanym przez małego królewicza.

Co zmieniło się w porównaniu do porzedniego miesiąca?

Rewolucji nie było… Maluch śpi podobnie, jadłospis niemal bez zmian, poza oczywiście nowymi przysmakami. Również zabawy i ulubione zabawki są raczej te same, co miesiąc temu. Największa zmiana jest w ilości przyswajanych słów i w nazywaniu, oczywiście po swojemu otaczającego świata. My, rodzice pełnimy rolę trochę odkrywców tego języka, zastanawiając się czy miś to „mi-mi”, czy może „nie-nie”. Takie to teraz mamy łamigłówki.

Infografika - 18. miesiąc życia

5 1 vote
Article Rating
To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

zobacz również!

inne wpsiy w kategorii jestem tatą

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

przepisy dla najmłodszych

Sprawdź przepisy na dane dla najmłodszych! Przejdź do kategorii „przepiśnik„.

urlop z dzieckiem

tu byłem!

Wszystkie opisane miejsca z informacjami dotyczącymi dzieci (sugerowany wiek i dostępność). Przejdź do kategorii „tu byłem„.

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x