19. miesiąc życia dziecka – tata raportuje

tata raportuje, miesiąc życia

19. miesiąc życia z małym bohaterem za nami. Działo się, jak co miesiąc dużo, nudą nie wiało a rozwój nie idzie pomału do przodu – on biegnie! Poniżej infografika, w której opisuję jak w pigułce wyglądał ten miesiąc oraz podaję trochę suchych, ale cennych i ważnych danych.

19. miesiąc życia. Jak było?

Jak poprzedni miesiąc był ogólnie na „TAK”, ten jest zdecydowanie na „NIE”. Mały zorientował się, że może trochę porządzić. Raz mleko chce wypić u siebie, a kiedy indziej w naszej sypialni i basta. Jak nie spełnisz żądań, będzie płacz, tupanie nogami i mleko, nadal całe do wypicia. Pół biedy jak wie czego chce lub ty zrozumiesz o co chodzi, gdy mówi że chcę „basia”… (dla pełnej jasności w najbliższej rodzinie Basi nie mamy).

Ten miesiąc to również problemy z zasypianiem, które objawiały się czasami nawet godzinnym „muleniem”. Do tego mały bunt przy jedzeniu, z powodu na przykład nie tej łyżeczki lub złych zabawek do umilenia obiadu.

Mimo tego wszystkiego, ten mały diabełek jest również uroczy i pocieszny. Potrafi się chwilę sam bawić, choć woli zabawy z nami. Próbuje po swojemu nazywać świat i pokazuje co od nas chce, na przykład pukając w podłogę zaprasza nas do zabawy na niej. Mała zmiana nastąpiła w spacerach, gdzie coraz chętniej spaceruje sam, a wózek jest tylko obserwatorem „pląsów”.

Do łask wrócił tata. Oczywiście nadal mama jest całym światem, ale tata też się momentami przydaje.

Co zmieniło się w porównaniu do poprzedniego miesiąca?

Dwie duże zmiany – bunt i problemy w zasypianiu. Pozostałe sprawy zostały bez większych zmian, choć oczywiście też są. Jednak to co odczuliśmy najbardziej to właśnie włączenie trybu „buntownika” i „mulenie” do snu, dłuższe niż wcześniej.

Infografika - 19. miesiąc życia

0 0 vote
Article Rating
To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

zobacz również!

inne wpsiy w kategorii jestem tatą

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

przepisy dla najmłodszych

Sprawdź przepisy na dane dla najmłodszych! Przejdź do kategorii „przepiśnik„.

urlop z dzieckiem

tu byłem!

Wszystkie opisane miejsca z informacjami dotyczącymi dzieci (sugerowany wiek i dostępność). Przejdź do kategorii „tu byłem„.

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x