History Hiking – kanał historyczny z potencjałem!

#oznaczone: ,
History Hiking

YouTube jest pełen kanałów, również tych poświęconych historii. Niestety ich jakość często bywa po prostu kiepska. Filmy na nich często oparte są na dostępnych w internecie zdjęciach, powtarzane są w nich w kółko te same zdania i opinie a do tego, widać w nich nastawienie na na ilość niż rzeczywistą jakość. Z History Hiking tak nie jest! A moja intuicja podpowiada mi, że tak nie będzie! Przeczytaj, dlaczego tak uważam.

History Hiking? Nie słyszałem... Co to jest?

Jest to nowo utworzony kanał na YouTube na którym zamieszczane są co czwartek, filmy o tematyce historycznej. Filmy opowiadają o zawiłej i nadaj mocno tajemniczej historii Dolnego Śląska, a za ich jakość i prowadzenie odpowiada Łukasz Kazek – dziennikarz i popularyzator historii.

Łukasz Kazek - taki powinien być popularyzator historii!

Pierwszy raz poznałem go, przy okazji serii filmów dokumentalnych opowiadających o kwaterach Hitlera, wyprodukowanych przez Canal+ i Discovery (link do serii „Kwatery Hitlera”). Właśnie ta seria poświęcona kwaterom największego zbrodniarza w dziejach, zwróciła moją uwagę na Pana Łukasza. Po jej obejrzeniu, po za świetnym pomysłem i realizacją dokumentów, w pamięci pozostał mi prowadzący, który spokojnym głosem z wielką pasją opowiadał o tych obiektach. Obiektach, których historia nadal kryje w sobie wiele niewyjaśnionych zagadek i historii. Moja żona nazwał go nawet „synem Wołoszańskiego”, a to już chyba mówi samo za siebie.

O czym opowiada History Hiking?

Z racji, że Łukasz Kazek to ogromny pasjonat historii przede wszystkim Dolnego Śląska, z głównym ukierunkowaniem swojej uwagi na Góry Sowie i kryjące się w nich „podziemne miasto”, pierwsze odcinki na kanale dotyczyły właśnie historii tego rejonu. Przenieśliśmy się do Pałacu w Jedlince, położonym tuż obok Wałbrzycha i poznaliśmy pokrótce jego historię. W innym odcinku poznaliśmy sposoby, jakie podejmowali więźniowie obozu koncentracyjnego Gross Rosen, by z niego uciec. Może resztę dopowie sam prowadzący, czyli Łukasz Kazek – oto zwiastun kanału:

Dlaczego akurat ten kanał, zapowiada się ciekawie?

Po pierwsze za stworzenie kanału zabrał się człowiek – instytucja. Dziennikarz z ogromnym i imponującym dorobkiem w swojej pracy zawodowej. Ale to również ogromny pasjonat, świetny mówca i doskonały eksplorator. Moim zdaniem to musi się udać! YouTube mówi podobnie, ponieważ przez pierwsze 6 tygodni istnienia kanał History Hiking, zyskał już 20000 subskrypcji. I oby tak dalej!

Po drugie, brakuje nietelewizyjnych programów dokumentalnych, opowiadających często nieznane do tej pory historie i wydarzenia. W końcu ile można w kółko oglądać świetne filmy, wspomnianego już Bogusława Wołoszańskiego lub miałkie filmy historyczne na YouTube, w których często roi się od błędów z racji szybkiego i  hurtowego ich tworzenia.

Po trzecie to kanał, który sam realizuje nagrania w terenie, prowadzi własne eksploracje i dziennikarskie śledztwa historyczne. Dzięki temu otrzymujemy finalny efekt na bardzo wysokim poziomie i ciekawej, często nowej historii, którą udało się ustalić lub odkryć.

Gdzie szukać History Hiking?

Główny kanał to oczywiście serwis Youtube, ale dodatkowo są również na Facebook-u i Instagramie. Poniżej podaję linki do History Hiking:

Dla zainteresowanych podaję jeszcze link do sewisu Patronite.pl, na którym można wspomóc twórców poprzez finansową cegiełkę.

Lubisz dobre filmy dokumentalne?

Przeczytaj koniecznie o serialu Patrol Tatry, który może nie jest poświęcony historii jak History Hiking, ale jest świetnie zrealizowaną produkcją. To seria kilku odcinków, które opowiadają o życiu i funkcjonowaniu Tatrzańskiego Parku Narodowego na przestrzeni jednego roku. Każdy wielbiciel dobrego filmu dokumentalnego i pasjonat polskiej kultury, przyrody i historii, powinien być usatysfakcjonowany tym serialem.

0 0 vote
Article Rating

History Hiking – kanał historyczny z potencjałem!

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

zobacz również!

polecane z kategorii

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

Przekuj rady w czyny!

zwiedzaj Polskę!

Spakuj walizki i ruszaj w Polskę!

tu byłem!

Nie wiesz jaki kierunek wybrać? Sprawdź miejsca w których byłem! Przejdź do kategorii „tu byłem„.

zawładnij kuchnią!

Na początek proste i szybkie przypisy! Przejdź do kategorii „przepiśnik„.

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x