Miliony światełek, tworzących niezwykłe świetlne rzeźby i konstrukcje, wyglądających razem jak bajkowa kraina otoczona przyrodniczymi ciekawostkami to w wielkim skrócie to, co możemy zobaczyć odwiedzając Lumina Park – Magiczny Las w Poznaniu! Ten jedyny w mieście park iluminacji, to nowa atrakcja na mapie Poznania, którą możemy oglądać w miesiącach zimowych (listopad – luty) na terenach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zobaczcie co zobaczycie w Lumina Parku!
Podstawowe informacje o Lumina Park – Magiczny Las w Poznaniu
Park iluminacji Lumina Park – Magiczny Las w Poznaniu, został utworzony na terenie ogrodu dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie. Wśród przyrodniczych unikatów zostały zamontowane dziesiątki świetlnych rzeźb i konstrukcji, które tworzą niesamowity klimat! Na trasie spacerowej, liczącej około 1,5 km zobaczymy dziesiątki świetlnych iluminacji, pogrupowanych tematycznie.
Lokalizacja i mapa
Magiczny Park w Poznaniu znajduje się na poznańskim Golęcinie, na terenie Ogrodu Dendrologicznego tutejszego Uniwersytetu Przyrodniczego. Znajduje się od na zachód od poznańskiego Sołacza, północny-wschód od Jeziora Rusałka w klinie, pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Warmińską i Niestachowską.
Dojazd i komunikacja
Do poznańskiego parku iluminacji możemy dotrzeć na kilka sposobów:
- komunikacją miejską:
- autobusem do przystanku Wojska Polskiego lub Golęcin, z którego następnie musimy dojść do wejścia od strony ul. Wojska Polskiego (około 500 metrów),
- tramwajem do przystanku Sołacz lub Uniwersytet Przyrodniczy z którego musimy dojść około 1 km,
- więcej szczegółów nt. dojazdu komunikacją miejską znajdziecie na stronach internetowych poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego,
- własnym samochodem:
- parkingi przewidziano przy wejściu głównym od ul. Warmińskiej oraz wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Parkowanie jest bezpłatne.
Z racji otwarcia parku tylko w miesiącach zimowych, niemożliwe jest skorzystanie i dotarcie do niego rowerem miejskim, który w tym czasie nie jest dostępny.
Poznajcie Magiczny Las w Poznaniu!
Park iluminacji został podzielony na kilka stref tematycznych, dzięki czemu przeniesiemy się do krainy wielkich grzybów, słodkiego zakątka, magicznego ogrodu pełnego owoców, pokoju zabawek czy mrocznej i nieco strasznej krainy zgrozy, pełnej duchów i innych straszydeł.
Atrakcja dla całej rodziny!
Magiczny Las w Poznaniu to doskonała atrakcja dla całej rodziny, od najmłodszych aż po najstarszych! Dla dzieci poza iluminacjami przygotowano również dodatkowe zagadki i zadania, które znajdziecie na odwrocie mapy, którą otrzymacie w kasie. Aby je rozwiązać, trzeba szukać odpowiedzi na tablicach rozmieszczonych wzdłuż ścieżki do zwiedzania. Na pewno przyda się pomoc dorosłych:)

Spacerem wśród drzew i świateł…
Po parku spacerujemy z mapą magicznego lasu, którą otrzymujemy przy zakupie biletu. Możecie ją znaleźć również na oficjalnej stronie internetowej Parku Lumina Poznań. Pierwsze iluminacje to leśne owoce i zwierzęta, w tym ten lisk, którego poznaliście na powyższym zdjęciu.
Dalej dotrzemy do pełnych uroku, ogromnych grzybów oraz do wystającej z ziemi kolorowej dżdżownicy.




…poznając jednocześnie Ogród Dendrologiczny!
Wzdłuż ścieżki spacerowej rozstawione zostały podświetlane pulpity, dzięki którym poznamy najciekawsze okazy Ogrodu Dendrologicznego ale również wiele przyrodniczych ciekawostek. Dodatkowo na pulpitach szukajcie odpowiedzi na zagadki i pytania, które przygotowano dla najmłodszych.

Najciekawsze strefy magicznego lasu
Idąc dalej dotrzemy do zakątka kolorowych, świetlnych zabawek, strefy pełnej duchów, ogromnego drzewa życia i do najbardziej smakowitego zakątka pt. „Słodkie życie”.







Dalej w kierunku końca trasy miniemy piękne, podświetlone na zielono liście, las spadających gwiazd oraz pełen kwiatów ogród. Za nim dotrzemy do początku trasy, gdzie znajdziemy również małą strefę gastronomiczną z grzańcem i gorącą kawą.
Atrakcje na Polanie Edukacyjnej
To jednak nie koniec świetlnych iluminacji! Tuż obok kas, należy skręcić w prawo w kierunku Polany Edukacyjnej, na której znajduje się największa świetlna konstrukcja – bajkowy zamek, doskonale widoczny z daleka!



Na polanie znajdziemy dodatkowo kilka innych iluminacji o całkiem dużych rozmiarach oraz kolejną, nieco większą strefę gastronomiczną.
Kiedy odwiedzić Magiczny Las w Poznaniu?
Park iluminacji Magiczny Las w Poznaniu otwarty jest w miesiącach listopad-luty w godzinach wieczornych. Osobiście podpowiadam by odwiedzić go w dni robocze, kiedy jest znacznie mniejszy ruch.
Magiczny Las w Poznaniu – ciekawostki
Niemal na deser, jeszcze kilka ciekawostek:
- świetlna iluminacja składa się z ponad 50 km instalacji elektrycznych,
- kolorową, bajkową krainę tworzy ponad 500 000 puntów świetlnych,
- na teren parku wchodzimy przez wielką, podświetloną dziurkę od klucza,
- powierzchnia parku to około 7 hektarów.
Lumina Park – Magiczny Las w Poznaniu: więcej informacji
Więcej informacji o Lumina Parku w Poznaniu, m. in. szczegóły dot. cen biletów, potrzebnego czasu, dostępności, ilości odwiedzających w opisie miejsca, który znajdziecie w kategorii tu byłem: Magiczny Las w Poznaniu – świetlny spektakl jak z bajki!
W kategorii tu byłem znajdziecie praktyczne opisy setki ciekawych miejsc w Polsce i dziesiątki w Poznaniu! Aby je poznać kliknij tutaj.

Poznajcie inne ciekawe zakątki Poznania!
Poznań to ciekawe miasto, pełne niezwykłych atrakcji. Poznacie je dzięki innym wpisom, spośród których dwa podpowiadam niżej:)

Sołacz. Niezwykła dzielnica willowa w stolicy Wielkopolski
Sołacz to jedna z najbardziej niezwykłych i zarazem eleganckich oraz wytwornych dzielnic Poznania. Dzisiaj głównie doceniana ze względu na piękny…

Najfajniejsze place zabaw w Poznaniu (zdjęcia, mapy)
Wielu z Was może być zaskoczonych jak piękne, wyjątkowe i ciekawe mogą być stworzone dla dzieci place zabaw w Poznaniu!…
A dodatkowo poznajcie również przygotowane przeze mnie opisy miejsc, które znajdziecie w kategorii tu byłem. Oto kilka miejsc z Poznania!