Odliczam dni… Wakacje w Rowach coraz bliżej!

wakacje w rowach wyjazd do rowów rowy

Wakacje w czasach epidemii? Brzmi nieodpowiedzialnie, pewnie nie jedna osoba mnie skrytykuje, po czym sama wsiądzie do samochodu i pojedzie na swoje wczasy lub całodniowe zakupy w galerii. No właśnie! Moim zdaniem, po wysłuchaniu rzeszy ekspertów i osób, które znają się na tym, co się obecnie dzieje, kluczowe jest zachowanie dystansu społecznego a nie zamknięcie w czterech ścianach. Wakacje w Rowach to nie była łatwa decyzja, ale po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, stwierdziliśmy, że większe zagrożenie czeka nas w galeriach, miejscach pracy, komunikacji zbiorowej czy na spotkaniach w gronie znajomych. Dlatego zamiast się bać i mądrzyć, odliczam dni…

Skąd pomysł na wakacje w Rowach?

Plany na urlop mieliśmy już dawno temu, na początku roku zdecydowaliśmy się tylko, gdzie konkretnie jedziemy. Wybór nie był prosty, bo trzeba było wybrać między ukochanymi górami a morzem, które będzie najfajniejsze dla najmłodszego w rodzinie. Stwierdziliśmy, że to najmłodszy dyktuje warunki i wybór padł na polskie morze. Bardzo się cieszę, że to o czym pisałem na początku roku (Planowanie wakacji – teraz jest najlepszy czas!) nie musiało zostać zmienione. Wcześniej sprawdzonym miejscem było Ustronie Morskie, ale kiedyś musi przyjść czas na zmiany. Poszukałem i znalazłem Rowy!

Dlaczego Rowy?

Zawsze szukam takich miejsc, gdzie w ich najbliższej okolicy jest coś wartego zobaczenia. Wakacje w Rowach to okazja by odwiedzić Słowiński Park Narodowy, który od dłuższego czasu był na mojej liście, miejsc gdzie chcę dojechać. Do tego jest jeszcze urokliwa latarnia morska w Czołpinie, skansen w Klukach i Ustka, którą wielu mi polecało. Oczywiście same Rowy również są fajne do wypoczynku; szeroka plaża, położenie na uboczu a mimo to dobre zaplecze turystyczne. Wszystko składa się w bardzo ciekawie wyglądająca całość!

wakacje w rowach wyjazd do rowów rowy
Zdjęcie portu w Rowach z lotu ptaka (fot. Ulotne chwile - https://www.facebook.com/ulotnechwileslask/)

Odliczam dni do wyjazdu!

Już czuć, że za chwilę wybędziemy z domu. Nie robi się wielkich zakupów, pralka chodzi częściej niż zwykle a do tego przychodzą paczki z mapami, przewodnikami i sprzętem na wyjazd. Nie ma nerwowej atmosfery, trochę już się tych wakacji przeżyło, choć dziecko na pokładzie nadal jest pewną nowością. Dlatego spokojnie odliczam i trzymam kciuki, jak zawsze, aby nie wydarzyło się nic niepokojącego czy komplikującego plany. Lista rzeczy do zabrania, też z dnia na dzień ma coraz więcej pozycji…

Hola! Wakacje w Rowach a przecież mamy epidemię!

Nigdy wcześniej nie miałem dylematu „jechać, czy nie jechać?”. Te wakacje w Rowach, mimo że jeszcze się nawet nie zaczęły, już są wyjątkowe. Nigdy nie spodziewałem się, że pojadę w tak wielkie nieznane. Nie wiem do końca, co będzie czynne, jakie będą nowe zasady korzystania niemal ze wszystkiego i jak wczasować by wrócić zdrowym do domu.

Myślę, że w kwestii własnego bezpieczeństwa niewiele zmieni się od tego, co mamy na co dzień. Zarezerwowaliśmy nocleg w domku, z własną kuchnią, łazienką i osobnym wejściem, wprost z dworu. Tłumów będziemy raczej unikać, po pierwsze ogólnie ich nie lubimy a po drugie, teraz jest to jeszcze bardziej wskazane. W restauracjach nie planowaliśmy jeść od początku, ze względu na oszczędność czasu, którego z dzieckiem na pokładzie nigdy nie ma się tyle, ile by się chciało. Dlatego uważam, że będziemy bezpieczni, inaczej bym nie jechał. Choć ryzyko jest zawsze, nawet wtedy, gdy nigdzie się nie ruszamy.

0 0 vote
Article Rating

Odliczam dni… Wakacje w Rowach coraz bliżej!

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

TO CO ROBIMY?

zobacz również!

najnowsze w kategorii

tu byłem!

Zobacz miejsca w których byłem! Przejdź do kategorii „tu byłem„.

urlop z dzieckiem?

a może by coś przekąsić?

spodobał się Tobie wpis - udostępnij go na swoim koncie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

więcej w kategorii

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiadywać się o nowościach na kierunkowo.pl bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

tu byłem!

to ważne!

Uważasz, że to dobry i ciekawy wpis – przekaż go dalej!
Każdy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens!
Jeżeli ciekawi Cię co jeszcze przygotowałem, koniecznie zajrzyj do spisu treści bloga.
Nie zapomnij by zapisać się do newslettera. Polub mnie na Facebook-u i obserwuj na Instagram-ie a nie ominie Cię żaden nowy wpis na blogu.
Inspiruj się, podróżuj, gotuj i żyj pełnią życia!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x