poradnik
patrol tatry serial

„Patrol Tatry” – serial, który musisz zobaczyć

Nie zdarza mi się często oglądać telewizji, ale akurat dzisiaj naszła mnie ochota i trafiłem na cudo! Pierwsze co zobaczyłem do niesamowite widoki Tatr, nagrywane z dronów i poziomu szlaków. Do tego świetne wywiady z osobami, które gdzieś tam kojarzę. Okazało się, że to nowy, polski serial (dodałbym, że dokumentalny) opowiadający o służbach Tatrzańskiego Parku Narodowego, który można zobaczyć na FOKUS TV a nazywa się „Patrol Tatry”.

Spis treści

Nic nie leci w tej telewizji...

To prawda, bo skoro mamy do wyboru tańczące „gwiazdy”, gotujących „amatorów” czy jakiekolwiek inne twory telewizyjne to można rzec „że nic nie ma”. Programów i treści ciekawych, do tego niosących jakąś wiedzę i zaspokajających naszą ciekawość lub chęć poznawczą jest niewiele. A jeżeli już są to lecą o porach, gdzie normalni ludzie albo śpią albo są w pracy… Często wtedy ratujemy się internetem, oglądając np. filmy w serwisie YouTube! Jeden z kanałów właśnie na YT polecam Wam równie mocno, jak „Patrol Tatry”. To History Hiking, świetnie prowadzony i bardzo ciekawy kanał o historii okresu II wojny światowej oraz wydarzeń, które najczęściej miały miejsce na Dolnym Śląsku, szczególnie w tajemniczych Górach Sowich.

Dlatego każdą perełkę doceniam podwójnie. Bo przecież nie ma lepszej nagrody dla filmowca czy dokumentalisty jak po prostu oglądać i przez to doceniać jego pracę. Serial „Patrol Tatry” to kawał dobrej roboty, wciąga od razu i trzyma wysoki poziom. Dlatego spełnia moje oczekiwania i kupuje mój czas oraz uwagę!

"Patrol Tatry", o czym jest serial?

Oddam głos twórcom, bo trzeba przyznać, że doskonale opisali to o czym opowiada ta produkcja. 

Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawiają się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.

Zwiatun serii

Dla wzbudzenia w Was jeszcze większej ciekawości, niżej wrzucam zwiastun serialu.

Gdzie obejrzeć "Patrol Tatry"?

Serial był do zobaczenia w telewizji FOKUS TV (ogólnodostępny program dokumentalny). Długość odcinka to 45 minut. Dla tych co nie dali rady obejrzeć serialu w telewizji, jest (Bogu dzięki!) możliwość oglądania go za pomocą serwisu ipla.pl (linki poniżej).

Dlaczego ten serial jest niezwykły?

Długo nie będziesz musiał czekać na odpowiedź, wystarczy że zobaczysz jeden odcinek lub chociaż obejrzysz zwiastun serii. Serial powstał przy udziale TPN, opowiada o ludziach, którzy żyją dla swojej pasji – Tatr i którzy dbają o nas, turystów. Serial pokazuje Tatry, wielu pewnie dobrze znane, od drugie strony – zarządców, ratowników i pracowników parku narodowego. Opowiada również historie, które dla Tatr są wyjątkowe, jak na przykład niedawna tragedia na Giewoncie, gdzie w wyniku gwałtownej burzy zginęło kilka osób. Na na końcu, pokazuje magię tych gór, zakątki i zakamarki z innej perspektywy (genialne ujęcia z dronów) oraz potęgę natury, którą widać tam doskonale i wodec której my jesteśmy malutcy.

Drugi sezon serialu "Patrol Tatry"!

W 2020 roku na kanale FOKUS TV można było oglądać drugi sezon serialu, jego premierowa emisja zakończyła się… Obecnie można natrafić na powtórki, niestety za każdym razem warto sprawdzać program stacji. W internecie (np. na ipla.pl) nie można jeszcze zobaczyć drugiego sezonu i nie ma informacji, kiedy i czy w ogóle będzie taka możliwość (stan na marzec 2021).

Przydatne linki

"Patrol Tatry" - podsumowanie

Jeżeli lubicie góry, ten serial dla Was. Jeżeli za górami nie przepadacie, również warto go obejrzeć – może zapragniecie, dzięki temu serialowi je zobaczyć. Ale przede wszystkim to serial dla nas wszystkich, a najbardziej dla tych co uważają się za „górowłazów z krwi i kości”, bo przecież są w górach co rok… Dzięki niemu poznacie ludzi, którzy Tatry mają w małym palcu a i tak mają do nich ogromy szacunek i respekt. To oni przypomną nam o pięknie i niebezpieczeństwie gór ale również pokażą nam jak bardzo przeceniamy swoją wiedzę i możliwości. Pokażą nam, że góry są piękne oraz że mając głowę na karku możemy podziwiać je bezpiecznie. Na koniec, marzę by ten serial obejrzało jak najwięcej osób, dla mnie to świetna robota i bardzo wartościowa pozycja, godna docenienia poprzez jej oglądanie!

Dowiedź się więcej o serialu "Patrol Tatry"!

Chcesz dowiedzieć się więcej o serialu „Patrol Tatry”? Zapraszam do pozostałych moich wpisów:

History Hiking - jeżeli lubisz dobre programy, obejrzyj koniecznie!

Wspominałem już wcześniej o History Hiking, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym bardzo interesującym programie na Youtube, zapraszam Cię do kolejnego wpisu: History Hiking – kanał historyczny z potencjałem!

History Hiking
(kliknij i przejdź do wpisu)
0 0 votes
Article Rating
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

cześć!

Jestem Marcin a to mój blog! Opowiadam na nim o swoich podróżach po Polsce, domowej kuchni i byciu tatą! Więcej dowiesz się ze strony o mnie.

pierwszy raz na blogu?

Pozwól, że Cię po nim oprowadzę! Zobacz specjalnie przygotowany przewodnik po blogu, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o kierunkowo.pl i bez problemu znajdziesz to, co czego szukasz!

wsparcie

Podoba Ci się to co robię? Postaw mi kawę!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x