„Patrol Tatry” – serial, który musisz zobaczyć

#oznaczone: ,
patrol tatry serial

Dzisiaj miałem plan wrzucić nowy wpis, nie sądziłem że dodam od razu dwa. Ten pierwszy, dotyczący planowania urlopu, przygotowywałem wcześniej. Drugi, właśnie ten który czytasz piszę „na gorąco”. Nie zdarza mi się często oglądać telewizji, ale dzisiaj mnie naszło i trafiłem na cudo! Pierwsze co zobaczyłem do niesamowite widoki Tatr, nagrywane z dronów i szlaków. Do tego świetne wywiady z osobami, które gdzieś tam kojarzę. Okazało się że to nowy, polski serial (dodałby, że dokumentalny) opowiadający o służbach Tatrzańskiego Parku Narodowego, który można zobaczyć na FOKUS TV a nazywa się „Patrol Tatry”. Widziałem na razie co prawda jeden odcinek, ale już melduję się gdy poleci kolejny!

Nic nie leci w tej telewizji...

To prawda, bo skoro mamy do wyboru tańczące „gwiazdy”, gotujących „amatorów” czy jakiekolwiek inne twory telewizyjne to można rzec „że nic nie ma”. Programów i treści ciekawych, do tego niosących jakąś wiedzę i zaspokajających naszą ciekawość lub chęć poznawczą jest niewiele. A jeżeli już są to lecą o porach, gdzie normalni ludzie albo śpią albo są w pracy…

Dlatego każdą perełkę doceniam podwójnie. Bo przecież nie ma lepszej nagrody dla filmowca czy dokumentalisty jak po prostu oglądać i przez to doceniać jego pracę. Serial „Patrol Tatry” zapowiada się na kawał dobrej roboty, wciąga od razu i trzyma, jak dla mnie wysoki poziom. Dlatego spełnia moje oczekiwania i kupuje mój czas oraz uwagę!

"Patrol Tatry", o czym jest ten serial?

Tutaj nie będę się specjalnie rozpisywał, w końcu co mogę powiedzieć po obejrzeniu jednego odcinka? Dlatego umieszczam po prostu opis ze strony telewizji FOKUS TV.

Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawiają się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.

Zwiatun serii

Dla wzbudzenia w Was jeszcze większej ciekawości, niżej wrzucam zwiastun serialu.

Gdzie obejrzeć?

Serial do zobaczenia w telewizji FOKUS TV (ogólnodostępny program dokumentalny). Premiera nowego odcinka co sobotę o godzinie 21.00, powtórka we wtorki o 21.00. Długość odcinka to 45 minut. Dla tych co nie mogą obejrzeć serialu w telewizji jest też możliwość oglądania go za pomocą serwisu ipla.pl (linki poniżej).

Dlaczego ten serial jest niezwykły?

Długo nie będziesz musiał czekać na odpowiedź, wystarczy że zobaczysz jeden odcinek lub chociaż obejrzysz zwiastun serii. Serial powstał przy udziale TPN, opowiada o ludziach, którzy żyją dla swojej pasji – Tatr i którzy dbają o nas, turystów. Serial pokazuje Tatry, wielu pewnie dobrze znane, od drugie strony – zarządców, ratowników i pracowników parku narodowego. Opowiada również historie, które dla Tatr są wyjątkowe, jak na przykład tegoroczna tragedia na Giewoncie, gdzie w wyniku gwałtownej burzy zginęło kilka osób. Na na końcu, pokazuje magię tych gór, zakątki i zakamarki z innej perspektywy (genialne ujęcia z dronów) oraz potęgę natury, którą widać tam doskonale i dla której my jesteśmy malutcy.

Przydatne linki

"Patrol Tatry" - podsumowanie

Mam w końcu co oglądać! Mam na co czekać cały tydzień! Jeżeli lubicie ogólnie góry to serial dla Was. Jeżeli za górami nie przepadacie, również warto go obejrzeć – może zapragniecie, dzięki temu serialowi je zobaczyć. Ale przede wszystkim to serial dla nas wszystkich, a najbardziej dla tych co uważają się za „górowłazów z krwi i kości”, bo przecież są w górach co rok… Dzięki niemu poznacie ludzi, którzy Tatry mają w małym palcu a i tak mają do nich ogromy szacunek i respekt. To oni przypomną nam o pięknie i niebezpieczeństwie gór ale również pokażą nam jak bardzo przeceniamy swoją wiedzę i możliwości. Pokażą nam, że góry są piękne i że mając głowę na karku możemy podziwiać je bezpiecznie. Na koniec, marzę by ten serial obejrzało jak najwięcej osób, dla mnie to świetna robota i bardzo wartościowa pozycja, godna docenienia poprzez jej oglądanie!

Zobacz więcej moich wpisów dotyczących serialu "Patrol Tatry"

Zobacz więcej moich wpisów dotyczących serialu "Patrol Tatry"

0 0 vote
Article Rating

„Patrol Tatry” – serial, który musisz zobaczyć

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

TO CO ROBIMY?

zobacz również!

najnowsze w kategorii

Przekuj rady w czyny!

zwiedzaj Polskę!

Spakuj walizki i ruszaj w Polskę!

tu byłem!

Nie wiesz jaki kierunek wybrać? Sprawdź miejsca w których byłem! Przejdź do kategorii „tu byłem„.

zawładnij kuchnią!

Na początek proste i szybkie przypisy! Przejdź do kategorii „przepiśnik„.

spodobał się Tobie wpis - udostępnij go na swoim koncie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

tu byłem!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiadywać się o nowościach na kierunkowo.pl bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

to ważne!

Uważasz, że to dobry i ciekawy wpis – przekaż go dalej!
Każdy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens!
Jeżeli ciekawi Cię co jeszcze przygotowałem, koniecznie zajrzyj do spisu treści bloga.
Nie zapomnij by zapisać się do newslettera. Polub mnie na Facebook-u i obserwuj na Instagram-ie a nie ominie Cię żaden nowy wpis na blogu.
Inspiruj się, podróżuj, gotuj i żyj pełnią życia!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x