Pierwsze urodziny kierunkowo.pl!

#oznaczone:
pierwsze urodziny

Wypada zacząć w stylu „ale zleciało!”. Ale nie mogę tak powiedzieć… Pierwsze urodziny mojego bloga są jednak faktem! Równo rok temu pisałem, że chcę spróbować. Jakie są moje przemyślenia po spróbowaniu tego kawałka świata, który nazywa się blogosferą? Co udało mi się zrobić przez ten rok? I na koniec jakie mam plany na kolejny rok? O tym wszystkim poniżej!

Pierwsze urodziny, ale nie pierwsze podziękowania!

Mam przede wszystkim dwie osoby, które nakręcają mnie do działania. To z myślą o nich robię większość rzeczy, które potem opisuję w tym miejscu. Myślę o nich, czyli o mojej żonie i synku. Dziękuje Wam za cierpliwość, znoszenie mojego siedzenia przed komputerem w niemal każdej wolnej chwili i do późnych godzin; fotografowanie wszystkiego dookoła i swobodę działania.

Dziękuje również mojej siostrze, która dała kilka cennych uwag co do samego bloga jak i pomogła ogarnąć Instagrama.

Dziękuje!

Podsumowanie roku na pierwsze urodziny.

To był wyjątkowy rok, ponieważ upłynął pod znakiem pasji. Nie tylko o blogu myślę. Blog nakręca wiele innych czynności, do których wcześniej bym na kilometr się nie zbliżył. Myślę tutaj na przykład o „poście od słodyczy„, który owszem robiłem sam dla siebie, ale motywacja płynęła z bloga. O wszystkim innym jak gotowanie, podróżowanie, rodzicielstwo nie wspominam. Bo z „muszę”, to wszystko dzisiaj określam jako „robię z przyjemnością”. Blog dopełnia tylko frajdę z robienia tych wszystkich rzeczy, ponieważ mogę się tym dodatkowo podzielić z innymi.

Co udało się zrobić przez pierwszy rok?

Najważniejsze - treści

Liczby nie kłamią! Przez rok na blogu zamieściłem 82 wpisy, opisałem dla Was 34 miejsca w Polsce w których byłem, dodałem 63 przepisy a wszystko to wypełniłem, w przybliżeniu 1300 zdjęć i grafik. To tylko suche dane na temat tego co faktycznie udało mi się umieścić na blogu. To sumarycznie daje 179 wpisów!

Stworzyłem również trzy cykle: „Porównanie cen i sklepów„, „Tata raportuje” i „Kryzys to okazja do rozwoju„.

okazja do rozwoju pierwsze urodziny
tata raportuje, miesiąc życia

Sprawy techniczne

Dodatkowo 2-krotnie zmieniałem layout strony, by był on jak najbardziej czytelny i przyjazny dla Was, zarówno na tradycyjnych PC-ach jak i smartfonach oraz tabletach. Raz „stawiałem” bloga niemal od początku, ponieważ nieuważnie bawiłem się WordPressem, na którym pracuje. Z technicznych spraw była jeszcze migracja na inny hosting, przepisanie domeny i płatnych wtyczek na nowe adresy serwerów i jeszcze wiele innych, technicznych zabaw, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak to właśnie one pozwalają Wam przeglądać dodawane przeze mnie treści.

Media społecznościowe

Najprężniej działam obecnie na Instagramie, na który to staram się wrzucać systematycznie nowe zdjęcia i informacje o nowych wpisach. Skromniej i w ciut innym charakterze korzystam z twittera, tam również znajdziecie informacje o tym co na blogu.

Od dzisiaj ruszam również z kontem na Facebooku. Domyślam się, że dla wielu będzie to najwygodniejsza forma, poznania tego co już od roku robię. Sam jestem ciekaw co to się będzie działo. W niedalekiej przyszłości mam zamiar uruchomić ostatni kanał społecznościowy – Pinterest, ale to za jakiś czas.

Pierwsze urodziny i dalsze plany?

Przede wszystkim chcę robić swoje jak dotychczas, ponieważ to sprawia mi największą frajdę. Chcę podróżować, robić zdjęcia, gotować, cieszyć się domem i rodziną, spełniać w pracy zawodowej i pasjach po godzinach. A potem opowiadać o tym i rozmyślać, co jeszcze można zmienić, poprawić i udoskonalić. Zarówno w życiu jak i na blogu.

Nie stawiam sobie celów typu „w kolejnym roku 200 wpisów” albo „dodam minimum 200 przepisów”. Nie chcę działać po presją i tracić radość z tworzenia i jakość, którą staram się trzymać na maksymalnym (wykonalnym dla mnie) poziomie. Wolę iść w jakość, niż w ilość. Każdy z nas bardziej doceni dobre i rzetelne treści a nie mnogość, w której można się łatwo pogubić a na pewno zawieść poziomem.

Na pewno dalej będę udoskonalał wygląd strony. Wiem, że jest jeszcze wiele detali z których nie jestem do końca zadowolony lub które po prostu działają nie do końca jak chciałem. To jest żmudna, trudno dostrzegalna ale bardzo potrzebna praca.

Interakcja z Wami!

To jest jedno z moich głównych zadań, które stawiam sam sobie. Chcę wsłuchać się w wasze polubienia, pytania, komentarze w mediach społecznościowych oraz tutaj na blogu, w komentarzach po to by pisać o tym co interesuje zarówno mnie jak i Was. I tutaj zacytuję sam siebie, dokładnie sprzed roku: „liczę na was, uważam że blog to nie jakaś tam strona zbudowana z literek, cyferek i fotek, tylko blog to ludzie, którzy go czytają, to społeczność, która się wokół niego tworzy.”

Podsumowanie roku! [Pierwsze urodziny kierunkowo.pl]

blog cześć

A oto moja, subiektywna ocena pierwszego roku kierunkowo.pl. Trzy ulubione zdjęcia, dwa wpisy z których jestem najbardziej dumy i jeden wpis, który dla mnie samego był najtrudniejszy do napisania. A na koniec kilka ciekawostek!

Ulubione zdjęcia z pierwszego roku bloga!

Zdjęcie to nie tylko kadr, ujęcie, barwy ale i historia powstania, dlatego pod każdym z nich mały komentarz.

lubniewice laweczka miłości
Lubniewice, Ławka Miłości

Trzy dni polowania, by zrobić zdjęcie pustej Ławki Miłości w Lubniewicach. Tak naprawdę to zwykła ławka, podobna do każdej innej stojącej w dowolnym parku, a jednak oblegana znacznie bardziej. Znajduje się na szlaku miejsc, związanych z Michaliną Wisłocką, czyli najbardziej znaną osobą związaną z Lubniewicami. To zdjęcie bardziej jest upragnione niż wybitne.

naleśniki
Naleśniki w trakcie.

99,9% zdjęć na bloga oraz do kategorii przepiśnik, robię samodzielnie. Niestety nie wszystko da się sfotografować samemu. Tak było w tym przypadku, gdzie o pomoc poprosiłem moją kochaną żonę. Aparat i tryb manualny dla niej to czarna magia. Pomogłem ustawić, wytłumaczyłem jak „wycelować” i jest! Takie jakie chciałem! A nie zdarza się to często. Gratuluje!

promenada w rowach
Promenada w Rowach

To jedno z pierwszych zdjęć w Rowach, do których pojechaliśmy wczesnym latem tego roku. Upragnione wakacje, pierwsze wyjście do morza, przez port w Rowach i ten widok na promenadę. Wszystko było niemal idealnie, tylko potwornego wiatru nie widać na zdjęciu.

Wpisy, które dały mi najwięcej satysfakcji!

Są wpisy i wpisy. Pierwsze urodziny to dobra okazja by wybrać te, które kosztowały dużo pracy ale ostatecznie dają najwięcej satysfakcji. Oto one:

Wpis, który był dla mnie najtrudniejszy...

Jest taki jeden wpis, który mocno utkwił w mojej głowie. Pisałem go w emocjach, przy głosach narzekań i obarczania całego świata za swój los, które rozbrzmiewały z każdej strony. Ma on jednak swoją wartość, bo mimo że pisany w przypływie chwili, definiuje mnie. A obnażanie samego siebie, zawsze zapada w pamięć.

Ciekawostki z życia bloga i nie tylko!

Ciekawostki to zawsze najfajniejsza część czegokolwiek. Dlatego i ja dorzucam swoje 5 groszy. Oto co w trakcie funkcjonowania bloga się wydarzyło. Tak po prostu, z racji że blog obchodzi pierwsze urodziny!

  • wykonałem w ciągu roku ponad 20000 zdjęć, zarówno na potrzeby bloga jak i całkowicie prywatne,
  • dziennie robię średnio 4000-5000 kroków, więc nie siedzę stale przy kompie:)
  • w trakcie funkcjonowania bloga byłem niestety tylko 2 razy na rowerze…
  • w ciągu 2 miesięcy na Instagramie, moje zdjęcia zyskały 2000 polubień (dziękuje!),
  • większość zdjęć robię na obiektywie stałoogniskowym 35 mm,
  • dziennie na pisanie i prace nad blogiem poświęcam średnio 2-3 godziny,
  • bloga tworzę bezinteresownie, nie mam z niego ani grosza:)

Na koniec: Miło Was widzieć!

Zawsze!

Za co bardzo dziękuje Wam wszystkim!

Ina koniec prośba. Chwalcie jeśli jest za co! Krytykujcie jeżeli zasłużyłem, polecajcie jeżeli się podoba i korzystajcie, jeżeli uważacie że warto!

0 0 vote
Article Rating

Pierwsze urodziny kierunkowo.pl!

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

TO CO ROBIMY?

najnowsze w kategoriach

zwiedzam Polskę

tu byłem!

przepiśnik

spodobał się Tobie wpis - udostępnij go na swoim koncie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

więcej w kategorii inne

zwiedzam Polskę

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiadywać się o nowościach na kierunkowo.pl bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x