Polskie bajki dla dzieci na YouTube

polskie bajki dla dzieci na YouTube

Pisałem już wcześniej o kanałach na Youtube, gdzie znajdziecie bardzo fajne piosenki dla dzieci – Jakie piosenki dla dzieci lecą w moim domu? [Porównuję kanały youtube]. Jednak przyszedł taki moment w życiu mojego dziecka, gdzie bajki stały się ciekawą historią i okazją do nauki, o czym poinformowałem Was w moim cyklu tata raportuje, dokładnie w 25 miesiącu. Dlatego przyszedł na moją subiektywną listę, na której znajdziecie najlepsze moim zdaniem polskie bajki dla dzieci na Youtube.

Wybieram polskie bajki dla dzieci na YouTube!

Nie przekonują mnie tłumaczenia wielu rodziców, że dzieci trzeba uczyć od najmłodszych lat języków obcych (czytaj angielskiego). Przyznaję rację wszystkim, że w tym czasie dzieci oczywiście najszybciej chłoną nową wiedzę i przyswajają nowe umiejętności, jednak dla mnie najważniejsze jest by po pierwsze, dziecko nauczyło się komunikować ze wszystkimi swoimi bliskimi i kolegami. Pokolenie moich rodziców, czyli babcie i dziadkowie naszych dzieci, prędzej pogadają po rosyjsku niż angielsku… W takich czasach przyszło im żyć, dlatego nie ma co oczekiwać, że dogadają się z wnukiem, proszącym o „ejpel”.

Moim zdaniem na języki przyjdzie czas i absolutnie nie pozwolą one o sobie zapomnieć, bo są dosłownie wszędzie. Dlatego ja staram się wybierać i puszczać swojemu dziecku polskie bajki dla dzieci na Youtube. Oczywiście są wyjątki od reguły, kiedy moja pociecha wybierze sobie bajkę po angielsku nie robimy Rejtana i po prostu ją puszczamy. Tak samo jak jedna jaskółka, wiosny nie czyni, również jedna czy kilka bajek po angielsku, nie zrobi z naszej pociechy anglisty:)

Jakie bajki po polsku dla dzieci na YouTube polecam?

Jednak, kiedy to My wybieramy bajki a robimy to jeszcze nadal najczęściej, nasz wybór zazwyczaj pada na bajkę z polskim podkładem. Moc nauki poprzez bajki jest ogromna i doskonale uzupełnia nasze ćwiczenia i starania, dlatego wykorzystujemy ją nie jedynie dla rozrywki ale również nauki.

Przy doborze bajek mamy kilka swoich kryteriów, które najlepiej by bajki spełniały. Oczywiście nie ma rzeczy idealnych, ale jest wiele polskich bajek, które są naprawdę wartościowe! Na poniższej liście znajdziecie te bajki, które w mojej (naszej) ocenie są dostosowane do dzieci, przekazują właściwe zachowania, uczą i opowiadają ciekawą oraz wartościową fabułę. Pamiętajcie jednak, że nie ma bajek idealnych i w każdej może zdarzyć się gorszy fragment, jednak nie oceniajmy całych serii przez pryzmat jednego odcinka.

Polskie bajki dla dzieci na YouTube - moja lista 15 kanałów

Kolejność jest losowa, nie chcę robić rankingu lecz jedynie podsuwać sprawdzone i moim zdaniem fajne i wartościowe bajki dla najmłodszych.

Mój blog rozwija się dzięki osobom takim jak Ty!
Zostań moim Patronem i pomóż w szybszym rozwoju bloga!

Dzięki twojemu wsparciu, nawet od 3 zł miesięcznie, na kierunkowo.pl będzie mogło się ukazywać jeszcze więcej praktycznych wpisów!

Bing

Opowieści o przygodach małego królika Binga, który poznaje świat ze swoim opiekunek Flopem oraz przyjaciółmi. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Ucz się z Dino

Edukacyjna bajka gdzie nauczycielem naszego dziecka zostaje sympatyczny dinozaur Dino. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Super Ciężarówka - Miasto Samochodów

Gratka szczególnie dla chłopców, czyli Miasto Samochodów i przygody jego czterokołowych mieszkańców. Oficjalna strona YouTube – kliknij tutaj.

Świnka Peppa

Przygody małej świnki oraz jej przyjaciół i rodzinki. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Strażak Sam

Przygody dzielnego strażaka Sama, który pomaga zawsze tam gdzie jest potrzebna jego pomoc. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Kot-O-Ciaki

Ciekawe przygody rodzeństwa kociaków, które co chwila przeżywają nowe perypetie. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Marta mówi

Bajka o rozgadanym psiaku, który ciekawie opowiada o swoich przygodach, czasami aż za dużo mówiąc:) Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Psi Patrol

Niemal kultowa bajka o dzielnym i bohaterskim czworonożnym policjancie.

Kit i Kate

Przyjemna bajeczka o dwóch błękitnych kotkach, które za pomocą magicznego pudełka przenoszą się do magicznego świata przygód. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Smerfy

Na tych bajkach ja się wychowałem! Fajnie, że można znaleźć je na YouTube i to po polsku, bo przygody małych niebieskich stworzeń, mieszkających w grzybach i toczących ciągłe figle z Gargamelem to klasyka. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Masza i Niedźwiedź

Wesoła bajka o przygodach małej i bardzo energicznej dziewczynki Maszy oraz jej przyjaciela, cierpliwego i opiekuńczego Niedźwiedzia. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Dora poznaje świat

Wybór mojego syna, który zawsze chętnie ogląda kolorowe animacje z opowiadającą w tle Dorą, która nie wiem dlaczego czasami ma wschodni akcent:) Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Bibi - bajki o samochodach

Perypetie sympatycznej pandy, która jest prawdziwą złotą rączką, dzięki czemu pomaga swoim przyjaciołom. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale czasami również zaciąga wschodnim akcentem:)  Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Kocia Kicia

Przygody dobrze znanej wielu rodzicom Kici Koci z popularnych i bardzo ciekawych książeczek dla dzieci. Ruszają z bajkami na YouTube, trzymam kciuki by było ich coraz więcej!

Bajki ze Studia Miniatur Filmowych

Polskie wytwórnie animowanych bajek zawsze były bliskie mojemu sercu, bo pamiętam doskonale wiele polskich bajek ze swojego dzieciństwa. Również dzisiaj można na YouTube oglądać Koziołka Matołka, Pomysłowego Dobromira ale i nowsze seriale, jak np. Mami Fatale. Oficjalna strona na YouTube – kliknij tutaj.

Uzupełnijcie listę swoimi propozycjami!

Moja lista na pewno nie wymienia wszystkich bajek po polsku dostępnych za darmo na YouTube. Może Wy znacie jeszcze jakieś polskie bajki dla dzieci na YouTube, które są również wartościowe i idealne dla najmłodszych. Piszcie w komentarzach swoje propozycje!

Czy bajki po polsku na YouTube są lepsze od zagranicznych?

Myślę że to bezsensowne porównanie, ponieważ ilu ludzi tyle opinii. Na pewno jest wiele ciekawych i świetnie zrealizowanych bajek dla dzieci po polsku i jeżeli, ktoś chciałby właśnie polskimi bajkami umilać czas swoich dzieci, na pewno je znajdzie. Cenną podpowiedzą może być ten wpis, gdzie wymieniłem 15 kanałów na YouTube, które publikują bardzo przyjemne bajki dla najmłodszych w naszym ojczystym języku.

A czy są lepsze czy gorsze od zagranicznych? Powiedzmy uczciwie, to ten sam poziom rozrywki i nauki dla naszych dzieci. Sami wychowaliśmy się na bajkach, nie mając porównania co tworzono za granicą i na pewno nie wyrządziły nam one żadnej szkody. No chyba, że ktoś boi się nadal Buki z Muminków:)

Polskie bajki dla dzieci na YouTube - podsumowanie

Polskie bajki dla dzieci na YouTube istnieją! Powiem więcej, to doskonałe propozycje dla naszych pociech, które pomogą im uczyć się i poznawać świat! Dobrze dobrane bajki mogą być nie tylko wypełniaczem i umilaczem czasu ale również cennym i wartościowym uzupełnieniem naszej nauki i pracy, jaką wkładamy w nasze dzieci.

A jeżeli wolisz piosenki, koniecznie przeczytaj: Jakie piosenki dla dzieci lecą w moim domu? [Porównuję kanały youtube], gdzie podsuwam Wam kilka bardzo ciekawych i rozśpiewanych kanałów dla dzieci na YouTube.

YouTube Kids

polskie bajki dla dzieci na YouTube
źródło: youtube,com

Możliwe, że słyszałeś o aplikacji YouTuba dedykowanej dla dzieci, dzięki której możesz nie martwić się, że nagle po Koziołku Matołku poleci disco-polowy teledysk z kuso ubranymi kobietami lub ostatnio oglądany przez Ciebie kabaret, kierowany raczej dla dorosłych. Na moje dziecko jeszcze jest trochę za wcześnie ale instalowałem już tą aplikacje, wygląda bardzo sensownie i na pewno w przyszłości wypróbuję. Więcej przeczytacie o tej aplikacji tutaj.

0 0 vote
Article Rating

Polskie bajki dla dzieci na YouTube

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

zobacz również!

inne wpsiy w kategorii jestem tatą

Cześć, tu Marcin a oto mój blog!  Piszę o moich największych pasjach: podróżach, gotowaniu i byciu tatą.
Więcej o mnie

FACEBOOK

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

przepisy dla najmłodszych

Sprawdź przepisy na dane dla najmłodszych! Przejdź do kategorii „przepiśnik„.

urlop z dzieckiem

tu byłem!

Wszystkie opisane miejsca z informacjami dotyczącymi dzieci (sugerowany wiek i dostępność). Przejdź do kategorii „tu byłem„.

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x