tu byłem

Łysy Młyn w Biedrusku

Łysy Młyn w Biedrusku pod Poznaniem to ciekawie urządzona przestrzeń ogólnodostępna, która rozpościera się nad brzegami zbiornika wodnego „Łysy Młyn”. W tym miejscu utworzono ścieżkę dydaktyczną, dzięki której poznamy przyrodnicze ciekawostki a na jej trasie znajdziemy dodatkowe atrakcje, takie jak: siłownia na świeżym powietrzu, miejsca do odpoczynku czy Ośrodek Edukacji Leśnej z odtworzonym XV-wiecznym drewnianym młynem! Niestety z powodu złego stanu technicznego, rozebrane zostały pełne uroku drewniane kładki prowadzące nad terenami podmokłymi, które „dopinały” pętlę ścieżki dydaktycznej wokół zbiornika…

region:

lokalizacja: w południowej części Biedruska pod Poznaniem

Łysy Młyn w Biedrusku

zdjęcia

unikalność

3/5

Łysy Młyn w Biedrusku to bardzo ciekawa przestrzeń do aktywnego wypoczynku, spaceru na świeżym powietrzu, zarzucenia wędki czy odbycia bezcennej lekcji przyrody w terenie. Pomysł na to miejsce był bardzo dobry, niestety czas odcisnął swoje piętno i z dawnego blasku, dzisiaj został jedynie promyczek atrakcyjności, ponieważ wiele z przygotowanych atrakcji po prostu uległo zniszczeniu…

moim zdaniem

1/5

Niestety nie mogę na dzień dzisiejszy ocenić inaczej… Brak urokliwych i wyjątkowych kładek nad rozlewiskami, wyblakłe tablice i tłumy, które odwiedzają to miejsce nie każdemu pozwolą nacieszyć się tym miejscem a wielu, tak jak mnie ono po prostu rozczaruje… Liczę jednak w głębi ducha, że za jakiś czas uda się przywrócić blask temu miejscu i będę mógł zmienić swoją ocenę!

Łysy Młyn w Biedrusku

mapa

oceny

średnia ocena
3.5/5

ceny

5/5

Bez opłat

ilość turystów

2/5

Dużo… W niedzielne popołudnie mieliśmy duży problem znaleźć wolne miejsce na parkingu. W tygodniu trochę lepiej, ale trzeba przyznać, że zawsze kilka samochodów stoi a do tego dochodzą jeszcze rowerzyści i biegacze.

oznaczenia i informacja turystyczna

3.5/5

Tablic informacyjnych jest bardzo dużo, jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że połowa z nich jest wyblaknięta od Słońca a pojedyncze tablice są z tego powodu po prostu nieczytelne. Drogowskazów również nie brakuje, choć prowadzą nas po trasie, którą nie przejdziemy ze względu na rozebrane kładki.

przydatne informacje

potrzebny czas

Godzina to wystarczający czas by sobie pospacerować i skorzystać z atrakcji tego miejsca.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Utwardzony, przestrzenny i całkiem pojemny parking znajduje się tuż przy zbiorniku. Dedykowany jest właśnie dla odwiedzających to miejsce. Luksusem jest budynek sanitarny, który został zlokalizowany na jego terenie. A to, że mimo swojego i tak nie małego rozmiaru, nie mieści wszystkich chętnych, nie można traktować jako jego wadę.

dostępność

Dla każdego.

podpowiedź kierunkowo.pl

Niestety najczęściej fotografowana atrakcja tego miejsca, czyli drewniane kładki nad rozlewiskami, które od zachodu domykały ścieżkę dydaktyczną wokół zbiornika zostały ze względów bezpieczeństwa rozebrane… Obecnie nie można pokonać zbiornika dookoła, ponieważ nawet chcąc poprowadzić inną trasę wchodzimy na teren poligonu, co jest zabronione.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Łysy Młyn w Biedrusku

mocne strony

  • widoki,
  • bliskość miasta,
  • doskonały parking, choć czasami nie dający rady pomieścić wszystkich chętnych,
  • siłownia pod gołym niebem i miejsca do odpoczynku,
  • dostępność,
  • w pobliżu ścieżka rowerowa,

słabe strony

  • zaniedbana informacja turystyczna na trasie ścieżki,
  • brak możliwości obejścia całej ścieżki dydaktycznej (prowadzącej wokół zbiornika) z racji rozebrania drewnianych kładek,
  • tłumy odwiedzających, szczególnie w pogodne weekendy,
więcej o miejscu w internecie

Łysy Młyn w Biedrusku

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x