Łysy Młyn w Biedrusku

łysy młyn w biedrusku łysy młyn biedrusko 2021
 • Marcin
 • 23 kwietnia 2021
Łysy Młyn w Biedrusku

Łysy Młyn w Biedrusku pod Poznaniem to ciekawie urządzona przestrzeń ogólnodostępna, która rozpościera się nad brzegami zbiornika wodnego „Łysy Młyn”. W tym miejscu utworzono ścieżkę dydaktyczną, dzięki której poznamy przyrodnicze ciekawostki a na jej trasie znajdziemy dodatkowe atrakcje, takie jak: siłownia na świeżym powietrzu, miejsca do odpoczynku czy Ośrodek Edukacji Leśnej z odtworzonym XV-wiecznym drewnianym młynem! Niestety z powodu złego stanu technicznego, rozebrane zostały pełne uroku drewniane kładki prowadzące nad terenami podmokłymi, które „dopinały” pętlę ścieżki dydaktycznej wokół zbiornika…

region
lokalizacja

w południowej części Biedruska pod Poznaniem

GALERIA

Łysy Młyn w Biedrusku

łysy młyn w biedrusku łysy młyn biedrusko 2021
łysy młyn w biedrusku łysy młyn biedrusko 2021
łysy młyn w biedrusku łysy młyn biedrusko 2021
łysy młyn w biedrusku łysy młyn biedrusko 2021

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Łysy Młyn w Biedrusku to bardzo ciekawa przestrzeń do aktywnego wypoczynku, spaceru na świeżym powietrzu, zarzucenia wędki czy odbycia bezcennej lekcji przyrody w terenie. Pomysł na to miejsce był bardzo dobry, niestety czas odcisnął swoje piętno i z dawnego blasku, dzisiaj został jedynie promyczek atrakcyjności, ponieważ wiele z przygotowanych atrakcji po prostu uległo zniszczeniu…

 • MOIM ZDANIEM

Niestety nie mogę na dzień dzisiejszy ocenić inaczej… Brak urokliwych i wyjątkowych kładek nad rozlewiskami, wyblakłe tablice i tłumy, które odwiedzają to miejsce nie każdemu pozwolą nacieszyć się tym miejscem a wielu, tak jak mnie ono po prostu rozczaruje… Liczę jednak w głębi ducha, że za jakiś czas uda się przywrócić blask temu miejscu i będę mógł zmienić swoją ocenę!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Łysy Młyn w Biedrusku, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.5 / 5

Łysy Młyn w Biedrusku


CENY

5 / 5

Bez opłat

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Dużo… W niedzielne popołudnie mieliśmy duży problem znaleźć wolne miejsce na parkingu. W tygodniu trochę lepiej, ale trzeba przyznać, że zawsze kilka samochodów stoi a do tego dochodzą jeszcze rowerzyści i biegacze.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Tablic informacyjnych jest bardzo dużo, jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że połowa z nich jest wyblaknięta od Słońca a pojedyncze tablice są z tego powodu po prostu nieczytelne. Drogowskazów również nie brakuje, choć prowadzą nas po trasie, którą nie przejdziemy ze względu na rozebrane kładki.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Utwardzony, przestrzenny i całkiem pojemny parking znajduje się tuż przy zbiorniku. Dedykowany jest właśnie dla odwiedzających to miejsce. Luksusem jest budynek sanitarny, który został zlokalizowany na jego terenie. A to, że mimo swojego i tak nie małego rozmiaru, nie mieści wszystkich chętnych, nie można traktować jako jego wadę.

POTRZEBNY CZAS

Godzina to wystarczający czas by sobie pospacerować i skorzystać z atrakcji tego miejsca.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Niestety najczęściej fotografowana atrakcja tego miejsca, czyli drewniane kładki nad rozlewiskami, które od zachodu domykały ścieżkę dydaktyczną wokół zbiornika zostały ze względów bezpieczeństwa rozebrane… Obecnie nie można pokonać zbiornika dookoła, ponieważ nawet chcąc poprowadzić inną trasę wchodzimy na teren poligonu, co jest zabronione.

Łysy Młyn w Biedrusku

MOCNE STRONY

 • widoki,
 • bliskość miasta,
 • doskonały parking, choć czasami nie dający rady pomieścić wszystkich chętnych,
 • siłownia pod gołym niebem i miejsca do odpoczynku,
 • dostępność,
 • w pobliżu ścieżka rowerowa,

SŁABE STRONY

 • zaniedbana informacja turystyczna na trasie ścieżki,
 • brak możliwości obejścia całej ścieżki dydaktycznej (prowadzącej wokół zbiornika) z racji rozebrania drewnianych kładek,
 • tłumy odwiedzających, szczególnie w pogodne weekendy,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej o tym miejscu, przeczytasz we wpisie:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!