tu byłem

Lumina Park w Poznaniu to otwarty w 2021 roku park iluminacji świetlnych, który zlokalizowano na terenie ogrodu dendrologicznego Uniwersytety Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie. Ta sezonowa atrakcja (dostępna w okresie zimy, tj. listopad-luty) dzięki której przeniesiemy się do niezwykłego magicznego lasu, gdzie będziemy mogli pospacerować wśród milionów światełek!

Park iluminacji Lumina Park w Poznaniu został podzielony na kilka sektorów tematycznych, wśród których warto wspomnieć o strefie słodyczy, zabawek, świetlnych grzybów czy najstraszniejszej, czyli tej z duchami i pająkami! Wszystko to rozmieszczono na terenie ogrodu dendrologicznego, co również zostało wykorzystane przez twórców, którzy na ścieżce wpletli również elementy edukacyjne, dotyczące niezwykłej roślinności parku. Dodatkowo na sąsiadującej z parkiem polanie rekreacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego również ustawiono imponujące świetlne iluminacje oraz urządzono niewielką strefę gastronomiczną.

Niewątpliwie Lumina Park w Poznaniu to atrakcja dla całej rodziny, która w wyjątkowy sposób umili ciemne, zimowe popołudnie czy wieczór!

region:

lokalizacja: Ogród Dendrologiczny Uniwerystetu Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie

Park iluminacji Lumina Park w Poznaniu

zdjęcia

unikalność

3/5

Podobnych parków iluminacji w Polsce znajdziecie kilka, jednak Lumina Park w Poznaniu wyróżnia zlokalizowanie na terenie pięknego i niezwykłego ogrodu dendrologicznego, co również zostało wykorzystane przez twórców!

moim zdaniem

4/5

Bez dwóch zdań Lumina Park w Poznaniu to miejsce, które w zimowych miesiącach wypada odwiedzić będąc w Poznaniu! Unikalna i niecodzienna atrakcja!

Park iluminacji Lumina Park w Poznaniu

mapa

oceny

średnia ocena
2.8/5

ceny

2/5

Niestety koszty wstępu na teren parku iluminacji są jego największym minusem. Koszt wejścia jednej osoby (niezależnie czy to dorosły czy dziecko) wynosi dwadzieścia kilka złotych, co sprawia że wejście rodzinne to wydatek około stówki. A w weekendy ceny są jeszcze nieznacznie wyższe…

ilość turystów

3/5

W weekendy do parku zmierzają tłumy spacerowiczów. Znacznie lepiej sytuacja wygląda w tygodniu, kiedy to odwiedzających nie brakuje ale jest znacznie spokojniej.

infrastruktura turystyczna

3.5/5

Oznakowanie na terenie samego parku iluminacji jest wykonane solidnie, choć w ciemnościach czasami łatwo przegapić kierunkowskaz na trasie zwiedzania. Gorzej wygląda oznakowanie dojazdu do parku od głównych ulic w okolicy, jednak te niedociągnięcia nadrabiają świetnie przygotowane materiały w internecie, dzięki którym dowiemy się wszystkiego co najważniejsze.

przydatne informacje

potrzebny czas

Przejście całego parku iluminacji zajęło nam około 70 minut. Warto zarezerwować sobie jednak nieco więcej czasu, bo po pierwsze spacerować można nieco wolniej a po drugie, przy kasach mogą być kolejki.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

3.5/5

Choć miejsc parkingowych wydaje się, że jest sporo już pierwszy weekend brutalnie zweryfikował ich ilość. Okazało się wtedy, że chętnych do zobaczenia parku iluminacji jest więcej, niż miejsc parkingowych, które pomieściły by auta odwiedzających. Dodatkowo w weekendy, część miejsc mogą zajmować studenci zaoczni pobliskiego Uniwersytetu.

dostępność

Trasa zwiedzania prowadzi gruntowymi ścieżkami parku dendrologicznego, które bez większych problemów przejechaliśmy wózkiem dziecięcym.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Ze względów bezpieczeństwa do parku w szczególnie oblegane dni, wpuszczane są ograniczone grupy osób o konkretnych godzinach co wydłuża oczekiwanie za wejściem. Jeżeli nie chcesz ryzykować, odwiedź Lumina Park w Poznaniu w dowolny dzień roboczy.

Park iluminacji Lumina Park w Poznaniu

mocne strony

  • wyjątkowość atrakcji,
  • ilość świetlnych rzeźb i konstrukcji,
  • walor edukacyjny związany z ogrodem dendrologicznym,
  • doskonale przygotowane materiały informacyjne w internecie,
  • atrakcja dla całej rodziny,

słabe strony

  • ceny biletów,
  • ilość przygotowanych miejsc parkingowych (odczuwalne głównie w weekendy),
  • wielu odwiedzających w weekend

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Park iluminacji Lumina Park w Poznaniu

ważne
Pomogłem lub zainspirowałem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu. Mam nadzieję, że okazał się pomocny:)

Wspieraj kierunkowo.pl i pozwól mi tworzyć jeszcze więcej podobnych wpisów! Zostań Patronem bloga lub postaw mi wirtualną kawkę:)

Zapraszam Cię również do społeczności kierunkowo.pl, o której przeczytasz więcej tutaj. Pamiętaj również, by obserwować bloga w serwisach społecznościowych!

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Wspieraj kierunkowo.pl!

Pozwól mi tworzyć jeszcze więcej podobnych treści! Zostań Patronem bloga lub postaw mi wirtualną kawkę:)

Wirtualna kawa lub patronat bloga to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

Obserwuj kierunkowo.pl!

Dołącz do społeczności kierunkowo.pl, która liczy już tysiące osób!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x