tu byłem

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach to jeden z punktów widokowych w okolicach Szklarskiej Poręby, z którego możemy podziwiać panoramę najwyższych partii Karkonoszy! Znajduje się on w Mniszym Lesie, niedaleko stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna, w dzielnicy Szklarskiej Poręby o dokładnie tej samej nazwie. Wielką zaletą tego tarasu widokowego jest oczywiście przepiękny widok i nowoczesna platforma ale również obecność niewielu turystów, co bardzo odróżnia to miejsce od np. najpopularniejszego punktu widokowego w okolicy, czyli legendarnego Złotego Widoku. Spowodowane jest to nieznacznie dłuższym podejściem oraz położeniem w mniej popularnej wśród turystów okolicy.

Jak już wspominałem w pobliżu Zbójeckich Skał pod koniec 2020 roku, zbudowano platformę widokową, która pozwala wygodnie i bezpiecznie cieszyć się imponującym widokiem. Z tarasu widokowego możemy podziwiać panoramę Karkonoszy z doskonale widoczną Śnieżką, Szrenicą, Śnieżnymi Kotłami, Wielkim Szyszakiem czy Zamkiem Chojnik! Powstanie platformy widokowej ponownie ożywiło to miejsce, które stajało się ciekawym miejscem powoli zyskującym popularność. Zbójeckie Skały są oczywiście znane znacznie dłużej, bo już od początku XX wieku a okres swojej wcześniejszej świetności przypadł na lata 50-60 ubiegłego stulecia, kiedy to funkcjonował tutaj dom kolonijny oraz na lata międzywojenne.

lokalizacja: kilkaset metrów na północny-zachód od stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

zdjęcia

unikalność

4/5

Choć każdy punkt widokowy, również taras widokowy na Zbójeckich Skałach jest unikatowy to akurat w okolicach Szklarskiej Poręby, doskonałych platform widokowych nie brakuje, co nieco ujmuje wyjątkowości… Idąc jednak na kompromis i starając się być obiektywnym, taras widokowy na Zbójeckich Skałach to bez wątpienia niepowtarzalne miejsce!

moim zdaniem

5/5

Tutaj nie mam cienia wątpliwości! Taras widokowy na Zbójeckich Skałach to miejsce, które należy obowiązkowo odwiedzić!

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

mapa

oceny

średnia ocena
4.8/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4/5

Pojedyncze osoby, co w tych stronach jest rzadko spotykane:)

infrastruktura turystyczna

5/5

Jest wszystko co powinno być! Na platformie znajdziemy pulpit z opisaną panoramą, w pobliżu tablica informacyjna, na szlaku świetne przygotowane oznaczenia i drogowskazy na skrzyżowaniach szlaków. Również przy głównych drogach znajdziemy drogowskazy, kierujące w to niezwykłe miejsce.

przydatne informacje

potrzebny czas

Warto na platformie widokowej przysiąść i spędzić kilkanaście minut. Dodatkowo należy pamiętać również o czasie potrzebnym na dojście i powrót z tarasu widokowego.

sugerowany wiek

Dla każdego, również dla najmłodszych, ponieważ platforma swoją konstrukcją zapewnia im bezpieczeństwo (pełne ścianki, podest na jednym poziomie itd.).

parking

4.5/5

Przy wejściach na główne szlaki prowadzące do tarasu widokowego na Zbójeckich Skałach, znajdują się bezpłatne i całkiem duże parkingi lub miejsca, gdzie można bezpiecznie pozostawić auto (na Zakręcie Śmierci oraz przy stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna).

dostępność

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach położony jest w górskim lesie a prowadzi do niego typowy górski szlak, który nie jest przyjazny dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Z tego powodu dostępność platformy widokowej jest ograniczona.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Zdecydowanie łatwiejsze jest dotarcie do punktu widokowego z Zakrętu Śmierci, ponieważ to właśnie ta trasa jest mniej stroma, choć nieco dłuższa.

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

mocne strony

  • niesamowity widok na Karkonosze,
  • nowoczesny pomost widokowy,
  • świetne oznakowanie oraz informacja turystyczna,
  • dogodne parkingi przy szlakach prowadzących do Zbójeckich Skał,
  • niewielu turystów,

słabe strony

  • ograniczona dostępność, wynikająca oczywiście z położenia w górskim lesie,

dowiedź się więcej!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x