zwiedzam Polskę
brda w bydgoszczy

Wyjazd do Bydgoszczy. Ciekawostki!

Każdy wyjazd to oprócz zwiedzania i podziwiania widoków również przygody, zaskoczenia i rozczarowania. Mój wyjazd do Bydgoszczy również w wielu miejscach mnie zaskoczył, co właśnie opiszę dla Was w tym wpisie!

Spis treści

Mój wyjazd do Bydgoszczy na kierunkowo.pl!

Skąd te ciekawostki? Oczywiście z mojego wyjazdu do Bydgoszczy! Możecie przeczytać o nim we wpisach:

zwiedzanie bydgoszczy atrakcje bydgoszcz
(kliknij i przejdź do wpisu)
zwiedzanie bydgoszczy atrakcje bydgoszcz
(kliknij i przejdź do wpisu)

Wyjazd do Bydgoszczy - ciekawostki

Bydgoszcz muzeami stoi!

atrakcje w bydgoszczy wyjazd do bydgoszczy

Sam byłem zaskoczony, gdy spacerując po Starym Mieście w Bydgoszczy co chwile mijałem tabliczkę czy informację, że w danym obiekcie mieści się muzeum. Doszukałem i okazało się, że w Bydgoszczy znajdziemy ponad 25 obiektów w których zlokalizowane są muzea! Często są one bardzo unikatowe jak np. Europejskie Centrum Pieniądza, Muzeum Wodociągów czy Muzeum Mydła i Historii Brudu! Więcej muzeów wymieniam dla Was we wpisie:

W Bydgoszczy nawet budki dla owadów są stylowe!

wyjazd do bydgoszczy

W bydgoskim Parku im. Kazimierza Wielkiego zauważyliśmy na drzewach „coś” co wydawało się budką dla ptaków… Było one małym dziełem sztuki i okazało się, że są dla pszczółek a nie ptaków. Niezwykle rzadka sprawa!

Nie pomyl Łuczniczki...

wyjazd do bydgoszczy

Bydgoszcz kojarzy się z Łuczniczką! To oczywiste, przecież jest ona największym symbolem miasta a dodatkowo wiele obiektów, zespołów czy zakładów pracy na albo samą Łuczniczkę lub jej główny atrybut w nazwie. Jednak będąc w Bydgoszczy łatwo pomylić prawdziwą Łuczniczkę (pomnik stojący w Parku im. Kochanowskiego) z np. Łuczniczką Novą, stojącą pod operą:)

18 południk długości geograficznej wschodniej

wyjazd do bydgoszczy

Umowny, 18 południk przebiega przez… niemal sam środek Starego Rynku w Bydgoszczy! Przypadek? A kto tam wie:)

Galeria obrazów na wolnym powietrzu!

wyjazd do bydgoszczy

Obrazy kojarzą się nam z całymi galeriami, gdzie leniwie snują się od płótna do płótna miłośnicy malarstwa. W Bydgoszczy możecie zobaczyć obrazy na świeżym powietrzu, w specjalnie przygotowanych gablotach, które rozstawione są na Wyspie Młyńskiej. Co prawda są to jedynie kopie obrazów, mimo wszystko robią wrażenie!

Perła miejskiej architektury okresu "Belle Epoque"

Śródmieście w Bydgoszczy

Na bydgoskim śródmieściu, dokładniej Nowym Mieście możemy przenieść się w czasie do okresu Belle Epoque (XIX w.). Znajdziemy tutaj setki stylowych kamienic, które dosłownie powalają swoją architekturą, szczegółami i wykończeniami. Unikatowa dzielnica!

Co wspólnego ma kładka nad Młynówką z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

wyjazd do bydgoszczy

Wbrew pozorom bardzo wiele! W miejscu gdzie umownie rozpoczyna się bydgoska Wenecja, czyli przy dawnej rafinerii i farbiarnii, przebiega nad Kanałem Młynówka pieszo-rowerowa kładka, łącząca Wyspę Młyńską z drugim brzegiem. Nazwa tej kładki została nadana w 2008 roku przez zwycięzce licytacji, prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zwycięzca postanowił nazwać ją imieniem Krzysztofa Klenczona, gitarzysty, kompozytora i wokalisty, znanego m. in. z Czerwonych Gitar.

Amfiteatr, którego już nie zobaczycie...

wyjazd do bydgoszczy

I dobrze! Urodą nie grzeszył a w jego miejscu powstanie wolna przestrzeń, która jeszcze bardziej otworzy remontowane Młyny Rothera na Wyspę Młyńską i wszystkich, którzy będą chcieli go zobaczyć. A Młyny Rothera już niedługo będą ogromną gratką i atrakcją!

Tradycyjnie - piwka reginalne!

W każdym wpisie, gdzie opisuję dla Was ciekawostki z moich wyjazdów, jako wielki miłośnik wyrobów regionalnych browarów i wszelkich złotych trunków piwnych, prezentuję Wam piwka które kupiłem w danym miejscu czy regionie. Oczywiście nie mądrzę się wielce na temat ich smaku, bo po prostu się na tym nie znam:) Mogę tylko z grubsza powiedzieć Wam czy mi smakowały:)

Więcej wpisów z ciekawostkami na moim blogu!

Piwka z Bydgoszczy: Bydgowskie i Koronowskie

Na bydgoskim Śródmieściu, dokładnie przy ulicy Gdańskiej, bardzo blisko Placu Wolności znaleźliśmy mały sklepik (nie sieciowy), który został moją piwną świątynią. Niestety mimo, że na piwka było osobne pomieszczenie i wybór był całkiem spory, regionalnych piw z okolic Bydgoszczy było mało… Spośród nich wybrałem dwa najbardziej pasujące do moich gustów piwnych: Koronowskie Prawdziwe (Jasne Ale) i Bydgoskie (Jasne Pełne). Reszta regionalnych piw była była albo smakowa albo pszeniczna, czyli taka, która akurat mi nie podchodzi…

wyjazd do bydgoszczy

Piwka były delikatne w smaku i dla mnie, czyli fana chmielowej wyrazistości, nie utrwaliły się na długo w pamięci. Mimo wszystko, dla smakoszy jasnego i delikatnego w smaku „pełnego” będzie to ciekawa propozycja!

Wyjazd do Bydgoszczy w liczbach!

Mój, a może bardziej nasz wyjazd do Bydgoszczy (bo byłem w Bydgoszczy razem z moją żoną) w liczbach nie jest równie imponujący co np. mój wyjazd na Ślężę i Dolny Śląsk, jednak mimo wszystko liczby zawsze to one powiedzą prawdę:)

  • w podróży (od wyjazdu do powrotu do domu) byłem przez ponad 8 godzin,
    • w samej Bydgoszczy spędziłem 4,5 godziny,
  • zrobiłem blisko 13000 kroków (ponad 10 kilometrów pieszo),
  • zobaczyłem blisko 30 miejsc i atrakcji z mojej listy 62 atrakcji w Bydgoszczy wartych zobaczenia, którą przeczytacie we wpisie: Jakie atrakcje w Bydgoszczy warto zobaczyć?
  • zrobiłem ponad 900 zdjęć, z których po selekcji i obróbce zostało jedynie 168… Większość z nich możecie obejrzeć na kierunkowo.pl!
  • przejechałem samochodem niemal 300 kilometrów,
  • kupiłem 2 piwa:)

Sprawdź atrakcje i zaplanuj wyjazd do Bydgoszczy!

Zaciekawiłem? Mam nadzieje, że tak! Bydgoszcz to piękne miasto, bardzo wyjątkowe i nietypowe, które na pewno zasługuje na poznanie. Jeżeli chcesz poznać listę ponad 60 atrakcji i ciekawych miejsc, które skutecznie mogą wypełnić Twój wyjazd do Bydgoszczy, przeczytaj mój wpis: Jakie atrakcje w Bydgoszczy warto zobaczyć?

(kliknij i przejdź do wpisu)

Zwiedzaj Bydgoszcz wirtualnie!

Bydgoszcz ma świetnie zrealizowaną opcje wirtualnego zwiedzania! Kawał solidnej roboty, którą możecie oglądać na YouTube a linki do niej znajdziecie we wpisie: Wirtualne zwiedzanie w Polsce na YouTube! Przy okazji warto również rzucić okiem na wirtualne muzea w Polsce, które również możemy zwiedzić lub zrobić sobie rekonesans przed wyjazdem siedząc wygodnie przed komputerem!

wirtualne zwiedzanie na youtube
(kliknij i przejdź do wpisu)
wirtualne muzeum w polsce
(kliknij i przejdź do wpisu)
0 0 votes
Article Rating
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

cześć!

Jestem Marcin a to mój blog! Opowiadam na nim o swoich podróżach po Polsce, domowej kuchni i byciu tatą! Więcej dowiesz się ze strony o mnie.

pierwszy raz na blogu?

Pozwól, że Cię po nim oprowadzę! Zobacz specjalnie przygotowany przewodnik po blogu, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o kierunkowo.pl i bez problemu znajdziesz to, co czego szukasz!

wsparcie

Podoba Ci się to co robię? Postaw mi kawę!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x