Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt
Pokazowa zagroda zwierząt w której mieszkają dziki, daniele, koniki polskie i oczywiście żubry w Gołuchowie, to kolejna z atrakcji w tej niewielkiej miejscowości w południowej Wielkopolsce. Utworzona została w 1977 roku w lesie, przylegającym do gołuchowskiego arboretum. Hodowla dzikich zwierząt w zagrodzie w Gołuchowie nie jest przypadkowa i stanowi nawiązanie do dawnej tradycji utrzymywania zwierzyńców w pobliżu rezydencji magnackich.
Zagroda zajmuje powierzchnie około 20 hektarów i położona jest w środku gołuchowskiego lasu. Na jej terenie wygrodzono 4 zagrody, w których na co dzień mieszkają oprócz żubrów, także dziki, daniele i koniki polskie. Te ostatnie zostały przywiezione do Gołuchowa z Roztoczańskiego Parku Narodowego. W zagrodzie na przestrzeni blisko 50 lat funkcjonowania, mieszkało ponad 110 żubrów z czego zdecydowana większość przyszła na świat, właśnie w tutejszej zagrodzie.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt
Lokalizacja miejsca „Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt”: Działyńskich 2, Gołuchów. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
2/5
Potoczne „żubry w Gołuchowie” to jedna z kilku w Polsce pokazowych zagród zwierząt, gdzie żubry są jedną z głównych gwiazd. Choć wyróżnia je wyjątkowe otoczenie, sama zagroda przypomina podobne tego typu miejsca.
3/5
Żubry w Gołuchowie to atrakcja dla całej rodziny, gdzie z bliska możemy zobaczyć nie tylko największego polskiego ssaka, ale również inne zwierzęta w dużych i przyjemnie urządzonych zagrodach. W pokazowej zagrodzie zwierząt miło spędzą czas zarówno młodsi jak i starsi:)
Galeria zdjęć
Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.8/5 – składowe oceny:
Ceny – 5/5
Bez opłat.
Ilość odwiedzających – 3/5
Gołuchowskie żubry to atrakcja, która cieszy się sporą popularnością przez co musicie liczyć się z tym, że nie będziecie w tym miejscu sami.
Przygotowanie – 3.5/5
Przez zamkowy park podążamy za drogowskazami, które ustawiono przy najważniejszych alejach. Na miejscu znajdziecie tablice informacyjne o każdym z mieszkańców zagrody oraz inne ciekawe materiały przygotowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt
Parking – 4.5/5
W bezpośrednim sąsiedztwie pokazowej zagrody zwierząt nie ma parkingu, jednak przy ulicy Borowskiego, tuż obok wejścia do zamkowego parku, którym dotrzemy do zagrody, znajduje się duży, utwardzony i bezpłatny parking.
Potrzebny czas
Zobaczenie wszystkich zagród ze zwierzętami to kwestia około 15 minut.
Sugerowany wiek
Od najmłodszych lat:)
Dostępność
Dla każdego. Każda z zagród posiada platformę widokową przystosowaną do osób niepełnosprawnych.
Zwierzęta mają swój cykl dnia i niestety nie ma uniwersalnej pory, kiedy można zobaczyć wszystkich mieszkańców zagrody w Gołuchowie, dlatego podchodźcie do mieszkańców zagrody ze zrozumieniem:) Być może właśnie odpoczywają gdzieś, z dala od wzroku odwiedzających.
Plusy i minusy
główne atuty
- położenie tuż obok terenu dawnej magnackiej rezydencji w Gołuchowie,
- 4 zagrody z pomostami dostosowanymi do potrzeb każdego odwiedzającego,
- bezpłatny wstęp,
- dobre oznakowanie i informacja turystyczna na miejscu,
słabsze strony
- oddalony najbliższy parking,
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Wpis opublikowano: 9 lipca 2022Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz