mikropodróże polska logo kierunkowo.pl mikropodróż

mikropodróże

odkryj nowy sposób podróżowania

Poznajcie mikropodróże, czyli sprawdzony pomysł i sposób, dzięki któremu Wasze podróżowanie będzie tańsze, ciekawsze i bardziej dopasowane do Waszych oczekiwań! To właśnie w tym miejscu dowiecie się o nich wszystkiego co ważne, poznacie wiele podróżniczych inspiracji oraz gotowych pomysłów na mikropodróże!

zastanawialiście się kiedyś…

… dlaczego jedne z waszych wyjazdów i podróży wspominacie bardzo ciepło, nazywając je tymi najbardziej udanymi a o innych mówicie „lepiej zapomnieć”? Jakiś czas temu, sam zrobiłem taki “rachunek sumienia”. To właśnie od niego zaczęła się moja droga ku lepszemu podróżowaniu! Poznajcie ją i zacznijcie cieszyć się podróżami jak nigdy wcześniej!

Wcześniej…

… zapewne podobnie jak wielu z Was, ślepo podążałem za atrakcjami, ufałem turystycznemu marketingowi i nie przywiązywałem uwagi do planowania, często licząc, że ktoś zaplanuje wyjazd za mnie. Byłem przekonany, że podróże muszą kosztować, dlatego oczekiwałem w zamian namiastki luksusu oraz przesadnej wygody, bo przecież płacę! Nie liczyłem się przesadnie z wydatkami, chciałem zaszaleć, bo przecież urlop ma się raz w roku. Liczyłem, że to wszystko zagwarantuje mi poczucie podróżniczego spełnienia…

Teraz, po kilku latach zbierania turystycznych doświadczeń oraz lepszego poznania własnych podróżniczych oczekiwań, wiem, że co innego sprawia, że wracam z każdego wyjazdu zadowolony i naładowany energią!

TERAZ…

na podróże patrzę inaczej, niż kilka lat temu. Przekonałem się, że można podróżować częściej, taniej i zgodnie ze swoimi prawdziwymi pragnieniami! Sekret tkwi w mikropodróżach, które poznałem kilka lat temu i dopasowałem je do swoich upodobań i możliwości. Z tego powodu, że mikropodróże niemal całkowicie odmieniły mój wolny czas, postanowiłem podzielić się z Wami tą rewolucyjną filozofią podróżowania. Liczę, że ułatwię Wam tym szybsze dojście do udanych wyjazdów i skrócę waszą drogę do lepszego, ciekawszego i częstszego podróżowania!

Zamiast tak jak ja, latami zbierać doświadczenia i wnioski, skorzystajcie z przygotowanych przeze mnie materiałów i zostańcie mikropodóżnikami w kilka chwil!

bolków kierunkowo.pl dolny śląsk mikropodróże mikropodróż
Widok z wieży zamkowej w Bolkowie

Co to mikropodróże?

Mikropodróże to w wielkim skrócie krótkie, dobrze zaplanowane i przemyślane formy podróżowania, które mają nam tyle samo odprężenia, radości i satysfakcji co “duże” podróże!

Charakteryzują się tym, że są krótkie, przez co łatwiej wpleść je w nasze codzienne obowiązki oraz lepiej przemyślane, dzięki czemu nie odwiedzamy miejsc czy atrakcji, na które po prostu nie mamy ochoty. W ten sposób możemy podróżować częściej i dokładnie tak jak lubimy najbardziej!

Podróżujcie częściej!

Mikropodróże mogą trwać od nawet kilkudziesięciu minut aż do kilku dni, dlatego o wiele łatwiej znaleźć na nie czas w wirze codziennych obowiązków.

Dzięki umiejętności wybierania najlepszych dla siebie celów podróżniczych, będziecie bez problemu wypełniać swój wolny czas na podróżowanie, tylko najatrakcyjniejszymi dla siebie miejscami! A to już niemal gwarancja sukcesu mikropodróży.

mury miejskie w Poznaniu stare miasto w poznaniu
Dawne mury miejsce w Poznaniu

Mikropodróże to styl życia!

krucze skały w szklarskiej porębie mikropodróże
Punkt widokowy na Kruczych Skałach w Szklarskiej Porębie

Tanie podróżowanie

Krótkie wyjazdy kosztują znacznie mniej niż tygodniowe wojaże czy zagraniczny wypoczynek. To głównie zasługa ograniczenia ilości noclegów, skróceniu dojazdu i oszczędnościach na wyżywieniu.

Ale mikropodróżować można również całkowicie za darmo! Wystarczy ruszyć rowerem lub pieszo w wasze najbliższe okolice, które na pewno skrywają wiele ciekawych historii, zakamarków i atrakcji.

Odkryjcie Polskę lokalną!

Najbardziej nieodkrytym regionem Polski nie są wcale Bieszczady czy pozornie nudne pojezierza… Najbardziej niedoceniana i nieodkryta jest Polska lokalna! By poznać niezwykłe historie, odkryć fascynujące miejsca, odetchnąć na łonie natury czy po prostu ciekawie spędzić czas, wcale nie musicie ruszać daleko!

Założę się że w waszej najbliższej okolicy znajdziecie wiele fantastycznych miejsc. Wystarczy jedynie nieco poszukać!

kościół klasztorny chocz mikropodróże
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Choczu

Cieszmy się z małych rzeczy!

Poznajmy się! Jestem Marcin, tutaj w towarzystwie “małego Marcina”

Dla kogo mikropodróże?

Mikropodróże to opcja dla każdego, choć szczególnie powinna zainteresować osoby, które mają mało czasu wolnego lub tak twierdzą o sobie, chcących możliwie często podróżować i wykorzystywać maksymalnie swój wolny czas, rodziców z dziećmi, studentów, zainteresowanych najbliższą okolicą oraz osoby, które nie przepadają za długimi wyjazdami.

To oczywiście tylko przykładowe grupy osób, którym mogą szczególnie spodobać się mikropodróże. Tak naprawdę mogą one zainteresować każdego i tak samo każdy, może znaleźć w tej filozofii coś dla siebie.

mikropodróże polska logo kierunkowo.pl mikropodróż

Jak zostać mikropodróżnikiem?

Chcąc podzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wnioskami z wielu lat podróżowania na własną rękę, które doprowadziło mnie do satysfakcji z podróżowania, przygotowałem dla Was obszerne i unikalne kompendium wiedzy o mikropodróżowaniu!

Ebook “Jak zostać mikropodróżnikiem?to jedyny taki poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak ulepszyć swoje podróżowanie i ruszyć w niezwykle atrakcyjne mikropodróże!

Dzięki niemu dowiecie się o mikropodróżach wszystkiego a wasze podróżowanie stanie się bardziej świadome, przemyślane, solidniej zaplanowane i lepiej dopasowane do waszych potrzeb i oczekiwań!

Ebook możecie zakupić w sklepie kierunkowo.pl.

mikropodróże mikropodróż jak zostać mikropodróżnikiem kierunkowo.pl poradnik wyprawy mikrowyprawy podróże mikroprzygoda

Mój ebook w liczbach:

7

rozdziałów

138

stron

41

zagadnień

3

gotowe plany mikropodróży

Więcej o mikropodróżach

Poznajcie mikropodróże jeszcze lepiej! Oto dwa wpisy, dzięki którym dowiecie się o nich jeszcze więcej!

Każda pora jest dobra by wyruszyć!

mikropodróże polska logo kierunkowo.pl mikropodróż

Społeczność mikropodróżników

Dołączcie do grupy MIKROPODRÓŻE POLSKA na Facebook i odkryjcie kolejne podróżnicze inspiracje od blogerów i twórców internetowych, którzy szczególnie upodobali sobie krótkie formy podróżowania. Sami również dzielcie się swoimi pomysłami, odwiedzonymi miejscami i opiniami!

Gotowe plany mikropodróży

Szukacie inspiracji na ciekawy wypad? Poznajcie moje gotowe plany mikropodróży, które przygotowałem specjalnie dla Was! Znajdziecie w nich gotowe plany ze wskazaną trasą, sposobem przemieszczania się, czasem jaki potrzebujecie w każdym odwiedzanym miejscu, które tematycznie dla Was dobrałem.

Wszystkie przygotowane przeze mnie gotowe plany mikropodróży znajdziecie w kategorii mikropodróże oraz w sklepie kierunkowo.pl!

Jeżeli chcecie spróbować sami zaplanować mikropodróż, skorzystajcie z przygotowanej przeze mnie mapy atrakcji turystycznych w Polsce! Być może znajdziecie tam miejsce, w którym spełnicie swoje podróżnicze cele.

Moje mikropodróże

Sam nazywam się już mikropodróżnikiem, bo od lat podróżuję właśnie w myśl idei mikropodróżowania! O tym gdzie dojechałem i co zobaczyłem przeczytacie w kategorii zwiedzam Polskę, która dla wielu z Was będzie również skarbnicą inspiracji! Oto kilka wpisów: