Współpraca

Witaj w sekcji współpraca! Skoro już jesteś właśnie w tym miejscu, spytam od razu: Co powiesz na wspólny projekt? Połączone siły to zawsze większa szansa na sukces, dlatego pozwól się przekonać, że właśnie z kierunkowo.pl warto stworzyć coś razem!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca

Poznajmy się!

Mam na imię Marcin i tworzę kierunkowo.pl! Uwielbiam podróżować po Polsce, poznawać nowe zakątki naszego kraju, odkrywać domowe przepisy kulinarne oraz dzielić się doświadczeniami i pomysłami. Właśnie to wszystko realizuję na kierunkowo.pl! Więcej na mój temat, dowiesz się na stronie o mnie.

kierunkowo.pl autor

Zastanawiasz się się jak skutecznie promować swoje usługi, miejsce lub markę w sieci? Muszę przyznać, że świetnie trafiłeś! To właśnie współpraca z twórcami internetowymi jest przyszłością skutecznego marketingu w obecnych czasach! Dzięki zasięgom kierunkowo.pl, informacja o Tobie trafi do wyselekcjonowanej grupy odbiorców, która mimo swojego zróżnicowania ma jedną cechę wspólną – łączy ich tematyka treści na blogu, które są dla nich interesujące! O tym kim są moi czytelnicy, opowiem za chwilę.

Dotychczasowe wspólne projekty

Szeroko zakrojona, blisko półroczna współpraca, mająca na celu promocję marek Poznańskiego Centrum Dziedzictwa, w szczególności Centrum Szyfrów ENIGMA. W ramach współpracy przygotowany został wpisy: Odkryj ukryte! Poznajcie unikalne Centrum Szyfrów ENIGMA, Brama Poznania. Tu się Polska zaczęła! oraz dziesiątki wpisów w socialmediach (Facebook, Instagram, Twitter). Blog kierunkowo.pl był inicjatorem i wspólnie ze administratorami IGERS POZNAŃ organizatorem #instameet w Centrum Szyfrów ENIGMA oraz Bramie Poznania.

igers poznan kierunkowo.pl

Wspólna organizacja #instameet, czyli fotograficznych spotkań instagramowej społeczności IGERS POZNAŃ, w Centrum Szyfrów Enigma oraz Bramie Poznania.

agro skórka młyńska 8 nocleg piła agroturystyka złotów krajna

Współpraca z Agro Skórka, dzięki której powstały blogowe wpisy o północnej Wielkopolsce oraz o samej kameralnej agroturystyce w Skórce k. Piły: Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz! Dodatkowo w ramach wzajemnej współpracy przygotowano wpisy w socialmediach (Facebook, Instagram) promujące agroturystykę Agro Skórka oraz region Krajny. Wszystkie wpisy podróżnicze z mikropodróży na północ Wielkopolski znajdziecie pod tagiem #krajna.

Udostępnienie wybranych fotografii do celów promocyjnych Szklarskiej Poręby.

kierunkowo.pl w liczbach

kierunkowo.pl to stale rozwijający się blog, który swoją historię rozpoczął w 2019 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, dzięki czemu obecnie to wyjątkowa baza pomysłów i inspiracji podróżniczych oraz kulinarnych, uzupełnionych o wiele praktycznych porad i podpowiedzi. To wszystko sprawiło, że nie dajemy rady na bieżąco aktualizować tutaj naszych statystyk, które rosną w ciągu roku nawet o kilkaset procent!

Obecnie kierunkowo.pl to 5 typów treści: blogowe wpisy w kategorii zwiedzam Polskę, opisy atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc w kategorii ciekawe miejsca w Polsce, listy inspiracji podróżniczych w kategorii pomysły, blogowe poradniki pełne praktycznej wiedzy w kategorii poradnik oraz setki kulinarnych inspiracji w przepiśniku! W wielkim skrócie:

ponad 140 blogowych wpisów
ponad 350 opisanych miejsc w Polsce
niemal 300 przepisów kulinarnych

Do tego musimy doliczyć również interaktywną mapę atrakcji turystycznych w Polsce, projekt MIKROPODRÓŻE, który promuje i zachęca do podróżowania na krótkich dystansach a także startującą w 2023 roku bazę klimatycznych miejsc noclegowych.

Zasięgi bloga

Staranie przygotowane treści, ich jakość i dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych sprawiły, że kierunkowo.pl może się pochwalić obecnie poniższymi wynikami odwiedzin i wyświetleń.

ponad 336 000 odwiedzających rocznie
około 500 000 odsłon rocznie

nawet 50 000 gości miesięcznie
nawet 3500 czytelników dziennie

Wszystkie powyższe dane pochodzą z okresu 1 luty 2022 – 31 stycznia 2023. W związku ze stałym rozwojem bloga, wszystkie dane statystyczne stale się poprawiają, notując nawet kilkunastoprocentowe wzrosty na przestrzeni miesiąca. Jeżeli interesują Cię najbardziej aktualne lub bardziej szczegółowe dane skontaktuj się w dowolny sposób, który możesz wybrać na stronie kontakt.

Kim są nasi czytelnicy?

Zdecydowana większość naszych czytelników to oczywiście Polacy (94%), mieszkający głównie w Polsce (ponad 90%). Czytelnikami bloga w porównywalnym stopniu są mężczyźni (ponad 54%) oraz kobiety (ok. 46%). W zdecydowanej większości opublikowane treści trafiają do czytelników w wieku 18-34 lata (kolejno: 27,% w wieku 18-24 i 33,5% w wieku 25-34). Pozostałe grupy wiekowe mają udział: 35-44 to około 15,5% czytelników, 45-54 to 12,5% a osoby starsze to wszyscy pozostali. Większość z nich mieszka w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. W ponad 90% trafiają do nas, przekierowani z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.

Socialmedia

Choć naszym priorytetem jest budowanie zasięgów w oparciu o dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych, dbamy również o tworzenie społeczności, która chce pozostać z nami w stałym kontakcie! Właśnie dlatego działamy również w socialmediach, m. in. na Facebooku i Instagramie. Obecnie śledzi nas w socialach, ponad 4000 osób.

blisko 2600 obserwujących na Facebook
około 1600 obserwujących na Instagram

Formy współpracy

Jesteśmy elastyczni jak plastelina i bez problemu dopasujemy się do nawet najbardziej szalonych czy nieszablonowych pomysłów. Oferujemy Wam niezliczone pokłady naszej kreatywności, by efekt końcowy był sukcesem dla każdego z nas!

Wasze miejsce na kierunkowo.pl

Wychodząc na przeciw zapytaniom i sporemu zainteresowaniu, uruchomiliśmy w 2023 roku możliwość promowania atrakcji i ciekawych miejsc z całej Polski, również tych do których jeszcze nie dotarliśmy osobiście! Poznajcie szczegóły tutaj.

Klimatyczne miejsca noclegowe

Z drugiej strony w odpowiedzi na pytania i prośby naszych czytelników, również w 2023 roku ruszyliśmy z bazą klimatycznych miejsc noclegowych, które mamy nadzieje uzupełnią nasze podróżnicze wpisy o propozycje miejsc, w których warto się zatrzymać i odpocząć po wojażach! Szczegóły oferty tutaj.

Podziel się swoim pomysłem!

Masz inny pomysł? Powiedź nam co potrzeba, czego oczekujesz, jaki masz pomysł na współpracę a My odpowiemy co możemy razem zrobić! Dlatego napisz do nas, za pomocą dowolnej metody (szczegóły na stronie kontakt) i opisz mi swój pomysł na nasz wspólny projekt! Na pewno znajdziemy nić porozumienia i stworzymy projekt na jakim Tobie zależy!

Sprawdź jak bardzo pasujemy do siebie

Jeżeli Wasze miejsce, marka, inicjatywa, produkt lub usługa zawiera się w jeden z niżej wymienionych tematów – idealnie! W naturalny sposób uda nam się wpleść Wasz pomysł w tematykę bloga! Dzięki temu nasz wspólny projekt zyska na autentyczności oraz lepiej trafi w zainteresowania społeczności.

  • publikacje podróżnicze oraz przewodniki i mapy turystyczne,
  • turystyka i inicjatywy lokalne,
  • wyposażenie i sprzęt turystyczny, akcesoria i gadżety,
  • fotografia (również mobilna) oraz akcesoria foto,
  • elektronika użytkowa, aplikacje mobilne,
  • polskie produkty i usługi, produkty i wyroby regionalne,
  • transport krajowy,
  • dziecko w podróży (produkty, akcesoria, atrakcje, miejsca),
  • warsztaty, wydarzenia podróżnicze i kulinarne,
  • akcesoria i sprzęt kuchenny,

Mimo wszystkiego co już opublikowaliśmy na kierunkowo.pl, jesteśmy otwarci na inne formy działania czy współpracy, takie jak np. unikatowe i ciekawe projekty turystyczne czy kulinarne, artykuły sponsorowane, wpisy lub relacje sponsorowane na Facebook lub Instagram, recenzje, promowanie wydarzeń, prelekcje, podcasty i rozmowy, kampanie, festiwale a także inicjatywy, przy których można poznawać nowych, ciekawych ludzi i ich inicjatywy!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca