mikropodróże mikropodróż kierunkowo.pl

Mikropodróż! Dowiedź się jak podróżować lepiej i taniej!


opublikowano: 30 marca 2022
kategoria: zwiedzam Polskę
autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
autor wpisu
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Nasze podróżnicze oczekiwania rosną z każdym sezonem wakacyjnym ale jest sposób by sobie z tym poradzić – mikropodróż! To właśnie mikropodróże chcę Wam przedstawić to doskonała odpowiedź na potrzeby dzisiejszych podróżników, którzy chcą podróżować więcej, taniej i ciekawiej. Wielu z Was pewnie powie, że to tani marketing albo podróżnicza utopia, ja jednak postaram się Wam udowodnić, że nie ma tutaj mowy o żadnym bajkopisarstwie. Mikropodróże to styl życia, który wszystko zmienia!

Wstęp

Zapewne każdy z nas ma na swoim koncie już wakacyjny wyjazd, mniejszą bądź większą podróż czy chociażby spontaniczną wycieczkę rowerową po okolicy. Wszystkie z nich na swój sposób wspominamy. O jednych opowiadamy chętniej i z uśmiechem na twarzy a o innych wolimy nie mówić zbyt wiele… Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak jest?

Dlaczego pewne wyjazdy się nie udają?

Choć u każdego przyczyny mogą być inne, oprzyjmy się na moich spostrzeżeniach, którymi się z Wami podzielę. Mimo, że podczas każdego wyjazdu poznawałem nowe, ciekawe miejsca i a na większości z nich nie narzekałem na pogodę, to tylko pewne z nich dały mi tę podróżniczą satysfakcję i energię, ładującą wewnętrzne akumulatory. Co w takim razie było nie tak, na tych mniej udanych wyjazdach? Oto kilka przyczyn, do których doszedłem po czasie:

 • ślepo podążałem za atrakcjami, nie sprawdzając wcześniej ich atrakcyjności dla mnie samego,
 • po prostu źle zaplanowałem wyjazd, przez co był zbyt intensywny, spontaniczny, nerwowy i męczący…
 • złapałem się na turystyczny marketing, który szybko zweryfikowała rzeczywistość,
 • dusiłem grosza lub nie liczyłem się z pieniędzmi,
 • ruszyłem w trasę z niewłaściwymi ludźmi, którzy nadawali na innych falach,
 • nie zabrałem przydatnych i praktycznych akcesoriów,
 • źle wybrałem porę na wyjazd,
 • czy najzwyczajniej w świecie przeceniłem swoje umiejętności i możliwości.

Może też macie podobne przemyślenia i wnioski?

Jak ulepszyć swoje podróże?

Przede wszystkim zdiagnozować a potem wyeliminować wszystkie popełniane błędy. Brzmi prosto, ale wymaga nieco waszego wysiłku. Tylko spokojnie, praca nad swoim podróżowaniem nie jest tak ciężka jak dźwiganie żelastwa na siłowni, a pewnie korekty są na tyle niewielkie, że wręcz automatycznie wprowadzicie je w swoje życie.

Dodatkowo nie musicie wszystkiego wymyślać, diagnozować i naprawiać sami! Wszystkich tych problemów i wielu kolejnych unikniecie podróżując zgodnie z filozofią mikropodróżowania! Co się w niej kryje? O tym w dalszych rozdziałach.

Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże

Co to mikropodróż?

W wielkim skrócie mikropodróż lub szerzej mikropodróże to krótkie formy podróżowania, mające nam dać takie same wrażenia i przeżycia jak “duże” podróże. Charakteryzują się głównie:

 • krótszym czasem podróżowania,
 • zazwyczaj większą intensywnością,
 • świadomym wyborem celów turystycznych,
 • dobrym i rzetelnym przygotowaniem wyjazdu,
 • minimalizowaniem kosztów podróży.

Czym mikropodróże różnią się od “klasycznego” podróżowania?

Mikropodróż z racji swojej specyfiki, umożliwia nam znacznie częstsze podróżowanie. Dzięki nim nie musimy ograniczać się jedynie do wakacyjnego wyjazdu i zimowych ferii, by ruszyć z domu i zbierać wrażenia i wspomnienia.

Mikropodróże to znacznie szersza filozofia podróżowania, która wprowadza w życie mikropodróżników szereg zmian, dzięki którym można podróżować bardziej świadomie, lepiej dobierać cele wyjazdów pod swoje potrzeby oraz planować je w taki sposób by zobaczyć możliwie dużo w możliwie krótkim czasie i możliwie niskim kosztem.

mikropodróże mikropodróż mikrowyprawy mikroprzygoda

Dzięki mikropodróżom dowiecie się w jaki sposób poszukiwać ciekawych miejsc, również w swojej najbliższej okolicy. Pewnie wielu z Was zaskoczę, ale to właśnie Polska lokalna jest najbardziej nieodkryta i fascynująca. Przekonacie się o tym na pewno odkrywając własne strony, które później będziecie mogli odkrywać podczas swoich mikropodróży. Wszystkiego tego dowiecie się poznając mikropodróże.

Mikropodróż w moim wykonaniu!

Niemal cały mój blog jest efektem mikropodróżowania, dlatego zachęcam do poznania wpisów w kategorii zwiedzam Polskę, które tworzę dla Was po powrocie do domu.

Jednak dwie mikropodróże, chciałbym Wam szczególnie polecić, bo doskonale oddają ducha tej formy podróżowania!

Kogo powinna zainteresować mikropodróż?

Tak naprawdę każdego, kto lubi podróżować! Dlaczego tak sądzę? Ponieważ po pierwsze pokazuje inną formę podróżowania, otwierając nas na nowe możliwości i poprawiając świadomość podróżowania. Dodatkowo poznając mikropodróże, poznaje się wiele praktycznych wskazówek oraz mechanizmów, dzięki którym można podróżować lepiej, niezależnie czy wolimy podróże w stylu “mikro” czy “makro”.

atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże

Mikropodróż powinna szczególnie zainteresować osoby:

 • mające mało wolnego czasu na podróżowanie lub tak o sobie twierdzące,
 • dużo pracujące,
 • młodych rodziców,
 • zwolenników krótkich wyjazdów lub tych którzy nie przepadają za długimi turnusami,
 • domatorów i lokalnych patriotów, chcących poznawać swoją najbliższa okolicę,
 • szukających przygody i lubiących urozmaicać swój wolny czas.
mikropodróże mikropodróż mikrowyprawy mikroprzygoda

Ale tak naprawdę każdy z nas może w mikropodróżach znaleźć coś wartościowego dla siebie, dlatego nawet nie wymieniłem Cię na powyższej liście, nie rezygnuj z odkrycia mikropodróży.

Ile kosztuje mikropodróż?

Skoro mikropodróże mają dać nam możliwość częstszego podróżowania, nie mogą wiązać się z dużymi kosztami, ponieważ wtedy cały ten misterny plan w piz….🙂

Jeżeli zdecydujecie się na podróżowanie w myśl zasad i wskazówek mikropodróży, na pewno na własnej skórze przekonacie się, że można podróżować taniej! Zostając mikropodróżnikami możemy:

 • ograniczyć koszty noclegów,
 • mniej wydawać na dojazdy,
 • lepiej planować biletowane wejścia i korzystać z rabatów i zniżek,
 • mniej wydawać na jedzenie podczas podróży.

To tylko kilka przykładów, dlaczego mikropodróżowanie jest tańsze od “tradycyjnych” podróży i wyjazdów. Zapewniam Was, że jest ich więcej:)

bolków kierunkowo.pl dolny śląsk mikropodróże mikropodróż

Więcej o mikropodróżach!

Spodobała Wam się perspektywa mikropodróżowania? Chcecie zostać mikropodróżnikami i podróżować częściej, taniej i lepiej?

Dowiedzcie się wszystkiego w temacie mikropodróży z mojego ebooka “MIKROPODRÓŻE”

mikropodróże ebook poradnik książka

Po więcej informacji o ebooku zapraszam do sklepu kierunkowo.pl.

Grupa MIKROPODRÓŻE POLSKA na Facebook!

Poznajcie innych, których również kręcą mikropodróże! By Wam to ułatwić utworzyłem na Facebooku grupę dyskusyjną MIKROPODRÓŻE POLSKA, na której będę razem z innymi czytelnikami, publikował dla Was kolejne mikropodróżnicze pomysły.

mikropodróże mikropodróż kierunkowo.pl

To również doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń, pomysłów, inspiracji oraz mikropodróżniczych ciekawostek! Dołączcie do społeczności mikropodróżników i przekonajcie się, że w grupie łatwiej znaleźć inspiracje i impuls do działania!

Poznajcie kierunkowo.pl!

Chcecie przekonać się jak wygląda życie mikropodróżnika i jak wiele można zobaczyć podróżując właśnie w ten sposób? Poznajcie mojego bloga, którego tworzę właśnie mikropodróżując po całej Polsce! Moje podróżnicze wpisy znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę, kilka z nich poniżej!

Wszystkie warte uwagi miejsca, które odwiedziłem podczas swoich mikropodróży zaznaczam na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce! Sprawdźcie czy dotarłem już w wasze strony!

A dodatkowo opisuję je w kategorii tu byłem, gdzie znajdziecie praktyczne opisy miejsc z najważniejszymi informacjami dla każdego podróżnika! Kilka przykładowych miejsc, widzicie poniżej!

wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu
OZNACZENIA WPISU

region

kategoria

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca