Miliony światełek, tworzących niezwykłe świetlne rzeźby i konstrukcje, wyglądające razem jak bajkowa kraina otoczona przyrodniczymi ciekawostkami – to w wielkim skrócie to, co możemy zobaczyć odwiedzając Lumina Park w Poznaniu! Ten jedyny w mieście park iluminacji, który dla wielu z Was będzie na pewno nowym doświadczeniem i bardzo ciekawą propozycją na zimowe popołudnia i wieczory. Poznajcie go z mojego wpisu i przekonajcie się, że to miejsce warte odwiedzenia!
Lumina Park w Poznaniu – podstawowe informacje
Lumina Park w Poznaniu to nowa atrakcja na mapie Poznania, która po raz pierwszy otworzyła swoje bramy jesienią 2021 roku. To jedyny park świetlnych iluminacji w mieście, który otwarty jest w miesiącach zimowych.
Lokalizacja Lumina Park w Poznaniu
Lumina Park w Poznaniu znajduje się na poznańskim Golęcinie, na terenie Ogrodu Dendrologicznego tutejszego Uniwersytetu Przyrodniczego.
Znajduje się od na zachód od poznańskiego Sołacza, północny-wschód od Jeziora Rusałka w klinie, pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Warmińską i Niestachowską.
Dojazd i komunikacja
Do poznańskiego parku iluminacji najwygodniej dotrzeć komunikacją miejską lub samochodem.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to przystanki Wojska Polskiego lub Golęcin, z których następnie musimy dojść do wejścia od strony ul. Wojska Polskiego (około 500 metrów). Nieco dalej (ok. 1 km) znajdują się przystanki tramwajowe Sołacz i Uniwersytet Przyrodniczy, na które dojedziecie kilkoma liniami tramwajowymi, jadącymi w kierunku pętli Piątkowska. Więcej szczegółów nt. rozkładów jazdy znajdziecie na stronach internetowych poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego.
Lumina Park w Poznaniu pomyślał także o osobach, docierających do jego bram własnymi samochodami. Najbliższy parking znajduje się na ulicy Warmińskiej, przy wejściu głównym. Samochód możecie pozostawić również wzdłuż pobliskiej ul. Wojska Polskiego. Parkowanie jest bezpłatne.
Bilety, godziny otwarcia i czas przejścia
Lumina Park w Poznaniu jest otwarty codziennie w godzinach popołudniowych od listopada do lutego. Godziny otwarcia są zmienne, zależne od godziny zapadania zmroku. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdzie na stronie internetowej parku – www.luminapark.pl.
Wejście do parku iluminacji jest płatne. Cena normalnego biletu dla 1 osoby wynosi około 30 zł. Nieco tańsze są bilety dla dzieci. Dostępne w sprzedaży są również bilety rodzinne. Cennik biletów znajdziecie również na stronie internetowej parku a dodatkowo będziecie mogli na niej zakupić je on-line. Jest to świetna opcja, szczególnie gdy wybieracie się do Lumina Parku w najpopularniejszych godzinach. Dzięki biletom kupionym wcześniej, nie musicie stać w kolejce do kasy i wchodzicie bez kolejki na teren parku iluminacji, specjalną bramką przy kasie.
Czas przejścia całej trasy wynosi w przybliżeniu 45-60 minut. My idąc z 4-latkiem, zatrzymując się na grzane wino i gorącą czekoladę pokonaliśmy trasę w około 70 minut. Pokonanie trasy ułatwiają podświetlone strzałki wskazujące kierunek oraz tabliczki informacyjne przed każdą strefą tematyczną.
Poznajcie Lumina Park w Poznaniu!
Lumina Park w Poznaniu w sezonie 2022/2023 zamienił się w Filmowy Las! To właśnie sceny i postaci z zapewne doskonale Wam znanych bajek i filmów, stały się motywem przewodnim tegorocznych iluminacji. Wszystkie świetlne rzeźby zostały pogrupowane tematycznie a cała ekspozycja podzielona na kilka stref tematycznych.
Wśród bajkowych wspomnień!
Cała przygoda w parku iluminacji zaczyna się od Narni, do której wchodzimy przez efektownie wyglądające drzwi, tonące wśród mgieł!
Za ogromnym reniferem z saniami, będziecie mogli usiąść w ogromnych fotelach, stojących przy potężnym lwie!
Idąc dalej przeniesiemy się w podwodny świat inspirowany powieścią Juliusza Verne „20000 mil podmorskiej żeglugi”.
Dalej wejdziemy w świat legendarnego Księcia Złodziei – Robin Hood-a. Choć poznański ogród to nie Sherwood, pełno tutaj łuczników i członków jego bandy.
Z angielskiego lasu Sherwood, w kilka sekund przenosimy się do indyjskiej dżungli. To w niej zamieszkał Mowgli z Księgi dżungli!
Po przejściu przez świetlną dżunglę, dojdziemy do gigantycznych, kolorowych grzybów.
Po ich minięciu, powoli będziemy coraz bliżej strefy gastronomicznej.
Odrobina ciepła w kubku!
Strefa gastronomiczna to najlepsze miejsce na krótką przerwę. W kilku drewnianych budkach możecie nabyć gorące smakołyki, które powinny rozgrzać każdego.
Oczywiście obok gorącej czekolady czy grzanego wina, możecie również zjeść churossy czy belgijskie frytki.
Filmowy Las na wzgórzu!
Za najpyszniejszą strefą Lumina Park w Poznaniu, dalsza trasa prowadzi na kolejne iluminacje, które rozmieszczono dookoła polany edukacyjnej Ogrodu Dendrologicznego.
Nim dotrzemy do kolejnej bajkowej strefy, przejdziemy wzdłuż przepięknie prezentujących się świetlnych liści. W tym miejscu znajdują się również toalety – szczególnie ważna informacja dla rodzin z dziećmi:)
Po chwili trasa zacznie prowadzić po niewielkiej skarpie, a po chwili podejścia dojdziemy do przepięknej rzeki, wyglądającej niesamowicie widowiskowo!
Kilka kroków dalej przeniesiemy się w świat młodej Indianki Pocahotas, idolki dziewczynek i nastolatek w latach 90. ubiegłego stulecia.
Idąc dalej dojdziemy do szczególnej gratki dla chłopców – Parku Jurajskiego. W nim będziemy mogli z bliska zobaczyć świetlne iluminacje dinozaurów oraz wielu innych
Dinozaury to już niemal ostatnia ze stref Lumina Park w Poznaniu. Od niej do wyjścia prowadzi nas już tylko świetlny tunel, który daje niezapomniane wspomnienia.
To w wielkim skrócie wszystko, co znajdziecie w poznańskim parku iluminacji. Oczywiście na zdjęciach nie możliwe jest uchwycenie wszystkich świetlnych konstrukcji ani niesamowitego klimatu tego miejsca, dlatego wybierzcie się osobiście przekonać jak niepowtarzalnie prezentuje się Lumina Park w Poznaniu. Na koniec jeszcze kilka zdjęć z tegorocznej ekspozycji, czyli Filmowego Lasu!
Atrakcja dla całej rodziny!
Lumina Park w Poznaniu to doskonała atrakcja dla całej rodziny, od najmłodszych aż po najstarszych!
Na pewno na najmłodszych świetlne iluminacje zrobią największe wrażenie ale jestem przekonany, że każdy z Was będzie zauroczony tym miejscem! Wielką zaletą Lumina Parku jest nie tylko świetlna iluminacja ale również sezonowość, unikalność i zimowa aura. Właśnie dlatego warto wychylić nosa z ciepłego domu i wybrać się na zimowy spacer, wśród milionów kolorowych światełek.
A tak Lumina Park w Poznaniu prezentował się w sezonie 2021/2022
Trudno wskazać która iluminacja jest piękniejsza, tegoroczna czy ta, która gościła w Poznaniu w ubiegłym roku. Każda z nich na pewno jest wyjątkowa i wymagała wielu godzin pracy, bardzo zdolnych ludzi, który ją stworzyli. Właśnie dlatego warto powspominać ubiegłoroczną iluminację. Pamiętajcie, że poniższe zdjęcia przedstawiają Lumina Park w Poznaniu minionej zimy.
Poznajcie więcej ciekawych miejsc w Poznaniu i okolicach!
Poznajcie atrakcje i najciekawsze miejsca Poznania na kierunkowo.pl! Wpisy ze stolicy Wielkopolski znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę a dwa z nich znajdziecie poniżej:)
No posts
Wpisów z Poznania szukajcie też pod hasztagiem #poznan! Obserwujcie również kierunkowo.pl w socialmediach, by nie przegapić żadnych nowych wpisów na blogu!
Odkryjcie Wielkopolskę!
Swoich mikropodróży nie ograniczajcie jedynie do Poznania, bo cała Wielkopolska warta jest odkrycia! Ciekawi Was co ciekawego można zobaczyć w tym regionie Polski? Poznajcie kilka kolejnych wpisów właśnie z Wielkopolski!
Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Plecionka, chmiel i wiklina!
Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu to miejsce, które przybliża historię, lokalne rzemiosło oraz prezentuje niesamowite plecionkarskie arcydzieła jak…
Filmowe Soplicowo. Jedyny w Polsce skansen filmowy!
Skansen Filmowe Soplicowo to jedyny w kraju skansen filmowy, w którym będziecie mogli zobaczyć oryginalną filmową scenografię, stworzoną specjalnie dla…
Po więcej wpisów z całej Wielkopolski zapraszam Was do kategorii zwiedzam Polskę i tagu #województwo wielkopolskie.