poradnik
listonic

Listonic. Mobilna lista zakupów i nie tylko…

Kiedyś myślałem, że mam dobrą pamięć ale już z tego wyrosłem:) Od kiedy, zamiast kilku tematów na głowie mam ich kilkukrotnie więcej, zdarza mi się zapomnieć o podstawowych sprawach. Nie było innego rozwiązania jak poszukać pomocy i tu nieoceniony okazał się Listonic! Niepozorna aplikacja na telefon, która okazała się przydatna nie tylko do robienia listy zakupów! Ale o tym wszystkim już za chwilę!

Spis treści

Listonic. Krótki opis

Listonic to aplikacja mobilna, która służy do wygodnego tworzenia i zarządzania listami. Oczywiście stworzona z myślą o listach zakupów, by zamiast z ręcznie spisanymi listami, krążyć po sklepie z smartfonem.  Dzięki tej aplikacji nasze zakupy mogą być szybsze i… tańsze, ponieważ kupując jedynie produkty z listy, mamy pewność, że w naszym koszyku znalazło się dokładnie to co potrzebujemy.

Mój blog kierunkowo.pl nie jest poświęcony nowinkom technologicznym, są jednak aplikacje mobilne i programy na tyle pożyteczne w codziennym życiu oraz podróżach, że opisuję je w tym miejscu dla Was. Moje wpisy na ich temat nie są szczegółowymi testami, skrupulatnymi opisami parametrów i możliwości a jedynie ich krótką prezentacją!

Listonic. Najważniejsze funkcjonalności

Listonic pozwala tworzyć nam rozbudowane listy, którymi możemy następnie zarządzać! Dla mnie najważniejsze funkcje tej aplikacji to:

 • możliwość tworzenia wielu list,
 • gotowy katalog produktów,
 • możliwość „odhaczania” na bieżąco,
 • proste dodawanie pozycji do listy,
 • możliwość przesuwania pozycji na liście, dzięki czemu można je ułożyć tak jak alejki w sklepie,
 • możliwość usuwania z listy kupionych pozycji, jednym kliknięciem.
listonic
źródło: materiały Listonic dostępne w sklepie Play

Extra funkcje

Niektóre z funkcji programu cenię szczególnie, dlatego opiszę je osobo jako „extra” funkcje! Oto one:

 • współdzielenie i synchronizacja – listy przechowywane są na serwerach Listonic, dzięki temu mogą być wyświetlane na wielu urządzeniach. Dodatkowo na bieżąco widzimy zmiany wprowadzone przez innych użytkowników, dzięki temu robiąc zakupy we dwójkę widzimy co kupiła druga osoba, przez co nie dublujemy zakupów i robimy je znacznie szybciej! Również tworzenie listy jest dużo prostsze, ponieważ każdy może dodawać pozycje ze swojego telefonu! Mega!
 • możliwość wprowadzania własnych dowolnych pozycji (produktów i nie tylko), przez co możemy wykorzystać potencjał tej aplikacji nie tylko do tworzenia list zakupów ale również przygotowania list rzeczy do spakowania na wyjazd czy list „do zrobienia”. Możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia!

Ważną sprawą jest to, że program jest dostępny bez opłat i możemy się cieszyć całym jego potencjałem. Czego chcieć więcej!

źródło: materiały Listonic dostępne w sklepie Play

Pozostałe ciekawe funkcje

Jednak to nadal nie wszystko co oferuje nam Listonic! Wyżej wymienione funkcje, to te których ja używam szczególnie chętnie, ale poza tym możemy korzystać również z:

 • możliwości dodawania cen produktów,
 • dodawać głosowo pozycje do listy,
 • dodawać zdjęcia produktów, by uniknąć pomyłki,
 • tworzyć własne kategorie produktów (pozycji),
 • zarządzać listami z poziomu komputera i przeglądarki internetowej,
 • tworzyć i edytować listę zakupów z poziomu smartwatch-a,
 • czerpać wiedzę z porad kulinarnych wyświetlanych w aplikacji,
 • i wiele więcej!

Po więcej szczegółów odsyłam do:

Nie tylko do listy zakupów!

Jak już wspomniałem, dzięki aplikacji Listonic nie tylko możemy przygotować listę zakupów ale praktycznie, każdą dowolną listę, jaką tylko potrzebujemy! Możliwości tego programu są nieograniczone, ponieważ nieograniczona jest możliwość tworzenia i wykorzystywania własnych pozycji. Korzystając z tej aplikacji zapanujecie nad obowiązkami, nie zapomnicie o rachunkach oraz o szczoteczce do zębów, gdy będziecie ruszać w podróż!

Planuj wszystkie swoje listy!

Wykorzystuj aplikację jak tylko zapragniesz! Stworzono ją by służyła nam pomocą, dlatego nie ograniczaj się i przygotuj sobie w niej listę np. rzeczy do zabrania w podróż lub listę sprawunków do spakowania, gdy ruszamy na wakacje z małym dzieckiem! Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć Wam, że to doskonałe rozwiązanie!

Jesteś ciekaw co zabieram w podróż lub chcesz przetestować Listonic-a na żywym przykładzie, wprowadź listę na podstawie poniższych wpisów i przekonaj się przy najbliższej okazji jak będzie ona przydatna.

co spakować na wyjazd lista rzeczy do spakowania co zabrać na wakacje co zabrać na jednodniowy wyjazd
(kliknij i przejdź do wpisu)
Co spakować na wyjazd z dzieckiem lista rzeczy do zabrania z dzieckiem
(kliknij i przejdź do wpisu)

Listonic. Podsumowanie

Listonic to aplikacja mobilna, którą szczególnie mocno Wam polecam. Sam używam jej od 2019 roku i dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niej zakupów czy pakowania mojego dziecka na wyjazd. Dawniej stosowane kartki, karteczki i przeróżne zapiski, dzisiaj są jedynie wspomnieniem, choć w przeszłości nie raz zagotowały krew:)

Skąd mogę pobrać Listonic?

Aplikację możecie obsługiwać z poziomu strony internetowej Listonic-a oraz dedykowanych aplikacji mobilnych, które znajdziecie w wszystkich najważniejszych sklepach mobilnych:

Plusy i minusy

Niestety, jak wszystko również Listonic ma swoje wady, choć jest ich znacznie mniej niż zalet! Dlatego na sam koniec, krótkie zestawienie mocnych i słabych stron aplikacji:

 • mocne strony:
  • synchronizacja i współdzielenie list,
  • wygoda obsługi,
  • nieograniczone możliwości wykorzystania,
  • aplikacja jest darmowa,
  • wiele pomocnych rozwiązań, jak np. sugestie produktów czy sortowanie kategoriami,
 • słabe strony:
  • reklamy (kosztem tego że aplikacja jest darmowa), jednak niektóre z nich zbyt nachalne i podstępne, np. do listy dodaje nam się pozycja „Przyprawa do mięsa danej firmy„…
  • brak możliwości zmiany kolejności list w widoku ogólnym,
  • bardzo rzadkie ale występujące problemy z synchronizacją

Poznaj inne apki, które polecam!

0 0 votes
Article Rating
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

cześć!

Jestem Marcin a to mój blog! Opowiadam na nim o swoich podróżach po Polsce, domowej kuchni i byciu tatą! Więcej dowiesz się ze strony o mnie.

pierwszy raz na blogu?

Pozwól, że Cię po nim oprowadzę! Zobacz specjalnie przygotowany przewodnik po blogu, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o kierunkowo.pl i bez problemu znajdziesz to, co czego szukasz!

wsparcie

Podoba Ci się to co robię? Postaw mi kawę!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x