Dom do góry nogami niedaleko Karpacza chata na głowie w miłkowie

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza

Niedaleko Karpacza czeka na Was dom do góry nogami – nietypowa i bardzo ciekawa atrakcja dla całej rodziny. W tym miejscu świat dosłownie stoi na głowie, nie tylko sam budynek ale również jego wyposażenie, co może przyprawić Was o zaburzenia błędnika i zawrót głowy. Chata na głowie w Miłkowie wygląda jak typowy dom jednorodzinny, tylko że odwrócony o 171 stopni! Wchodzimy do niego oknem balkonowym i zwiedzamy go chodząc po suficie. To dopiero początek przygody, bo równie zaskakujące będzie łóżko w sypialni nad naszymi głowami, stojąca do góry nogami lodówka czy kibelek, wiszący deską sedesową do dołu. Przez to wszystko, nawet tak prosta czynność jak utrzymanie równowagi w tym miejscu przychodzi z mniejszym bądź większym trudem. To ważne! Osoby mające problemy z błędnikiem i nie czujące się dobrze w takich miejscach, lepiej jak odpuszczą tę atrakcję dla swojego zdrowia i samopoczucia.

Obok domu do góry nogami stoi jeszcze jedna nietypowa atrakcja w tym miejscu. To całkowicie autorski projekt twórców Chaty na głowie w Miłkowie, który nazwano chatką grawitacyjną. Zawieszony nad ziemią domek potrafi obracać się wokół własnej osi. Chatka wiruje z prędkością 8 razy na minutę i sprawia, że błędnik zaczyna mieć jeszcze większe problemy z równowagą.

Dokładną lokalizację miejsca: Dom do góry nogami niedaleko Karpacza, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Choć na południu Polski trudno znaleźć podobny budynek stojący na głowie, to w skali kraju Chata na głowie w Miłkowie jest jedną z kilkunastu tego typu atrakcji.

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza błędnik
chata na głowie w miłkowie niedaleko karpacza
Dom do góry nogami niedaleko Karpacza chata na głowie miłków
Dom do góry nogami niedaleko Karpacza chata na głowie miłków
chata na głowie w miłkowie koło karpacza
chatka grawitacyjna miłków
3 / 5

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza to bardzo ciekawa, niecodzienna i odkrywacza atrakcja. W tym miejscu każdy będzie miał okazje sprawdzić swój błędnik oraz kreatywność przy robieniu zabawnych zdjęć.

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza
3.7 / 5

3 / 5

Wstęp zarówno do domu na głowie jak i chatki grawitacyjnej, wymaga zakupu biletów. W sprzedaży są bilety normalne, nieco tańsze bilety ulgowe oraz bilety rodzinne i grupowe. Dodatkowo są dostępne również bilety łączone na obie chatki. Ceny biletów są na akceptowalnym poziomie.

4 / 5

Najczęściej możecie spotkać tutaj pojedyncze osoby, co pozwoli Wam w spokoju pobawić się tym miejscem. Najgorszym przypadkiem może być wycieczka lub grupa, bo wtedy jednocześnie w chatkach będzie najwięcej osób.

4 / 5

Duży plus za fotogalerie z budowy domku do góry nogami oraz tablice z podpowiedziami fotograficznymi, jak zrobić wyjątkowe i śmieszne zdjęcia w tej niecodziennej atrakcji. Nieco gorzej wypada oznakowanie dojazdu i informacja o otwarciu.

4.5 / 5

Bezpośrednio obok domu do góry nogami niedaleko Karpacza znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe (na ogrodzonym terenie atrakcji). Brakuje tylko jego oznakowania dla pewności:)

Aby skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji wystarczy Wam ok. 20-30 minut.

Dla każdego.

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza jest dostępny dla każdego (niższa kondygnacja). Na piętro (odwrócony parter) trzeba wejść schodami, co może być utrudnieniem dla wielu osób.

To ważne! Osoby mające problemy z błędnikiem i nie czujące się dobrze w takich miejscach, lepiej jak odpuszczą tę atrakcję dla swojego zdrowia i samopoczucia.

  • wyjątkowość,
  • pobudza kreatywność,
  • pozwala zmierzyć się ze swoim błędnikiem,
  • bezpłatny parking na terenie,
  • dwie atrakcje o podobnej tematyce w jednym miejscu,
  • niektóre osoby mogą poczuć się źle w takiem “położeniu”,

Chata na głowie w Miłkowie to miejsce, które pozwoli wykonać Wam niepowtarzalną fotopamiątkę. W tym miejscu nie ma co zwiedzać i trzeba trzaskać zdjęcia, najlepiej takie, które ukarzą Was w niecodziennym położeniu (np. leżąc na suficie, stojąc na rekach, czy nurkując do kibelka). Korzystajcie z przygotowanych podpowiedzi – ułatwią Wam zadanie!

Dom do góry nogami niedaleko Karpacza

Wpis opublikowano: 11 lutego 2024, ostatnia modyfikacja treści: 11 lutego 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl