żubry w gołuchowie

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

Pokazowa zagroda zwierząt w której mieszkają dziki, daniele, koniki polskie i oczywiście żubry w Gołuchowie, to kolejna z atrakcji w tej niewielkiej miejscowości w południowej Wielkopolsce. Utworzona została w 1977 roku w lesie, przylegającym do gołuchowskiego arboretum. Hodowla dzikich zwierząt w zagrodzie w Gołuchowie nie jest przypadkowa i stanowi nawiązanie do dawnej tradycji utrzymywania zwierzyńców w pobliżu rezydencji magnackich.

Zagroda zajmuje powierzchnie około 20 hektarów i położona jest w środku gołuchowskiego lasu. Na jej terenie wygrodzono 4 zagrody, w których na co dzień mieszkają oprócz żubrów, także dziki, daniele i koniki polskie. Te ostatnie zostały przywiezione do Gołuchowa z Roztoczańskiego Parku Narodowego. W zagrodzie na przestrzeni blisko 50 lat funkcjonowania, mieszkało ponad 110 żubrów z czego zdecydowana większość przyszła na świat, właśnie w tutejszej zagrodzie.

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

Działyńskich 2, Gołuchów

Dokładną lokalizację miejsca: Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Potoczne “żubry w Gołuchowie” to jedna z kilku w Polsce pokazowych zagród zwierząt, gdzie żubry są jedną z głównych gwiazd. Choć wyróżnia je wyjątkowe otoczenie, sama zagroda przypomina podobne tego typu miejsca.

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

żubry w gołuchowie
pokazowa zagroda żubrów gołuchów
żubry w gołuchowie pokazowa zagroda żubrów w gołuchowie
żubry w gołuchowie
żubry w gołuchowie
3 / 5

Żubry w Gołuchowie to atrakcja dla całej rodziny, gdzie z bliska możemy zobaczyć nie tylko największego polskiego ssaka, ale również inne zwierzęta w dużych i przyjemnie urządzonych zagrodach. W pokazowej zagrodzie zwierząt miło spędzą czas zarówno młodsi jak i starsi:)

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt
3.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Gołuchowskie żubry to atrakcja, która cieszy się sporą popularnością przez co musicie liczyć się z tym, że nie będziecie w tym miejscu sami.

3.5 / 5

Przez zamkowy park podążamy za drogowskazami, które ustawiono przy najważniejszych alejach. Na miejscu znajdziecie tablice informacyjne o każdym z mieszkańców zagrody oraz inne ciekawe materiały przygotowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

4.5 / 5

W bezpośrednim sąsiedztwie pokazowej zagrody zwierząt nie ma parkingu, jednak przy ulicy Borowskiego, tuż obok wejścia do zamkowego parku, którym dotrzemy do zagrody, znajduje się duży, utwardzony i bezpłatny parking.

Zobaczenie wszystkich zagród ze zwierzętami to kwestia około 15 minut.

Od najmłodszych lat:)

Dla każdego. Każda z zagród posiada platformę widokową przystosowaną do osób niepełnosprawnych.

  • położenie tuż obok terenu dawnej magnackiej rezydencji w Gołuchowie,
  • 4 zagrody z pomostami dostosowanymi do potrzeb każdego odwiedzającego,
  • bezpłatny wstęp,
  • dobre oznakowanie i informacja turystyczna na miejscu,
  • oddalony najbliższy parking,

Zwierzęta mają swój cykl dnia i niestety nie ma uniwersalnej pory, kiedy można zobaczyć wszystkich mieszkańców zagrody w Gołuchowie, dlatego podchodźcie do mieszkańców zagrody ze zrozumieniem:) Być może właśnie odpoczywają gdzieś, z dala od wzroku odwiedzających.

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

Wpis opublikowano: 9 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 9 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl