Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Plaża Gołuchów
 • Marcin
 • 9 lipca 2022
Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Plaża Gołuchów w Gołuchowskim Ośrodku Sportu i Turystyki to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku nad wodą w południowej Wielkopolsce. Położony niedaleko okazałego zamku ośrodek wypoczynkowy, to również zyskujące coraz większą popularność miejsce letniego urlopu, nawet kilkudniowego! Gołuchowski Ośrodek Sportu i Turystyki to ponad 40 domków letniskowych, pole namiotowe przystosowane również do kamperów i przyczep kempingowych, liczne boiska do gier zespołowych, budynki sanitarne, punkty gastronomiczne i handlowe, świetlica pełna atrakcji na gorszą pogodę oraz oczywiście piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Plaża Gołuchów położona jest na wschodnim brzegu Jeziora Gołuchowskiego – sztucznego zbiornika wodnego, powstałego w wyniku spiętrzenia Trzemnej w 1971 roku. Plaża ma blisko 300 metrów długości i choć nie należy do najszerszych, pomieści w słoneczne dni tysiące osób spragnionych słonecznych kąpieli i ochłody w spokojnych wodach Jeziora Gołuchowskiego. Na plaży znajduje się dodatkowo drewniany pomost, niewielki plac zabaw, drewniane leżaki oraz słomiane parasole, pod którymi nieliczni będą mogli odpocząć w cieniu.

region
lokalizacja

Gołuchów, Leśna 1 (nad Jeziorem Gołuchowskim)

GALERIA

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów gołuchów atrakcje

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Plaża Gołuchów ma niewątpliwie swój urok i dla wielu jest wyjątkowa, niestety patrząc obiektywnie jest jedną z wielu jakie możemy znaleźć spotkać nie tylko w Wielkopolsce ale również całym kraju. Nie zmienia to faktu, że plaża nad Jeziorem Gołuchowskim dla wielu będzie doskonałym miejscem letniego wypoczynku.

 • MOIM ZDANIEM

Szukając letniej ochłody lub miejsca do kąpieli słonecznych, będąc w okolicy i tak zapewne tutaj traficie:) Z turystycznego punktu widzenia nie macie co liczyć na wyjątkowe atrakcje i przeżycia w tym miejscu, choć na pewno tutaj odpoczniecie.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki


CENY

5 / 5

Wstęp na plażę jest bezpłatny.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

W dni, kiedy temperatura rośnie a Słońce dominuje na niebie na plażę w Gołuchowie ciągną istne tłumy. W pozostałe dni, spotkacie tutaj pojedyncze osoby korzystające z uroków tego miejsca.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2 / 5

Sama plaża nie jest szczególnie oznakowana, należy kierować się do Gołuchowskiego Ośrodka Sportu i Turystyki, do którego pomaga dotrzeć zaledwie kilka tablic i drogowskazów.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

Na wjeździe do Gołuchowskiego Ośrodka Sportu i Turystyki znajduje się spory parking. Parking jest płatny, opłata wynosi kilkanaście złotych za cały dzień.

POTRZEBNY CZAS

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was! Możecie spędzić tutaj nawet cały dzień.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępne dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Plaża Gołuchów rozciąga się zarówno wzdłuż brzegu jeziora jak i sosnowego lasu, który w szczególnie upalne i słoneczne dni jest bardzo dobrym schronieniem przez Słońcem i miejscem, gdzie znajdziecie nieco cienia.

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

MOCNE STRONY

 • długa, piaszczysta plaża,
 • strzeżone kąpielisko,
 • zaplecze gastronomiczne oraz wiele atrakcji przy plaży,
 • po sąsiedzku ośrodek wczasowy,
 • wiele unikatowych atrakcji w miejscowości,
 • bezpłatny wstęp,
 • parking na wjeździe do ośrodka, płatny ale cena jest akceptowalna

SŁABE STRONY

 • słabo oznakowane dojście i dojazd,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!