Schronisko turystyczne SOSZÓW to dla mnie miejsce szczególne. Myślę i wspominam je bardzo często, chyba nawet za często (objawy obsesji?). A tak poważnie, pięknie zlokalizowane, pięknie się prezentujące a mimo to trochę omijane… Szkoda, bo tam znalazłem miłą atmosferę, ciszę, spokój i naprawdę dobre piwo od naszych południowych, czeskich sąsiadów. Schronisko ma już blisko 90 lat (powstało w roku 1932), zlokalizowane jest na szlaku między Czantorią i Stożkiem. Pomimo, że nie leży szczególnie wysoko w górach (792 m.n.p.m.), czuć w nim góry że ho! Schronisko jest od początku w rękach prywatnych, ostatnio nawet było wystawiane na sprzedaż co bardzo mnie zasmuciło i zdziwiło… Mimo chwilowych (mam taką ogromną nadzieję) problemów, schronisko funkcjonuje cały czas, zarówno latem jak i zimą.
Mnie to miejsce urzekło, ale powiedzmy sprawiedliwie, każdy z nasz szuka czegoś innego. Nie każdego to miejsce urzeknie, ale polecam spróbować każdemu poznać urok schroniska na Soszowie Wielkim.
Schronisko turystyczne “Soszów” znajduje się na popularnym szlaku turystycznym, warto się tu zatrzymać na przerwę od wędrówki.
Ceny schroniskowe, czyli akceptowalnie.
Tłumów nie ma, więc dla nas – turystów, to atut.
Drogowskazy kierują do schroniska bardzo dobrze. Czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością.
Warto zatrzymać się, usiąść i podelektować miejscem – 1 godzina to odpowiedni czas.
Dla każdego.
Duży i przez większość roku darmowy (poza zimą) parking znajduje się niedaleko dolnej stacji narciarskiej “Soszów”.
Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku, wózek powinien podjechać ale będzie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.
Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!
Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.
Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)
Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!
You have successfully joined our subscriber list.
Wszystkie wpisy w jednym miejscu!
Lubię ciasteczka! Ten blog też je lubi i dlatego wykorzystuje je (pliki cookies) by działać jeszcze lepiej! Dowiedz się więcej na ich temat – przeczytaj Regulamin i politykę prywatności.