Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

żubry w gołuchowie
  • Marcin
  • 9 lipca 2022
Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

Pokazowa zagroda zwierząt w której mieszkają dziki, daniele, koniki polskie i oczywiście żubry w Gołuchowie, to kolejna z atrakcji w tej niewielkiej miejscowości w południowej Wielkopolsce. Utworzona została w 1977 roku w lesie, przylegającym do gołuchowskiego arboretum. Hodowla dzikich zwierząt w zagrodzie w Gołuchowie nie jest przypadkowa i stanowi nawiązanie do dawnej tradycji utrzymywania zwierzyńców w pobliżu rezydencji magnackich.

Zagroda zajmuje powierzchnie około 20 hektarów i położona jest w środku gołuchowskiego lasu. Na jej terenie wygrodzono 4 zagrody, w których na co dzień mieszkają oprócz żubrów, także dziki, daniele i koniki polskie. Te ostatnie zostały przywiezione do Gołuchowa z Roztoczańskiego Parku Narodowego. W zagrodzie na przestrzeni blisko 50 lat funkcjonowania, mieszkało ponad 110 żubrów z czego zdecydowana większość przyszła na świat, właśnie w tutejszej zagrodzie.

region
lokalizacja

Działyńskich 2, Gołuchów

GALERIA

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

żubry w gołuchowie
pokazowa zagroda żubrów gołuchów
żubry w gołuchowie pokazowa zagroda żubrów w gołuchowie
żubry w gołuchowie
żubry w gołuchowie

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Potoczne “żubry w Gołuchowie” to jedna z kilku w Polsce pokazowych zagród zwierząt, gdzie żubry są jedną z głównych gwiazd. Choć wyróżnia je wyjątkowe otoczenie, sama zagroda przypomina podobne tego typu miejsca.

  • MOIM ZDANIEM

Żubry w Gołuchowie to atrakcja dla całej rodziny, gdzie z bliska możemy zobaczyć nie tylko największego polskiego ssaka, ale również inne zwierzęta w dużych i przyjemnie urządzonych zagrodach. W pokazowej zagrodzie zwierząt miło spędzą czas zarówno młodsi jak i starsi:)

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.8 / 5

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Gołuchowskie żubry to atrakcja, która cieszy się sporą popularnością przez co musicie liczyć się z tym, że nie będziecie w tym miejscu sami.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Przez zamkowy park podążamy za drogowskazami, które ustawiono przy najważniejszych alejach. Na miejscu znajdziecie tablice informacyjne o każdym z mieszkańców zagrody oraz inne ciekawe materiały przygotowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

W bezpośrednim sąsiedztwie pokazowej zagrody zwierząt nie ma parkingu, jednak przy ulicy Borowskiego, tuż obok wejścia do zamkowego parku, którym dotrzemy do zagrody, znajduje się duży, utwardzony i bezpłatny parking.

POTRZEBNY CZAS

Zobaczenie wszystkich zagród ze zwierzętami to kwestia około 15 minut.

SUGEROWANY WIEK

Od najmłodszych lat:)

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego. Każda z zagród posiada platformę widokową przystosowaną do osób niepełnosprawnych.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Zwierzęta mają swój cykl dnia i niestety nie ma uniwersalnej pory, kiedy można zobaczyć wszystkich mieszkańców zagrody w Gołuchowie, dlatego podchodźcie do mieszkańców zagrody ze zrozumieniem:) Być może właśnie odpoczywają gdzieś, z dala od wzroku odwiedzających.

Żubry w Gołuchowie. Pokazowa zagroda zwierząt

MOCNE STRONY

  • położenie tuż obok terenu dawnej magnackiej rezydencji w Gołuchowie,
  • 4 zagrody z pomostami dostosowanymi do potrzeb każdego odwiedzającego,
  • bezpłatny wstęp,
  • dobre oznakowanie i informacja turystyczna na miejscu,

SŁABE STRONY

  • oddalony najbliższy parking,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!