poradnik
aplikacja ratunek

Aplikacja RATUNEK. Obowiązkowa aplikacja turysty

Każdy z nas ma dzisiaj telefon komórkowy, zdecydowana większość smatfona. Mamy w nim dziesiątki aplikacji, jedne mądrzejsze inne totalnie głupie. Aplikacja RATUNEK, to jedna z tych aplikacji, których nie powinno zabraknąć nikomu, kto wybiera się w góry lub nad morze czy jezioro.

Spis treści

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podstawowa zasada – kiedy wydarzy się coś złego, należy reagować błyskawicznie i jak najszybciej wezwać pomoc. To zdanie słyszał każdy. Ok, numer 112 też zna każdy, ale czy znasz numer do WOPR lub GOPR? Obstawiam, że nie. Dobra, numerów można się nauczyć, tylko że to dopiero połowa sukcesu. Jak już się dodzwonimy na numer ratunkowy musimy podać konkretne i precyzyjne informacje, np. gdzie jesteśmy. I tu pojawia się drugi problem. Plaże są długie i pełne turystów a ty masz podać jakiś punkt orientacyjny dla ratowników. Zejścia na plażę pewnie co kilkaset metrów, wieża ratownicza jeszcze rzadziej, parawanów tysiące – można się zgubić. Podobnie w górach, co to znaczy 30 minut od schroniska w stronę przełęczy kiedy jeden idzie szybciej a drugi wolniej, o tym że jeszcze pomylisz kolor szlaku z nerwów, nie wspomnę. Możemy bardzo się pomylić co w efekcie może nas bardzo wiele kosztować. Nie warto ryzykować i iść na przysłowiową „pałę”? W ratowaniu zdrowia i życia nie ma czasu na zwłokę czy zawahanie, ponieważ liczy się każda minuta!

Aplikacja RATUNEK

Już jakiś czas temu Polkomtel (właściciel sieci Plus), stworzył darmową aplikację RATUNEK, która służy tylko i wyłącznie do wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Za jej pomocą możemy wezwać służby ratunkowe na terenach, gdzie o nasze bezpieczeństwo dba WOPR lub GOPR a tak się składa, że morze, jeziora i góry to najpopularniejsze kierunki naszych wakacji.

Zasada działania

Aplikacja RATUNEK łączy w sobie wszystkie podstawowe wymagania, które stawiamy gdy mówimy o skutecznym wzywaniu pomocy. Po pierwsze lokalizuje nasze położenie wykorzystując GPS, dlatego nawet nie znając terenu przekazujemy ratownikom dokładną informację na ten temat. Następnie jesteśmy łączeni automatycznie z jednostką WOPR lub GOPR, która działa na danym obszarze a telefon przestawia się automatycznie w tryb głośnomówiący, gdzie dalej rozmawiamy już z dyspozytorem, który dopyta nas o dalsze szczegóły.

I nie doszukujcie się tutaj żadnej reklamy, to po prostu Ś-W-I-E-T-N-A aplikacja. Robi to co trzeba błyskawicznie a dodatkowo podaje ratownikom nasze dokładne położenie, co jest zawsze największym problemem. Wezwanie pomocy wymaga jedynie 9 kliknięć (wliczając odblokowanie telefonu i uruchomienie aplikacji). Dla mnie osobiście autorzy tej apki, powinni być obsypani nagrodami – myślę że uratowali już nie jedno życie a pomogli pewnie tysiącom poszkodowanym i potrzebującym pomocy!

aplikacja ratunek
Po lewej ikona aplikacji, po prawej zrzut ekranu.

Aplikacja RATUNEK. Skąd pobrać?

Aplikacja Ratunek dostępna jest:

Aplikacja RATUNEK jest całkowicie DARMOWA.

Bezpieczeństwo w podróży

Dla mnie aplikacja RATUNEK to obowiązkowa aplikacja na telefon dla każdego turysty, ruszającego nad polskie morze lub w polskie góry. Warto jednak zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo w podróży, bo ono gwarantuje nam spokojni i przede wszystkim bezpieczny wypoczynek!

Szczególnie ważne bezpieczeństwo jest w obecnych czasach, kiedy mierzymy się z pandemią koronawirusa. Właśnie dlatego przygotowałem specjalny poradnik: Wyjazd w czasie pandemii. Co warto wiedzieć i zabrać?. Sprawdź również inne wpisy oznaczone tagiem #bezpieczeństwo w podróży.

0 0 votes
Article Rating
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

cześć!

Jestem Marcin a to mój blog! Opowiadam na nim o swoich podróżach po Polsce, domowej kuchni i byciu tatą! Więcej dowiesz się ze strony o mnie.

pierwszy raz na blogu?

Pozwól, że Cię po nim oprowadzę! Zobacz specjalnie przygotowany przewodnik po blogu, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o kierunkowo.pl i bez problemu znajdziesz to, co czego szukasz!

wsparcie

Podoba Ci się to co robię? Postaw mi kawę!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x