Barania Góra

Prawdziwa góra i prawdziwe góry, bez wyciągów, chodników czy schodów. Na szlaku sami ludzie kochający góry w ilości raczej niewielkiej. Jeżeli chcesz spróbować prawdziwych gór a nie chcesz lub nie możesz jechać gdzie indziej, to Barania Góra jest właśnie dla ciebie. Ten trud i jednocześnie przyjemność z podejścia wieńczy DOSKONAŁY punkt widokowy na szczycie. Dodatkowo niedaleko jej szczytu, swoje źródła ma Wisła, niestety są one niedostępne (tereny chronione). Mimo, że nie jest super wysoka (1220 m.n.p.m.) to aby stanąć na szczycie trzeba sobie zarezerwować prawie cały dzień. Podejście obojętnie z której strony jest długie a im bliżej szczytu tym trudniej. Większość drugi prowadzi lasami, po szlakach często pokrytych kamieniami – dobre buty są obowiązkowe. Dla szczęśliwców, podobno możliwe spotkanie niedźwiedzia.

autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
opis miejsca

Barania Góra

Konkrety

lokalizacja

Beskid Śląski

region

kategoria

tagi

Lokalizacja

Dokładną lokalizację miejsca: Barania Góra, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu

Unikalność

4 / 5

Nie jest to wbrew pozorom zwyczajna góra. Podejście jest długie i potrafi dać w kość, jednak widok ze szczytu wynagradza trud wspinaczki. Widok ze szczytu z jest niepowtarzalny, przez to właśnie tak wysoka ocena.

Galeria

Barania Góra

Moim zdaniem

5 / 5

Na wielu szczytach byłem, ten jest w absolutnym TOP3 na dzień dzisiejszy. Barania Góra dała mi ogrom radości z obcowania z górami a widok ze szczytu jest pięknym wspomnieniem.

Ranking

Barania Góra
4.7 / 5

ceny

5 / 5

Brak opłat.

ilość turystów

4.5 / 5

Bardzo prawdopodobne że jedynych turystów spotkasz w schronisku lub na szczycie.

przygotowanie

4.5 / 5

Szlaki dobrze oznaczone, zorientujesz się bez żadnych problemów.

Praktyczne info

parking

4.5 / 5

U podnóża jest kilka parkingów na których nie powinno być problemu zostawić auta.

potrzebny czas

Lepiej zarezerwować sobie cały dzień (minimum 6 a optymalnie 8 godzin), to pozwoli na spokojne wejście i zejście wraz z odpoczynkiem.

sugerowany wiek

Dzieci od 6 lat pewnie dadzą radę wejść i zejść. Dla młodszych może to być zbyt długa “atrakcja”.

dostępność

Niestety niedostępne dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych.

Plusy i minusy

główne atuty

  • Barania Góra to doskonały punkt widokowy,
  • mało ludzi na szlaku,
  • kultura ludzi na szlaku (brak ludzi z przypadku),
  • klimat górskich wędrówek,
  • obcowanie z naturą

słabsze strony

  • z racji długiego podejścia raczej niedostępne dla małych dzieci i osób starszych,
  • niektóre parkingi u podnóża góry trochę za małe,
  • niedostępne źródła Wisły, z racji obszarów chronionych
wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Podpowiedź kierunkowo.pl

  • Nie warto parkować na popularnej “Kubalonce” przy głównej drodze. Można podjechać samochodem na przełęcz Szarcula, jest tam niewielki parking (płatny). Oszczędzamy w ten sposób 20 minut marszu w jedną stronę, po asfaltowej drodze.

Barania Góra

Poznajcie miejsca w okolicy!

Wpis opublikowano: 23 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie