Barania Góra

Prawdziwa góra i prawdziwe góry, bez wyciągów, chodników czy schodów. Na szlaku sami ludzie kochający góry w ilości raczej niewielkiej. Jeżeli chcesz spróbować prawdziwych gór a nie chcesz lub nie możesz jechać gdzie indziej, to Barania Góra jest właśnie dla ciebie. Ten trud i jednocześnie przyjemność z podejścia wieńczy DOSKONAŁY punkt widokowy na szczycie. Dodatkowo niedaleko jej szczytu, swoje źródła ma Wisła, niestety są one niedostępne (tereny chronione). Mimo, że nie jest super wysoka (1220 m.n.p.m.) to aby stanąć na szczycie trzeba sobie zarezerwować prawie cały dzień. Podejście obojętnie z której strony jest długie a im bliżej szczytu tym trudniej. Większość drugi prowadzi lasami, po szlakach często pokrytych kamieniami – dobre buty są obowiązkowe. Dla szczęśliwców, podobno możliwe spotkanie niedźwiedzia.

Dokładną lokalizację miejsca: Barania Góra, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Nie jest to wbrew pozorom zwyczajna góra. Podejście jest długie i potrafi dać w kość, jednak widok ze szczytu wynagradza trud wspinaczki. Widok ze szczytu z jest niepowtarzalny, przez to właśnie tak wysoka ocena.

Barania Góra

5 / 5

Na wielu szczytach byłem, ten jest w absolutnym TOP3 na dzień dzisiejszy. Barania Góra dała mi ogrom radości z obcowania z górami a widok ze szczytu jest pięknym wspomnieniem.

Barania Góra
4.7 / 5

5 / 5

Brak opłat.

4.5 / 5

Bardzo prawdopodobne że jedynych turystów spotkasz w schronisku lub na szczycie.

4.5 / 5

Szlaki dobrze oznaczone, zorientujesz się bez żadnych problemów.

4.5 / 5

U podnóża jest kilka parkingów na których nie powinno być problemu zostawić auta.

Lepiej zarezerwować sobie cały dzień (minimum 6 a optymalnie 8 godzin), to pozwoli na spokojne wejście i zejście wraz z odpoczynkiem.

Dzieci od 6 lat pewnie dadzą radę wejść i zejść. Dla młodszych może to być zbyt długa “atrakcja”.

Niestety niedostępne dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych.

  • Barania Góra to doskonały punkt widokowy,
  • mało ludzi na szlaku,
  • kultura ludzi na szlaku (brak ludzi z przypadku),
  • klimat górskich wędrówek,
  • obcowanie z naturą
  • z racji długiego podejścia raczej niedostępne dla małych dzieci i osób starszych,
  • niektóre parkingi u podnóża góry trochę za małe,
  • niedostępne źródła Wisły, z racji obszarów chronionych
  • Nie warto parkować na popularnej “Kubalonce” przy głównej drodze. Można podjechać samochodem na przełęcz Szarcula, jest tam niewielki parking (płatny). Oszczędzamy w ten sposób 20 minut marszu w jedną stronę, po asfaltowej drodze.

Barania Góra

Wpis opublikowano: 23 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl