Bulwar Księżycowy w Wiśle (bulwary nad rzeką)

Idealne miejsce na wieczorny spacer. Niedawno odnowiony, biegnący wzdłuż centrum Wisły jest takim jakby drugim sercem miasta obok deptaku w centrum. To oczywiście Bulwar Księżycowy w Wiśle, popularnie nazywany po prostu bulwarem nad rzeką.  Przy nim znajdziecie amfiteatr, park, “parczek” miniatur, małą “dzielnicę” rozrywki oraz oczywiście ogródki piwne, w których można skosztować smakołyków z grilla. Kiedy byłem w Wiśle na wakacjach, byłem na nim codziennie, przyciągał mnie jak magnes i koił zmęczenie przyjemnym szumem rzeki. W ciepłe dni zachęca do schłodzenia się w niej na przygotowanych do tego betonowych stopniach, biegnących przez całą jej szerokość. Jest miejscem dla wypoczynku dla całej rodziny, które szybko się nie znudzi. Jedyny, jak dla mnie mankament – to miejsce przyciąga wielu turystów, ale spokojnie tłumów nie ma.

Dokładną lokalizację miejsca: Bulwar Księżycowy w Wiśle (bulwary nad rzeką), znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Wiele mamy bulwarów nad rzekami w Polsce, ale ten jest wyjątkowy. Biegnie wzdłuż górskiego potoku, jest długi i pełen atrakcji. Ale najważniejsze to że daje wytchnienie od zmagań w górach i nie tylko.

Bulwar Księżycowy w Wiśle (bulwary nad rzeką)

5 / 5

Nie wierzę, że nie odwiedzicie deptaku w Wiśle, będąc tutaj. Bulwar jest kilkaset metrów od niego a to niewiele, tym bardziej warto odbić w kierunku rzeki.

Bulwar Księżycowy w Wiśle (bulwary nad rzeką)
3.7 / 5

5 / 5

Spacer bulwarem jest bezpłatny.

2 / 5

W tym miejscu na pewno nie będziecie sami. Mimo to, bez problemu powinniście znaleźć miejsce, żeby usiąść.

4 / 5

Fajnie zorganizowana informacja dla turystów, ciekawi i głodni wiedzy nie powinni się zawieść.

3 / 5

Parkingi zlokalizowane przy głównej drodze, trochę oddalone od bulwarów. Mimo to nie powinno być problemu zaparkować.

Na upartego 1 godzina wystarczy. Proponuję jednak zarezerwować sobie 2 godziny.

Dla każdego.

Miejsce łatwo dostępne i bez dodatkowych utrudnień.

  • dostępność,
  • bliskość centrum,
  • betonowe progi na rzece regulujące nurt,
  • dużo drzew – szczególnie cenne w upalne dni,
  • dużo atrakcji przy deptaku,
  • czysto mimo wielu turystów
  • sporo ludzi ale bez tłumów,
  • szkoda tylko, że wzdłuż jednego brzegu rzeki
  • Wzdłuż bulwaru jest wiele zejść gdzie można usiąść i jednocześnie “moczyć nogi” w Wiśle – bezcenne w upały i gdy macie ze sobą “coś” zimnego do picia

Bulwar Księżycowy w Wiśle (bulwary nad rzeką)

Wpis opublikowano: 21 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl