deptak w karpaczu główna ulica miasta ulica konstytucji 3 maja centrum miasta

Deptak w Karpaczu

Deptak w Karpaczu to turystyczne centrum miasta, zawsze pełne życia i turystów. Choć ścisłe centrum rozciąga się od kościoła pw. Serca Pana Jezusowego do końca ulicy Mickiewicza, deptak jest nieco krótszy i liczy sobie ponad 400 metrów, od ul. Kopernika do ulicy Nad Łomnicą. Na tym odcinku, wyłączonym z ruchu samochodowego znajdziecie dziesiątki restauracji, cukierni, barów i niezliczoną ilość sklepów.

Spacerując główna ulicą miasta warto zwrócić uwagę również na skwer z kolorową fontanną, restaurację Bachus – dawną karczmę sądową, kościół pw. Nawiedzenia NMP o ciekawej bryle i wyróżniającym się hełmie wieńczącym wieżę, stylowy Urząd Miasta, Skwer Śladów Zdobywców, pełen makiet Historyczny Park Miniatur czy efektownie prezentujący się letni tor saneczkowy na zboczach Pohulanki. Idąc kawałek dalej w stronę skweru przy ul. Mickiewicza dotrzecie do małego parku, doskonałego na chwile odpoczynku czy szaleństwa na ogólnodostępnych trampolinach lub niezwykłej przygody w znajdującym się przy skwerze interaktywnym muzeum Karkonoskie Tajemnice.

Deptak w Karpaczu to również świetne miejsce na spróbowanie legendarnych górskich serków czy innych popularnych przysmaków.

Deptak w Karpaczu

ulica Konstytucji 3 Maja (przede wszystkim od ul. Parkowej do ul. Mickiewicza)

Dokładną lokalizację miejsca: Deptak w Karpaczu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Niestety deptak w Karpaczu nie odbiega niczym szczególnym od innych głównych ulic górskich miast i miejscowości. Podobnie jak np. w pobliskiej Szklarskiej Porębie, Wiśle położonej w Beskidzie Sląskim czy nawet wszystkim dobrze znanym Zakopanem, główna ulica miasta to ciąg sklepów, restauracji, barów i innych mało wyszukanych atrakcji.

Deptak w Karpaczu

deptak w karpaczu ul. konstytucji 3 maja
dw mieszko karpacz deptak w karpaczu
fontanna w karpaczu pensjonat jaskier park przy kościelnej
deptak w karpaczu nocą ulica konstytucji 3 maja
centrum miasta karpacz nocą konstytucji 3 maja
kolorowa fontanna w karpaczu
2 / 5

Mając do wyboru dziesiątki niezwykłych i ciekawych miejsc oraz atrakcji w najbliższej okolicy, zachęcam Was do odkrywania właśnie ich. Na deptak w Karpaczu zawitacie zapewne tak czy siak, dlatego nie musicie szczególnie planować jego odwiedzin.

Deptak w Karpaczu
2.5 / 5

4 / 5

Deptak w Karpaczu oczywiście jest bezpłatny, ale gwarantuje Wam, że spacerując po nim wydacie sporo gotówki. Serki, pamiątki, jedzenie, ubrania czy atrakcje jak wszędzie indziej, również i tutaj kosztują, często całkiem sporo.

1 / 5

To miejsce chyba nie zasypia… Niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze spotkacie tutaj inne osoby. W szczycie sezonu letniego i zimowego przygotujcie się na tłumy.

2.5 / 5

W niektórych ciekawych miejscach (np. Skwer Zdobywców, skwer przy ul. Mickiewicza) jak i na najciekawszych budynkach znajdziecie tablice informacyjne. W mojej ocenie, można jeszcze wiele dobrego zrobić w tej kwestii.

3.5 / 5

W pobliżu deptaku znajdziecie wiele parkingów, w tym kilka miejskich (m. in. przy ul. Rybackiej, Parkowej, Konstytucji 3 Maja) oraz duży parking prywatny przy ul. Parkowej (przed tunelem, jadąc od dołu miasta). Wszystkie one są płatne, najtańsze są parkingi miejskie.

Przejście deptaku w Karpaczu zajmie Wam minimum 5 minut, choć zapewne spędzicie tutaj więcej czasu.

Dla każdego.

Deptak w Karpaczu nie powinien sprawić nikomu większych trudności. Największym utrudnieniem w poruszaniu się po nim będą tłumy turystów.

  • deptak to miejsce o największym nagromadzeniu sklepów i lokali gastronomicznych w mieście,
  • wyłączony ruch samochodowy na długości ponad 400 metrów,
  • kilka ciekawych i historycznych miejsc przy deptaku,
  • popularność i tłum turystów,
  • wszechobecna tandeta w sklepach i mało wyszukane atrakcje, podobnie jak w innych tego typu miejscach,

Różne źródła podają, że znajdujący się przy deptaku Urząd Miasta, jest najwyżej położonym urzędem w Polsce (na wysokości 615 m n.p.m.). Niestety nie ma to pokrycia w faktach, ponieważ najwyżej położonym miastem jest Zakopane (od wysokości 750 m n.p.m. wzwyż) a zakopiański Urząd Miasta położony jest na wysokości ok. 800 m n.p.m.

Deptak w Karpaczu

Wpis opublikowano: 26 stycznia 2024, ostatnia modyfikacja treści: 26 stycznia 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl