Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce

Ruszając z przełęczy Szarcula lub z popularnej Kubalonki na Baranią Górę, mijamy po drodze niewielki, wyglądający na nowy, drewniany kościół. Drewniany kościół w górach to żadna nowość, niestety ten faktycznie jest całkiem nowy. Poprzedni, również drewniany kościół, stojący w tym miejscu od 1958 roku doszczętnie spłonął w 2013 roku. Szkoda… Ale jednocześnie brawa, że tak mała parafia (450 “duszyczek”) odbudowała ten piękny przystanek na szlaku górskiej wędrówki. Oczywiście pomogli w tym również turyści, którzy wsparli odbudowę, chcąc zachować to miejsce dla kolejnych pokoleń, tak jak oni je pamiętali. Dlatego, niezależnie od tego czy wierzysz czy nie, warto zatrzymać się w tym miejscu, choć na chwilę i przypomnieć sobie jak wielką moc ma naturą i jakie żywioły ma w swoim asortymencie. Tym bardziej, że przecież właśnie idziesz obcować z jej pięknem ale i wielkością (zrozumiesz to mijając kościół na Stecówce w drodze powrotnej, już troszkę obolały:))

Dokładną lokalizację miejsca: Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Miejsce o wyjątkowej historii. Wyjątkowej, bo nie odległej. Z tej tragicznej historii, powstał mały, ale piękny drewniany kościółek w stylu niewątpliwie góralskim. Warto tu stanąć, choć na chwilę i poczuć atmosferę tego miejsca.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce

2 / 5

Ktoś powie kościół jak kościół, jednak jest on dobrym miejscem na chwilę przerwy w podejściu pod Baranią Górę.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce
3.5 / 5

5 / 5

Bezpłatnie

4.5 / 5

Praktycznie tylko wędrowcy w drodze na Baranią Górę, choć można trafić na mszę, na której na pewno są również miejscowi.

1 / 5

Brak… może jeszcze nie odbudowano po pożarze.

4.5 / 5

Pod sam kościół trzeba podejść, parkingi są niżej na Kubalonce lub Szarculi.

Do 30 minut, w zależności od upodobań.

Dla każdego.

Do kościoła prowadzi asfaltowa droga z parkingów, z pomocą innych miejsce dostępne dla każdego.

  • piękna lokalizacja,
  • historia,
  • udało mi się wejść do środka z racji mszy, ale z tego co pamiętam kościół nie jest otwarty cały czas
  • Z przełęczy Szarcula do kościoła można dojść drogą asfaltową, szlak który biegnie równolegle, tylko że lasem szczególnie po deszczach może okazać się mało przyjazny

Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce

Wpis opublikowano: 23 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl