Plaża Gołuchów

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Plaża Gołuchów w Gołuchowskim Ośrodku Sportu i Turystyki to jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku nad wodą w południowej Wielkopolsce. Położony niedaleko okazałego zamku ośrodek wypoczynkowy, to również zyskujące coraz większą popularność miejsce letniego urlopu, nawet kilkudniowego! Gołuchowski Ośrodek Sportu i Turystyki to ponad 40 domków letniskowych, pole namiotowe przystosowane również do kamperów i przyczep kempingowych, liczne boiska do gier zespołowych, budynki sanitarne, punkty gastronomiczne i handlowe, świetlica pełna atrakcji na gorszą pogodę oraz oczywiście piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Plaża Gołuchów położona jest na wschodnim brzegu Jeziora Gołuchowskiego – sztucznego zbiornika wodnego, powstałego w wyniku spiętrzenia Trzemnej w 1971 roku. Plaża ma blisko 300 metrów długości i choć nie należy do najszerszych, pomieści w słoneczne dni tysiące osób spragnionych słonecznych kąpieli i ochłody w spokojnych wodach Jeziora Gołuchowskiego. Na plaży znajduje się dodatkowo drewniany pomost, niewielki plac zabaw, drewniane leżaki oraz słomiane parasole, pod którymi nieliczni będą mogli odpocząć w cieniu.

Dokładną lokalizację miejsca: Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Plaża Gołuchów ma niewątpliwie swój urok i dla wielu jest wyjątkowa, niestety patrząc obiektywnie jest jedną z wielu jakie możemy znaleźć spotkać nie tylko w Wielkopolsce ale również całym kraju. Nie zmienia to faktu, że plaża nad Jeziorem Gołuchowskim dla wielu będzie doskonałym miejscem letniego wypoczynku.

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów
Plaża Gołuchów gołuchów atrakcje
2 / 5

Szukając letniej ochłody lub miejsca do kąpieli słonecznych, będąc w okolicy i tak zapewne tutaj traficie:) Z turystycznego punktu widzenia nie macie co liczyć na wyjątkowe atrakcje i przeżycia w tym miejscu, choć na pewno tutaj odpoczniecie.

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki
3 / 5

5 / 5

Wstęp na plażę jest bezpłatny.

2 / 5

W dni, kiedy temperatura rośnie a Słońce dominuje na niebie na plażę w Gołuchowie ciągną istne tłumy. W pozostałe dni, spotkacie tutaj pojedyncze osoby korzystające z uroków tego miejsca.

2 / 5

Sama plaża nie jest szczególnie oznakowana, należy kierować się do Gołuchowskiego Ośrodka Sportu i Turystyki, do którego pomaga dotrzeć zaledwie kilka tablic i drogowskazów.

3 / 5

Na wjeździe do Gołuchowskiego Ośrodka Sportu i Turystyki znajduje się spory parking. Parking jest płatny, opłata wynosi kilkanaście złotych za cały dzień.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was! Możecie spędzić tutaj nawet cały dzień.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego.

  • długa, piaszczysta plaża,
  • strzeżone kąpielisko,
  • zaplecze gastronomiczne oraz wiele atrakcji przy plaży,
  • po sąsiedzku ośrodek wczasowy,
  • wiele unikatowych atrakcji w miejscowości,
  • bezpłatny wstęp,
  • parking na wjeździe do ośrodka, płatny ale cena jest akceptowalna
  • słabo oznakowane dojście i dojazd,

Plaża Gołuchów rozciąga się zarówno wzdłuż brzegu jeziora jak i sosnowego lasu, który w szczególnie upalne i słoneczne dni jest bardzo dobrym schronieniem przez Słońcem i miejscem, gdzie znajdziecie nieco cienia.

Plaża Gołuchów. Gołuchowski Ośrodku Sportu i Turystyki

Wpis opublikowano: 9 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 9 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl