Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże

Punkt widokowy w Pietrzykowie

Punkt widokowy w Pietrzykowie znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 466 (odcinek Pyzdry – Ciążeń), na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się piękny widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy. To właśnie w Pietrzykowie (lub pomiędzy Pietrzykowem a Ratajami, według innych źródeł) powstał punkt widokowy z utwardzonym miejscem do bezpiecznego zaparkowania samochodu, 25 – krotnie powiększającą lunetą oraz ławeczką, która jest również jednocześnie tablicą informacyjną. Najważniejszym atutem jaki posiada ten punkt widokowy jest bez wątpienia widok! Rozległa panorama Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, przepełniona zielenią łąk, złotem traw i zbóż oraz błękitem nieba, zrobi wrażenie na każdym, a luneta pozwoli zagłębić się w przyrodzie i dostrzec jeszcze więcej! Również niedalekie Pyzdry wraz z górującymi nad nimi kościołami.

Punkt widokowy w Pietrzykowie

przy drodze wojewódzkiej 466 pomiędzy zabudowaniami miejscowości Pietrzyków i Rataje

Dokładną lokalizację miejsca: Punkt widokowy w Pietrzykowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Punkt widokowy w Pietrzykowie daje nam możliwość zobaczenia niepowtarzalnych widoków na przepiękną dolinę Warty, która jest jedną z najważniejszych ostoi ptaków błotnych i wodnych w Polsce!

Punkt widokowy w Pietrzykowie

Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże
Punkt widokowy w Pietrzykowie
Punkt widokowy w Pietrzykowie
2 / 5

Niestety, wielu z Was będzie miało podobne odczucia do mnie, czyli widok piękny, punkt widokowy świetnie przygotowany a mimo to dookoła znajdziemy wiele ciekawszych miejsc! Choć oczywiście jeżeli będziecie mieć czas lub po prostu zdarzy Wam się mijać to miejsce, warto zatrzymać się na kilka minut.

Punkt widokowy w Pietrzykowie
4.2 / 5

5 / 5

Bez opłat, również luneta jest bezpłatna, co nie jest normą.

4 / 5

Punkt widokowy w Pietrzykowie to raczej odludne miejsce, choć można trafić tutaj na turystów, którzy chętnie zatrzymują się tutaj samochodem czy rowerem.

3.5 / 5

Na miejscu znajdziemy tablicę informacyjną oraz tabliczki, zamontowane na ławkach. Niestety zawierają ogólne informacje o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym a nie takie, dzięki którym poznalibyśmy otaczający nas widok. Brakuje również tablic lub znaków przy drodze, informujących z pewnym wyprzedzeniem (np. 500 metrów czy 1 kilometr) o punkcie widokowym.

5 / 5

Sam punkt widokowy posiada miejsca do bezpiecznego zaparkowania, które pomieści nawet do 5 samochodów. Parkowanie nie jest płatne.

Czas jaki potrzebujecie by nacieszyć się punktem widokowym w Pietrzykowie to kilka minut.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • unikatowy widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy,
  • luneta,
  • miejsce do zaparkowania,
  • jedynie ogólna informacja turystyczna, bez podkreślenia szczegółów widocznych z punktu

Punkt widokowy w Pietrzykowie położony jest w bardzo malowniczym miejscu, gdzie główna droga wije się między zielonymi łąkami a w kierunku północnym rozciąga się przyjemny widok na pola i łąki, porastające okoliczne wzniesienia. Doskonałe miejsce dla fotografów!

Punkt widokowy w Pietrzykowie

Wpis opublikowano: 30 lipca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 29 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl