schronisko stożek

Schronisko PTTK Stożek

Najstarsze istniejące schronisko w Beskidzie Śląskim – schronisko PTTK Stożek. Znajduje się tuż pod szczytem Stożka Wielkiego na wysokości 957 m.n.p.m. Ja podchodziłem do schroniska od strony Soszowa i przyznam, że było co robić. Jednak po dojściu, samo schronisko wynagrodziło trudy podejścia. Duży, masywny budynek z dużą jadalnią, domowymi obiadami w przystępnych cenach i ten widok za oknem… piękna panorama Beskidu Śląskiego. Zjeść obiad z takim widokiem za oknem – bezcenne. Poznajcie zatem schronisko PTTK Stożek.

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK Stożek, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Zlokalizowane na skarpie, piękne schronisko z cudownym widokiem z całkiem dużej jadalni. Typowy, schroniskowy obiad czyli naleśniki z jagodami (bardzo dobre dla jasności) smakuje jeszcze bardziej wyśmienicie gdy za oknem taki widok. Polecam odwiedzić choć raz!

Schronisko PTTK Stożek

schronisko stożek
3 / 5

Zjeść obiad w tak pięknym miejscu, jak schronisko Stożek, mając za oknami taki widok lub usiąść przed nim i delektować się panoramą Beskidu Śląskiego – uwierzcie warto!

Schronisko PTTK Stożek
4 / 5

4 / 5

Ceny schroniskowe, czyli akceptowalnie.

4 / 5

Tłumów nie ma tylu, żeby robiło się tłoczno. Powiedziałbym, że jest optymalnie.

4 / 5

Dużo drogowskazów kierujących do schroniska – trudno nie trafić.

3.5 / 5

Najbliższy, spory parking jest na ul. Zjazdowej, stąd pozostaje nam podejście albo częściowo podjechanie wyciągiem.

Przepiękny widok z okien jadalni zachęca do zjedzenia obiadu, zarezerwowana 1 godzina to dobry czas.

Dla każdego.

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku, wózek powinien podjechać ale będzie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.

  • duży obiekt (nawet 100 miejsc noclegowych),
  • dużo miejsca wewnątrz aby zjeść i nabrać sił,
  • widoki,
  • łatwy dostęp dla każdego (szlaki lub wyciąg),
  • niewielu turystów,
  • dobry standard pokoi
  • trochę zapomniane najbliższe otoczenie budynku(mało stołów, ławek itp. na zewnątrz)
  • Podejście od strony Soszowa Wielkiego, kiedy już dotrzemy do podnóża Wielkiego Stożka robi się naprawdę wymagające – proponuję wybrać się tą trasą tylko w dobrej kondycji

Schronisko PTTK Stożek

Wpis opublikowano: 21 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl