skocznia wisła malinka

Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle

Myślę że każdy słyszał o skoczni w Wiśle – Malince. W końcu od kilku lat to właśnie tutaj rozpoczyna się sezon zimowy w skokach narciarskich. Jest jedną z dwóch dużych skoczni w Polsce, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanym. Skocznia “Malinka”, to obiekt nowy, oddany w 2008 roku, ładnie wkomponowany w otoczenie. Trzeba wspomnieć, że trybuny skoczni znajdują się nad (dobrze czytacie – NAD) drogą, biegnąca w pobliżu, po której odbywa się normalny ruch i którą musicie przejechać aby dostać się z Wisły do Szczyrku. Skocznia narciarska “Malinka” dla turystów jest czynna cały rok, oczywiście oprócz dni w których odbywają się zawody.

Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle

Malinka 4, 43-460 Wisła

Dokładną lokalizację miejsca: Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Jedna z dwóch dużych skoczni w naszym kraju, kawał historii polskich skoków narciarskich – choć by dlatego zasługuje na odwiedzenie. Dobrze jest zobaczyć ją nie tylko w czasie zawodów, warto wjechać na wieżę i na własne oczy zobaczyć jak bardzo odważni są skoczkowie – ten widok robi wrażenie i budzi jeszcze większy szacun. Warto zobaczyć!

Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle

skocznia wisła malinka
5 / 5

Chyba przekonywanie, że skocznia narciarska “Malinka” jest warta odwiedzenia i zobaczenia, można sobie darować – szczególnie na fali popularności skoków w obecnym czasie.

Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle
4.2 / 5

4.5 / 5

Wejście na obiekt jest darmowe, wjazd na wieżę kosztuje niewiele. Cenowo świetnie.

3 / 5

Skłamię, jak powiem że jest ich niewiele. Mimo to nie ma ścisku.

5 / 5

Nie ma się do czego przyczepić. Klasa!

4.5 / 5

Spory, tani i pod samą skocznią.

0,5 h do 2 h, w zależności z ilu atrakcji chcesz skorzystać

Dla każdego.

Dolna część skoczni dostępna i przystosowana dla każdego. Problemy mogą pojawić się na górze skoczni, na którą trzeba wjechać wyciągiem.

  • wyciąg na górę skoczni,
  • taras widokowy,
  • parking pod samą skocznią,
  • atrakcyjne ceny
  • dużo turystów,
  • coraz więcej zawodów – co dla nas, turystów, nie jest ułatwieniem
  • prosiłoby się o jakąś “izbę pamięci” o skoczni
  • Wzdłuż głównej drogi jest mnóstwo prywatnych parkingów, nie ma co obawiać się że pod samą skocznią nie będzie miejsc i parkować na pierwszym lepszym. Jeżeli nie ma zawodów, to parking pod samą skocznią jest wystarczająco pojemny i naprawdę tani.

Skocznia narciarska “Malinka” im. A. Małysza w Wiśle

Wpis opublikowano: 22 grudnia 2019, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl