Jezioro Gołuchowskie

Jezioro Gołuchowskie gołuchów atrakcje
  • Marcin
  • 17 sierpnia 2022
Jezioro Gołuchowskie

Jezioro Gołuchowskie to sztuczny zbiornik, powstały w skutek spiętrzenia wód niewielkiej rzeki Trzemnej. Jego budowa trwała dwa lata i zakończyła się 1971 roku. Jezioro Gołuchowskie ma około 50 hektarów powierzchni i swoim obszarem zajmuje terenu Gołuchowa oraz sąsiedniego Czerminka. Zbiornik wodny nie jest głęboki – średnio ma około 2 metrów głębokości, chociaż bywają miejsca gdzie tafla wody oddalona jest od dnia 6 metrami wody.

Jezioro Gołuchowskie to głównie zbiornik służący rekreacji, choć jest również elementem Kaliskiego Węzła Wodnego, gdzie pełni funkcje zbiornika retencyjnego. Na jego brzegu znajduje się ośrodek wypoczynkowy (Gołuchowski Ośrodek Sportu i Rekreacji) w którym znajdziecie m. in. piaszczysta plażę, drewniany pomost, strzeżoną plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego, domki noclegowe oraz zaplecze gastronomiczne. Z racji, że zbiornik jest regularnie zarybiany, cieszy się popularnością również wśród wędkarzy.

region
lokalizacja

tereny na południe od Gołuchowa, w kierunku Czerminka

GALERIA

Jezioro Gołuchowskie

Jezioro Gołuchowskie gołuchów atrakcje
Jezioro Gołuchów zbiornik wodny
zapora jezioro w gołuchowie
jezioro gołuchów zapora
zbornik gołuchów pomost
Jezioro Gołuchowskie plaża

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Jezioro Gołuchowskie nie jest wyjątkowym miejscem czy zbiornikiem wodnym. To jeden z wielu sztucznych zbiorników wodnych w Wielkopolsce.

  • MOIM ZDANIEM

Samo jezioro nie przyniesie Wam wielkich wrażeń czy powodów do zachwytu, choć na pewno przypadnie do gustu szukającym nieco bardziej ustronnych miejsc czy wędkarzom.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Jezioro Gołuchowskie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.3 / 5

Jezioro Gołuchowskie


CENY

5 / 5

Dostęp do jeziora nie wiąże się z opłatami.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

W najpopularniejszych miejscach na brzegach jeziora bywa tłumnie, szczególnie na plaży i zaporze. Pozostałe zakamarki jeziora to już bardziej odludne tereny.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

1 / 5

Informacja dla turystów, która mogłaby przybliżyć ten zbiornik wodny zainteresowanym nie istnieje. Podobnie sprawa wygląda z drogami czy ścieżkami wzdłuż brzegów, które są całkowicie dzikie i niezorganizowane z myślą o funkcji turystycznej.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Jedyny zorganizowany parking znajduje się przy wjeździe do Gołuchowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (wjazd od drogi krajowej nr 12). W innych miejscach pozostaje nam zaparkować na poboczach dróg.

POTRZEBNY CZAS

Ile tylko zapragniecie:)

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego, choć warto pamiętać że bardziej dzikie zakątki brzegów jeziora mogą być miejscem mało przyjaznym dla małych dzieci.

DOSTĘPNOŚĆ

Choć teren otaczający jezioro jest raczej płaski i nie należy do trudnych, może on sprawić miejscami trudność osobom mającym problemy z poruszaniem czy niepełnosprawnym.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Na przeciwległym brzegu jeziora, patrząc od gołuchowskiej plaży jest istny raj dla wędkarzy – ponad 20 drewnianych pomostów z których wędkowanie będzie znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze.

Jezioro Gołuchowskie

MOCNE STRONY

  • sztuczne jezioro z rozbudowaną funkcją rekreacyjną (ośrodek wypoczynkowy, pomosty wędkarskie itp.),
  • położenie w pobliżu dawnej rezydencji magnackiej, na terenie której obecnie znajdują takie atrakcje jak: muzea, arboretum, pokazowa zagroda zwierząt i wiele więcej,

SŁABE STRONY

  • słabo oznakowane trasy biegnące wzdłuż brzegów,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!