Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
 • Marcin
 • 16 czerwca 2021
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to oddana w 2018 roku ścieżka spacerowa, którą wybudowano na koronach wydm wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach i głównej ulicy miejscowości, czyli ul. Bohaterów Warszawy. Jej długość to niecały kilometr, dzięki czemu łączy ze sobą aż 4 zejścia na plażę. Dodatkowo poza samą kładką wybudowano również pomosty, będące doskonałymi punktami widokowymi na wody Morza Bałtyckiego, gdzie zamontowano ławki na których można chwilę odpocząć. Kładka po wydmach w Międzyzdrojach jest również doskonałym sposobem przemieszcza się wzdłuż plaży dla wszystkich poszukujących na niej miejsca do odpoczynku i kąpieli, nie tylko słonecznych!

W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa kładki w obu kierunkach, co byłoby kontynuacją tego bardzo fajnego pomysłu!

lokalizacja

w koronach nadmorskich wydm, wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach

GALERIA

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to jedna z wielu urokliwych ścieżek, biegnących po pasie nadmorskich wydm. Oczywiście jest na swój sposób wyjątkowa, jednak w ogóle podobna do innych podobnych konstrukcji tego typu.

 • MOIM ZDANIEM

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to doskonałe miejsce na spacer z widokiem na morze! Znajdziemy tu trochę ciszy, spokoju i widoków! Warto:)

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Kładka po wydmach w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Jest to dużo spokojniej niż w centrum Międzyzdrojów jednak trudno o momenty gdy możecie pospacerować tutaj w samotności.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

1 / 5

Trafiłem na nią trochę przypadkowo… To tylko świadczy o tym jak jest oznakowana. Brakuje kierunkowskazów, może jakiś tematycznych tablic, które przybliżą nieco Międzyzdroje lub po prostu umilą i urozmaicą spacer. Dla mnie to fajne miejsce by przybliżyć nieco, wydmy po których de facto spacerujemy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

POTRZEBNY CZAS

Pokonanie w całości promenady na wydmach to kwestia 15-20 minut w jedną stronę.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępne dla każdego! Kładka po wydmach w Międzyzdrojach została zaprojektowana w taki sposób, by była maksymalnie przyjazna dla osób niepełnosprawnych dlatego właśnie przy każdym wejściu na plażę zostały wykonane zjazdy i podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich, które pomogą również rodzicom z wózkami dziecięcymi.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to świetnie miejsce do szukania miejsca na zachodniej plaży Międzyzdrojów. Widzimy z niej plażę oraz wygodnie przemieszczamy się między zejściami, czego potrzeba więcej spragnionemu plażowania!

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

MOCNE STRONY

 • dostępność,
 • większy spokój i mniej spacerowiczów niż w ścisłym centrum,
 • lokalizacja,
 • punkty widokowe,
 • widoki,
 • doskonały łącznik między zejściami na plażę,

SŁABE STRONY

 • brak informacji i kierunkowskazów, prowadzących na kładkę,
 • niewykorzystany potencjał informacyjno/edukacyjny miejsca (np. brak tablic przybliżających wydmy czy otoczenie)

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!