tu byłem

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to oddana w 2018 roku ścieżka spacerowa, którą wybudowano na koronach wydm wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach i głównej ulicy miejscowości, czyli ul. Bohaterów Warszawy. Jej długość to niecały kilometr, dzięki czemu łączy ze sobą aż 4 zejścia na plażę. Dodatkowo poza samą kładką wybudowano również pomosty, będące doskonałymi punktami widokowymi na wody Morza Bałtyckiego, gdzie zamontowano ławki na których można chwilę odpocząć. Kładka po wydmach w Międzyzdrojach jest również doskonałym sposobem przemieszcza się wzdłuż plaży dla wszystkich poszukujących na niej miejsca do odpoczynku i kąpieli, nie tylko słonecznych!

W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa kładki w obu kierunkach, co byłoby kontynuacją tego bardzo fajnego pomysłu!

lokalizacja: w koronach nadmorskich wydm, wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

zdjęcia

unikalność

2/5

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to jedna z wielu urokliwych ścieżek, biegnących po pasie nadmorskich wydm. Oczywiście jest na swój sposób wyjątkowa, jednak w ogóle podobna do innych podobnych konstrukcji tego typu.

moim zdaniem

3/5

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to doskonałe miejsce na spacer z widokiem na morze! Znajdziemy tu trochę ciszy, spokoju i widoków! Warto:)

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

mapa

oceny

średnia ocena
3/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3/5

Jest to dużo spokojniej niż w centrum Międzyzdrojów jednak trudno o momenty gdy możecie pospacerować tutaj w samotności.

infrastruktura turystyczna

1/5

Trafiłem na nią trochę przypadkowo… To tylko świadczy o tym jak jest oznakowana. Brakuje kierunkowskazów, może jakiś tematycznych tablic, które przybliżą nieco Międzyzdroje lub po prostu umilą i urozmaicą spacer. Dla mnie to fajne miejsce by przybliżyć nieco, wydmy po których de facto spacerujemy.

przydatne informacje

potrzebny czas

Pokonanie w całości promenady na wydmach to kwestia 15-20 minut w jedną stronę.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

2/5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

dostępność

Dostępne dla każdego! Kładka po wydmach w Międzyzdrojach została zaprojektowana w taki sposób, by była maksymalnie przyjazna dla osób niepełnosprawnych dlatego właśnie przy każdym wejściu na plażę zostały wykonane zjazdy i podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich, które pomogą również rodzicom z wózkami dziecięcymi.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to świetnie miejsce do szukania miejsca na zachodniej plaży Międzyzdrojów. Widzimy z niej plażę oraz wygodnie przemieszczamy się między zejściami, czego potrzeba więcej spragnionemu plażowania!

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

mocne strony

  • dostępność,
  • większy spokój i mniej spacerowiczów niż w ścisłym centrum,
  • lokalizacja,
  • punkty widokowe,
  • widoki,
  • doskonały łącznik między zejściami na plażę,

słabe strony

  • brak informacji i kierunkowskazów, prowadzących na kładkę,
  • niewykorzystany potencjał informacyjno/edukacyjny miejsca (np. brak tablic przybliżających wydmy czy otoczenie)

dowiedź się więcej!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x