Atrakcje w Międzyzdrojach, które warto zobaczyć!


opublikowano: 8 lipca 2021
kategoria: zwiedzam Polskę
autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
autor wpisu
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Międzyzdroje to jeden z najbardziej znanych polskich kurortów nad Bałtykiem, który swoją sławę zawdzięcza cudownej lokalizacji, doskonałej bazie turystycznej oraz gwiazdom, które zarówno doceniają i zostały docenione właśnie w Międzyzdrojach! Dla odwiedzających to piękne miasto, najważniejsze jest by poza wypoczynkiem na plaży, poznać atrakcje w Międzyzdrojach o których głośno jest w całej Polsce! Oto wpis w którym znajdziecie listę najciekawszych miejsc w samych Międzyzdrojach ale i najbliższej okolicy!

Międzyzdroje. Podstawowe informacje

Międzyzdroje to miasto w północno-zachodniej Polsce, które jest jednym z najbardziej znanych polskich, nadbałtyckich kurortów. Rocznie gości ponad 100 000 turystów, którzy odwiedzają miasto, główne w sezonie letnim. Szczególnie znane jest za sprawą imprez i wydarzeń kulturalnych, przyciągających znane gwiazdy estrady, teatru, filmu czy muzyki.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!

Lokalizacja

Międzyzdroje położone są na wyspie Wolin, otoczone od wschodu terenami Wolińskiego Parku Narodowego a od północy, oczywiście wodami Zatoki Pomorskiej i Morza Bałtyckiego.

Dojazd

Samochód

Międzyzdroje położone są przy krodze krajowej nr3, która jest przedłużeniem drogi ekspresowej S3, którą dojedziemy niemal na samo południe kraju. Trasa S3 łączy się z wieloma drogami ekspresowymi oraz autostradami, przez co jest najdogodniejszą drogą dla zmierzających w kierunku Międzyzdrojów własnym samochodem.

Pociąg

Bezpośredni dojazd do Międzyzdrojów możliwy jest także drogą kolejową. Na stację kolejową w kurorcie dojeżdżają pociągi regionalne (PolRegio) oraz dalekobieżne (Intercity). Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronach PKP.

Atrakcje w Międzyzdrojach. Co warto zobaczyć?

Poniżej znajdziecie 24 atrakcje, które moim zdaniem są na tyle ciekawe i unikatowe, że warto poświęcić im chwilę podczas swojego pobytu w Międzyzdrojach! Każdy wśród nich powinien znaleźć coś dla siebie:)

Atrakcje w Międzyzdrojach: nad samym morzem

Molo w Międzyzdrojach

Betonowe molo w Międzyzdrojach to miejsce, z którego można podziwiać piękne widoki z aromatyczną kawą w ręku, którą kupicie w jednej z tutejszych kawiarni lub wsiąść na statek i ruszyć w krótki rejs po Zatoce Pomorskiej.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Molo w Międzyzdrojach

Plaża wschodnia

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Moim zdaniem najpiękniejsza plaża w okolicy! Szeroka, piaszczysta z widokiem na klify Wolińskiego Parku Narodowego i spokojniejsza od swojej sąsiadki po zachodniej stronie molo.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Kładka po koronach wydm

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Moim zdaniem najpiękniejsza plaża w okolicy! Szeroka, piaszczysta z widokiem na klify Wolińskiego Parku Narodowego i spokojniejsza od swojej sąsiadki po zachodniej stronie molo.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Plaża zachodnia

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Plaża zachodnia w Międzyzdrojach to najpopularniejsze miejsce plażowania osób odpoczywających w tym kurorcie. To na nią prowadzą zejścia z nadmorskiej kładki po wydmach oraz właśnie tutaj możemy wypożyczyć leżak, skuter czy ruszyć na pływającego banana.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Przystań rybacka

Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Choć przystań rybacka w Międzyzdrojach nie szczególnie duża i okazała, jest jedynym miejscem w okolicy, gdzie możemy zobaczyć rybackie kutry oraz rybaków przy swojej pracy. Szczególna gratka dla dzieci, które przecież uwielbiają statki:)

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Atrakcje w Międzyzdrojach: w centrum

Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Król międzyzdrojskich deptaków jest tylko jeden – Aleja Gwiazd! Znana na całą, za sprawą odcisków dłoni znanych osobistości kultury i rozrywki jest jedną z największych atrakcji miasta!

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Główna Promenada, czyli ul. Bohaterów Warszawy

Główna ulica miasta, nosząca nazwę Bohaterów Warszawy to bez wątpienia serce miasta. Podobno nigdy nie zasypia a w ciągu dnia to właśnie nią spacerują tłumy wczasowiczów. Przy niej znajduje się wiele ciekawych miejsc, atrakcji oraz lokali gastronomicznych.

Amfiteatr

Amfiteatr w Międzyzdrojach

Amfiteatr to główna scena miasta, która gości liczne wydarzenia i osobistości, które są główną atrakcją tego miejsca. Warto śledzić kalendarz imprez i odwiedzić międzyzdrojski amfiteatr, wtedy gdy na jego deskach dzieje się coś ciekawego.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Amfiteatr w Międzyzdrojach

Park Zdrojowy

Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Park zdrojowy to ostoja zieleni i spokoju w samym centrum Międzyzdrojów. Dodatkowo jest miejscem wielu kameralnych i subtelnych wydarzeń kulturalnych, np. spotkań z gwiazdami czy mini koncertów.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Oceanarium Międzyzdroje

Oceanarium w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Oceanarium to jedna z najnowszych atrakcji w Międzyzdrojach, która jak najbardziej zasługuje na odwiedzenie. Na trzech kondygnacjach zobaczymy dziesiątki gatunków przeróżnych i kolorowych rybek oraz makiety rzeczywistych rozmiarów i interaktywne gry i zabawy dla dzieci!

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Oceanarium w Międzyzdrojach

mikropodróże ebook poradnik książka

Tylko na kierunkowo.pl!

Wyjątkowy e-book “MIKROPODRÓŻE” już dostępny! Ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Pomorza i Dolnego Śląska, blisko 260 kolorowych zdjęć, 5 gotowych planów mikropodróży, setki praktycznych porad i wskazówek tworzących najobszerniejszy poradnik, poświęcony krótkim formom podróżowania, liczący aż 294 strony!

Planetarium

Znajdujące się przy głównej ulicy Międzyzdrojów Planetarium, to gratka dla każdego miłośnika spoglądania w gwiazdy i nie tylko. Na 7-metrowej kopule możemy zobaczyć trójwymiarowe pokazy, dzięki którym poznamy najciekawsze zakątki Kosmosu.

Gabinet Figur Woskowych

Gabinet Figur Woskowych istnieje w Międzyzdrojach od 1998 roku i doskonale wpisuje się w “gwiazdorski” charakter kurortu. To właśnie tutaj możemy spotkać ponad 100 naturalnej wielkości figur woskowych znanych osobistości świata rozrywki, sztuki czy polityki. Dodatkową atrakcją są figury woskowe postaci z bajek, szczególnie cieszące oczy najmłodszych.

Kino 7D

Jeżeli chcesz (dosłownie) poczuć film wszystkim zmysłami, kino 7D powinno cię zaciekawić. Podczas seansów w tym nietypowym kinie, poza dźwiękiem i obrazem, doświadczysz również zmianę temperatury, wibracje, powiew powietrza, zmianę pozycji a nawet dotyk! A wszystko to na tyłach amfiteatru.

Labirynt Luster

W sąsiednim narożniku amfiteatru, co kino 7D mieści się kolejna intrygująca atrakcja, czyli Labirynt Luster. Dzięki wykorzystaniu kilkunastu luster, zbudowano dezorientujący labirynt, z którego wielu może mieć problem wyjść. Dla wielu będzie to świetna zabawa dająca ogrom radości!

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna

wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Najlepsza pogodynka w Międzyzdrojach stoi w samym centrum kurortu, przy ul. Bohaterów Warszawy na wprost wejścia na molo. To właśnie w zabytkowej wieżyczce meteorologicznej zamknięto przyrządy miernicze, które pokazują nam aktualne warunki pogodowe. I tak od niemal 100 lat!

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Niemożliwe jest zobaczyć wszystko co kryje w sobie Woliński Park Narodowy, dlatego właśnie warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze WPN, które uzupełni naszą wiedzę o tym niezwykłym obszarze naszego kraju. Znajduje się ono niemal w samym centrum Międzyzdrojów (przy. ul. Niepodległości), co sprawia że jest do niego bliżej niż do samego parku:)

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Woliński Park Narodowy

Plac Gwiazd

Nam nie było jeszcze dawne móc się przejść po kolejnym ciekawym miejscu z listy: atrakcje w Międzyzdrojach, jakim na pewno będzie Plac Gwiazd. Zlokalizowany został pomiędzy Aleją Gwiazd a Amfiteatrem. Podczas naszego urlopu (06.2021) nadal był w budowie, choć było widać bardzo zaawansowane prace. Już na ich podstawie można stwierdzić, że zaskarbi sobie serca wielu gości Międzyzdrojów.

Atrakcje w Międzyzdrojach: na obrzeżach

Bałtycki Park Miniatur

atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Bałtycki Park Miniatur znajduje się przy jeden z głównych ulic, prowadzących do ścisłego centrum miasta. Możemy w nim zobaczyć kilkadziesiąt drobiazgowo stworzonych miniatur budynków, położonych dookoła Morza Bałtyckiego. Dodatkowo w parku zobaczymy również świat miniaturowych kolejek a najmłodsi, będą mieli okazję do zabawy na pełnym zabawek placu zabaw.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Park Linowy Bluszcz

Park Linowy Bluszcz w Międzyzdrojach to bardzo rozbudowany i mający wiele przeszkód do pokonania, tor linowy zawieszony kilka metrów nad ziemią. Dzięki zróżnicowaniu tras i ich trudności każde starsze dziecko będzie mogło spróbować swoich sił i przeżyć tutaj niezapomnianą przygodę. Park linowy znajduje się przy ul. Przy Wodociągach 1.

Atrakcje w Międzyzdrojach: tuż za granicami miasta

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy

Każdy polski park narodowy jest unikalnym rezerwatem przyrody, który moim zdaniem warto zobaczyć! Woliński Park Narodowy to imponujące nadmorskie klify, okazałe wzgórza tuż nad wodami Zatoki Pomorskiej, niesamowita delta Świny, zachwycające punkty widokowe i owiane tajemnicą dawne umocnienia militarne. Wszystko oczywiście skąpane w dziewiczej przyrodzie!

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Woliński Park Narodowy

Schody na Kawczą Górę

schody na kawczą górę atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Kilkaset metrów od granic Wolińskiego Parku Narodowego, idąc do strony Międzyzdrojów dotrzemy do podnóża imponujących schodów, zlokalizowanych na jednym z nadmorskich klifów. Wchodząc nimi na górę, dotrzemy na Kawczą Górę, po drodze dodatkowo przejdziemy przez podesty widokowe z których rozciągają się przepiękne panoramy na Morze Bałtyckie.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Pokazowa zagroda żubrów

Skryta w lesie Wolińskiego Parku Narodowego zagroda żubrów, to nie lada atrakcja, szczególnie dla dzieci. Dzięki licznym pomostom i tarasom widokowym, możemy z bliska oglądać życie żubrów na ich 20 hektarowym wybiegu. Dodatkowym smaczkiem jest również możliwość zobaczenia poza żubrami, wilków, saren, dzików czy bielików.

Dawna bateria artylerii stałej na Białej Górze

Klify na wyspie Wolin za sprawą swojej lokalizacji i wielkości, są doskonałymi punktami widokowymi i obserwacyjnymi. Cechę tę wykorzystało wojsko, które zlokalizowało na nich baterię artylerii stałej, której pozostałości możemy oglądać dzisiaj na Białej Górze, nieopodal Kawczej Góry, na którą prowadzą najsławniejsze schody w tych okolicach. Miejsce szczególnie polecane miłośnikom militariów.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: dawna bateria artylerii stałej na Białej Górze

Dawny poligon doświadczalny V-3

bunkier v3 bunkier v-3 atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Kolejna militarna gratka w okolicach Międzyzdrojów! Tym razem jeszcze bardziej unikatowa, ponieważ jedyna tego typu i jedna z dwóch w Europie. Mowa o tajnym poligonie doświadczalnym cudownej broni V-3, którą tworzyli naziści w okresie II wojny światowej między innymi właśnie w Zalesiu, tuż pod Międzyzdrojami.

Więcej o miejscu przeczytacie w kategorii tu byłem: Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu, czyli dawny tajny poligon

Atrakcje w okolicy

Międzyzdroje położone jest na bardzo atrakcyjnym turystycznie terenie. Wyspa Wolin to miejsce pełne ciekawych turystycznie miejsc i atrakcji!

O nich już wkrótce w osobnym wpisie! Tymczasem zapraszam do kategorii tu byłem i opisów miejsc oznaczonych hashtagiem #międzyzdroje!

Podsumowanie

Bez wątpienia Międzyzdroje to jeden z najbardziej atrakcyjnych kurortów nad polskim morzem! Ilość ciekawych miejsc i atrakcji a także ich zróżnicowanie robią wrażenie! Niestety za popularnością i atrakcyjnością idzie w parze tłum turystów, odwiedzających te strony… Jeżeli jednak tłum Wam nie straszny, przyjeżdzajcie do Międzyzdrojów a na pewno nie wyjedziecie zawiedzeni, ponieważ atrakcje w Międzyzdrojach na pewno wypełnią i umilą czas waszego wypoczynku!

Dla tych, którzy wybierają bardziej spokojne i mniej oblegane miejsca, które jednocześnie również oferują wiele ciekawego, polecam poznać bliżej Rowy!

Poznaj Rowy!

Rowy to niewielka nadmorska miejscowość położona pomiędzy Słowińskim Parkiem Narodowym a Ustką. Dzięki temu, że Rowy nie są bardzo znane, jest w nich o wiele spokojniej i mniej tłoczno niż w najpopularniejszych kurortach. W Rowach odpoczniecie na ogromnej, piaszczystej plaży, zjecie rybkę w miejscowym porcie a dodatkowo w najbliższej okolicy atrakcji nie brakuje! Zapraszam do osobnych wpisów, by dowiedzieć się więcej!

wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu