Schody na Kawczą Górę

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach to znajdujące się na północny-wschód od miasta, już na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, schody będące doskonałym punktem widokowym. Łączą one plażę ze szczytem Kawczej Góry, która jest jednym z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego. Schody na Kawczą Górę uznano za najwyższe i najdłuższe schody polskiego wybrzeża! Mają aż 267 stopni i mierzą ponad 128 metrów długości oraz ponad 50 metrów wysokości.

Rozciąga się z nich przepiękna panorama na Zatokę Pomorską, okoliczne miasta i porty a także klify i plaże Wolińskiego Parku Narodowego. Schody na klifie to doskonała propozycja dla wczasowiczów na spacer z Międzyzdrojów.

Co jeszcze we wpisie?

To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.

Autor wpisu

marcin krawczyk bloger mikropodróżnik zdjęcie portretowe

Cześć, jestem Marcin!

autor bloga, mikropodróżnik, regionalista

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Lokalizacja – Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Lokalizacja miejsca „Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach”: ok. 2 kilometrów na północny-wschód od Międzyzdrojów. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

mapa atrakcji turystycznych

Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!

Konkrety

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!

unikalność

Schody na Kawczą Górę to niepowtarzalna konstrukcja i punkt widokowy na polskim wybrzeżu! Dzięki nim wcześniej niedostępne klify Wolińskiego Parku Narodowego stały się możliwe do pokonania, co wcale nie jest takie proste, mimo wygodnych schodów! Na wyróżnienie zasługuje również ich długość i wysokość, która sprawia że są największymi schodami nad polskim morzem.

moim zdaniem

Po chwili namysłu stwierdziłem, że schody na Kawczą Górę należy koniecznie odwiedzić, będąc w tych stronach! Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji do zobaczenia jednej z piękniejszych panoram Zatoki Pomorskiej i zmierzenia się z ponad 260 schodami, wiodącymi po imponującym klifie Wolińskiego Parku Narodowego!

Galeria zdjęć

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Schody na Kawczą Górę w Wolińskim Parku Narodowym
Widok na klify Wolińskiego Parku Narodowego
Schody na Kawczą Górę k. Międzyzdrojów
kawcza góra schody
Wejście na Kawczą Górę w Wolińskim Parku Narodowym
Wejście z plaży na schody na Kawczą Górę

Rating miejsca

Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!

Średnia ocena – 3.7/5 – składowe oceny:

Ceny5/5

Bez opłat.

Ilość odwiedzających3/5

W godzinach szczytu turystycznego może być tłoczno, w pozostałych porach dnia jest znacznie spokojniej.

Przygotowanie3/5

Od strony szczytu Kawczej Góry znajdziemy kilka tabliczek kierunkowych, prowadzących do punktu widokowego. Gorzej wygląda to od strony plaży, gdzie nie natrafiłem na drogowskazy. Na samych schodach również nie ma tablic, które przybliżały by samą konstrukcję czy widok na Zatokę Pomorską.

czytasz – wspieraj

Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)

Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Praktyczne informacje – Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Parking – 2/5

Jedynym wartym uwagi parkingiem w okolicy jest parking „Kwasowo”, znajdujący się przy drodze wojewódzkiej 102 (płatny, 53°56’15.9″N 14°28’29.7″E). Oddalony jest od schodów na Kawczej Górze o ok. 750 m (15 min pieszo).

Potrzebny czas

Pokonanie ponad 260 stopni oraz podziwiane widoków na poszczególnych poziomach, wymaga około 10-15 minut czasu, niezależnie czy się wchodzi czy schodzi.

Sugerowany wiek

Dla każdego.

Dostępność

Schody na Kawczą Górę nie są dostępnie dla osób o obniżonej sprawności oraz dziecięcych wózków. Pokonanie ponad 260 stopni to wejście na 9-10 piętro, dlatego wniesienie wózka też będzie wymagało wysiłku. Małe dzieci, które potrafią już chodzić mogą spróbować wejść na górę schodów na własnych nóżkach. W przypadku „kryzysu” zawsze można resztę drogi wnieść malucha.

podpowiedź

Kiedy my odwiedziliśmy schody na Kawczą Górę, nasz synek miał 2,5 roku i za rękę, na własnych nogach wszedł i zszedł schodami z Kawczej Góry. Oczywiście trwało to chwilę dłużej, niż normalnie.

Plusy i minusy

główne atuty

  • unikalna konstrukcja, zlokalizowana na morskim klifie,
  • piękna panorama,
  • doskonałe miejsce na spacer z Międzyzdrojów,

słabsze strony

  • kiepskie zaplecze parkingowe i informacja turystyczna od strony morza,

Poznajcie inne miejsca w okolicy

Międzyzdroje to jeden z najbardziej znanych polskich kurortów nad Bałtykiem. Swoją renomę i sławę zawdzięcza nie tylko malowniczemu położeniu pośród zjawiskowej przyrody Wolińskiego Parku Narodowego ale także trudnej do zliczenia liczbie atrakcji, o których możecie przeczytać w moich wpisie – Atrakcje w Międzyzdrojach, które warto zobaczyć!

Wśród nich m. in. takie miejsca jak:

A dodatkowo, można wybrać się na wycieczkę bo równie ciekawej okolicy – sprawdźcie kilka moich propozycji: Pomysły na wycieczki z Międzyzdrojów po okolicy

Wpis opublikowano: 16 czerwca 2025
Wykaz źródeł
  • oficjalna strona internetowa Wolińskiego Parku Narodowego, link, dostęp z dn. 16.06.2025,
  • wpis „Kawcza Góra 2 km od Międzyzdrojów ” na stronie miedzyzdroje.com, link, dostęp z dn. 16.06.2025,
  • wpis „Schody na Kawczą Górę” na stronie miedzyzdroje.pl, link, dostęp z dn. 16.06.2025,
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

CO MYŚLISZ O TYM MIEJSCU I WPISIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl