schody na kawczą górę atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach to znajdujące się na północny-wschód od miasta, już na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, schody będące doskonałym punktem widokowym. Łączą one plażę ze szczytem Kawczej Góry, która jest jednym z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego. Schody na Kawczą Górę uznano za najwyższe i najdłuższe schody polskiego wybrzeża! Mają aż 267 stopni i mierzą ponad 128 metrów długości oraz ponad 50 metrów wysokości.

Rozciąga się z nich przepiękna panorama na Zatokę Pomorską, okoliczne miasta i porty a także klify i plaże Wolińskiego Parku Narodowego. Schody na klifie to doskonała propozycja dla wczasowiczów na spacer z Międzyzdrojów.

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

ok. 2 kilometrów na północny-wschód od Międzyzdrojów

Dokładną lokalizację miejsca: Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Schody na Kawczą Górę to niepowtarzalna konstrukcja i punkt widokowy na polskim wybrzeżu! Dzięki nim wcześniej niedostępne klify Wolińskiego Parku Narodowego stały się możliwe do pokonania, co wcale nie jest takie proste, mimo wygodnych schodów! Na wyróżnienie zasługuje również ich długość i wysokość, która sprawia że są największymi schodami nad polskim morzem.

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

schody na kawczą górę atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
schody na kawczą górę
schody na kawczą górę kawcza góra
schody na kawczą górę
kawcza góra schody
kawcza góra punkt widokowy
5 / 5

Po chwili namysłu stwierdziłem, że schody na Kawczą Górę należy koniecznie odwiedzić, będąc w tych stronach! Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji do zobaczenia jednej z piękniejszych panoram Zatoki Pomorskiej i zmierzenia się z ponad 260 schodami, wiodącymi po imponującym klifie Wolińskiego Parku Narodowego!

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

W godzinach szczytu turystycznego może być tłoczno, w pozostałych porach dnia jest znacznie spokojniej.

3 / 5

Od strony szczytu Kawczej Góry znajdziemy kilka tabliczek kierunkowych, prowadzących do punktu widokowego. Gorzej wygląda to od strony plaży, gdzie nie natrafiłem na drogowskazy. Na samych schodach również nie ma tablic, które przybliżały by samą konstrukcję czy widok na Zatokę Pomorską.

4.5 / 5

Najbliższy parking, ciągnie się wzdłuż ul. Zwycięstwa (DW 102) oraz Campingowej w Międzyzdrojach. Parkowanie nie wiąże się z opłatami, jednak ilość miejsc nie jest zbyt duża. Drugi wygodny parking “Kwasowo” znajduje się przy drodze wojewódzkiej 102 w okolicach Daglezji Kwasowskiej.

Pokonanie ponad 260 stopni oraz podziwiane widoków na poszczególnych poziomach, wymaga około 10-15 minut czasu, niezależnie czy się wchodzi czy schodzi.

Dla każdego.

Schody na Kawczą Górę nie są dostępnie dla osób o obniżonej sprawności oraz dziecięcych wózków. Pokonanie ponad 260 stopni to wejście na 9-10 piętro, dlatego wniesienie wózka też będzie wymagało wysiłku. Małe dzieci, które potrafią już chodzić mogą spróbować wejść na górę schodów na własnych nóżkach. W przypadku “kryzysu” zawsze można resztę drogi wnieść malucha.

  • unikalna konstrukcja, zlokalizowana na morskim klifie,
  • piękna panorama,
  • doskonałe miejsce na spacer z Międzyzdrojów,
  • kiepskie zaplecze parkingowe i informacja turystyczna od strony morza,

Kiedy my odwiedziliśmy schody na Kawczą Górę, nasz synek miał 2,5 roku i za rękę, na własnych nogach wszedł i zszedł schodami z Kawczej Góry. Oczywiście trwało to chwilę dłużej, niż normalnie.

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 13 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl