Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach to najbardziej znane miejsce w tym nadbałtyckim kurorcie! Pewnie wielu z Was o niej słyszało, podobnie jak o innych wydarzeniach z udziałem gwiazd, głównie polskiego kina, takich jak coroczny festiwal czy inne cykliczne wydarzenia. Zresztą sami celebryci, aktorzy oraz popularne osoby upodobały sobie Międzyzdroje, jako miejsce własnego wypoczynku.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach znajduje się w centralnej części miasta, kilkaset metrów na wschód od międzyzdrojskiego mola. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach rozciąga się od Promenady Gwiazd (główny deptak) i jej skrzyżowania z ul. Parkową, biegnącą przez Park Zdrojowy, aż do samej plaży (wyjście C, plaża wschodnia). Na alei znajdziemy setki odcisków dłoni ludzi kultury i rozrywki, głównie związanych z polskim filmem i muzyką. Odciski uwiecznione zostały w metalowych płytkach, wkomponowanych w kamienną nawierzchnię. Historia alei sięga roku 1996, kiedy to odsłonięto pierwsze pamiątkowe tablice m. in. Janusza Gajosa, Krystyny Jandy, Zbigniewa Preisnera czy Krzysztofa Kieślowskiego.

Niemal tradycją tego miejsca, jest przymierzanie własnych dłoni do tych uwiecznionych w płytkach.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

pomiędzy Promenadą Gwiazd (skrzyżowanie z ul. Parkową) a plażą wschodnią w Międzyzdrojach

Dokładną lokalizację miejsca: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Miejsc, gdzie zostały upamiętnione ważne osoby dla naszego kraju, znajdziemy całkiem sporo. Dla przykładu można podać Bydgoską Aleję Autografów, gdzie w podobny sposób uwieczniono osobistości ważne dla miasta. Niemniej jednak, Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach jest jedną z tych najbardziej znanych i lubianych!

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
3 / 5

Choć forma alei jest ciekawa, a pamiątkowych odcisków nie brakuje, trzeba uczciwie przyznać, że w okolicy są miejsca zasługujące dużo bardziej na zobaczenie. Jednak spacerując po Międzyzdrojach, warto odwiedzić również Aleję Gwiazd.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
3.5 / 5

5 / 5

Bez opłat

1.5 / 5

Dużo a momentami wręcz bardzo dużo. Dodatkowy tłum robią plażowicze, którzy idą aleją do wejścia na plażę.

4 / 5

Przy alei znajdziemy multimedialny kiosk informacji turystycznej, odciski są podpisane przez same gwiazdy a w innych zakątkach Międzyzdrojów znajdziemy drogowskazy, kierujące nas do alei. Wszystko wykonanie bardzo dobrze i czytelnie.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Od 3 minut do aż kilkunastu, gdy będziecie chcieli odnaleźć najbardziej pasujący do siebie odcisk dłoni.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • ciekawa forma,
  • dostępność,
  • lokalizacja,
  • dużo ilość turystów,
  • parking,

Polecam spacerować po Alei Gwiazd po zachodzie słońca! Po pierwsze tabliczki nie parzą:) Po drugie jest mniej osób i na koniec, dzięki klimatycznemu oświetleniu miejsce to pięknie się prezentuje.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 11 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl