Bydgoska Aleja Autografów

Bydgoska Aleja Autografów to kolejna obok Przechodzącego przez rzekę oraz kanału Międzywodzie, atrakcja turystyczna stworzona od podstaw w ostatnich latach. Bydgoszcz potrafi to robić jak mało które polskie miasto, ponieważ z każdego, choćby najmniejszego atutu potrafią zrobić ciekawą atrakcję dla gości odwiedzających miasto.

Bydgoska Aleja Autografów to kilkadziesiąt płaskorzeźb, umieszczonych na poziomie chodnika, które odwzorowują autografy osób zasłużonych dla miasta. Znajduje się ona w ciągu ulicy Długiej, pomiędzy ulicami Jana Kazimierza i Stefana Batorego, tuż obok dawnego tramwaju. Tabliczki z autografami są umieszczane tutaj od 2007 roku i co roku przybywają nowe. Znajdziemy wśród nich polityków, wojskowych, lekarzy, artystów czy sportowców. Wiele nazwisk będzie nam znanych, inne będzie okazja poznać. Pewne jest jedno, nie znajdziemy tutaj osób przypadkowych, ponieważ o tym kto zostanie uhonorowany swoją tabliczką w Bydgoskiej Alei Autografów decyduje Kapituła, złożona z lokalnych osobistości. Odsłonięcie nowych tablic odbywa się zawsze 6 grudnia, w dniu patrona miasta.

kategoria miejsca:

region:

lokalizacja: ul. Długa (pomiędzy ul. Jana Kazimierza a ul. Stefana Batorego)

Bydgoska Aleja Autografów

zdjęcia

Bydgoska Aleja Autografów
Bydgoska Aleja Autografów
Bydgoska Aleja Autografów

Bydgoska Aleja Autografów

unikalność

4/5

Aleje upamiętniające ważne osoby dla miast, regionów czy dziedzin życia nie są niczym nowym. Chociażby Aleja Sław Kolarstwa w Sobótce czy sławna Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach ma podobną formę, choć oczywiście inne wykonanie. Wyjątkowe w przypadku bydgoskiej alei jest to, że przedstawia autografy swoich zasłużonych dla miasta. A to wyróżnia ją na tle innych, podobnych tego typu miejsc.

moim zdaniem

3/5

Dla zaspokojenia własnej ciekawości warto przespacerować się Bydgoską Aleją Autografów, zobaczyć autografy, osób które możemy znać oraz poznać inne osobistości ważne i zasłużone dla Bydgoszczy.

Bydgoska Aleja Autografów

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Bydgoska Aleja Autografów

Ulica Długa na której znajduje się Bydgoska Aleja Autografów zasługuje by przespacerować się nią dłużej, niż tylko na długości samej alei. To jedna z piękniejszych ulic na bydgoskim Starym Mieście a dodatkowo na niemal samym jej końcu znajdziemy wąskie przejście, tzw. Magiczne Schodki, którymi dotrzemy do Wyspy Młyńskiej i Wenecji Bydgoskiej.

Bydgoska Aleja Autografów

oceny

średnia ocena
3.8/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4/5

Raczej bez tłumu.

oznaczenia i informacja turystyczna

2.5/5

Wiele z osób, uhonorowanych tabliczką będziemy znać. Inne poznamy tylko dzięki krótkiej adnotacji, np. inżynier budownictwa i tyle… Tablica informacyjna przy każdej tabliczce mija się z celem, ale kod QR, dzięki któremu moglibyśmy dowiedzieć kim była uhonorowana osoba mogłaby być ciekawym rozwiązaniem.

przydatne informacje

potrzebny czas

Spacer wzdłuż alei to kwestia kilku minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking „Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

dostępność

Dla każdego.

Bydgoska Aleja Autografów

mocne strony

  • ciekawa i wyjątkowa forma uhonorowania zasłużonych dla miasta,
  • lokalizacja na jednej z piękniejszych bydgoskich ulic i niemal ścisłym centrum miasta,
  • parking dosłownie „za rogiem”,
  • informacja turystyczna w stojącym po sąsiedzku dawnym tramwaju,
  • znane i mniej znane nazwiska,

słabe strony

  • mniej znane osoby stanowczo za słabo opisane, by dowiedzieć się o nich coś więcej

Bydgoska Aleja Autografów

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x