Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

Czy można zrobić atrakcje turystyczną z wąskiego przesmyku z kilkoma schodami? Oczywiście! Jeżeli ciekawi Cię jak tego dokonać, koniecznie odwiedź Magiczne Schodki w Bydgoszczy z znajdującą się tuż obok urokliwą kładką!

Ten wąski przesmyk jest doskonałym skrótem między Wyspą Młyńską a Wełnianym Rynkiem w Bydgoszczy. Turyści sami docenili to miejsce, chętnie robiąc sobie tutaj zdjęcie oraz wieszając pamiątkową „miłosną” kłódkę na sąsiedniej kładce. Nie mieli problemu tutaj również trafić ponieważ leży ona w obrębie Wenecji Bydgoskiej a dodatkowo są po sąsiedzku z Wyspą Młyńską i kanałem Międzywodzie. Ta dogodna i atrakcyjna lokalizacja spowodowały, że dodatkowo w tym miejscu powstały knajpy i restauracje, które również przyciągają w te strony.

Samo miejsce a dokładniej stalowa kładka nad Młynówką, powstała w 2006 roku i od tego momentu łączy Wyspę Młyńską z drugim brzegiem miasta.  Mimo, że minęło już kilkanaście lat od czasu, gdy Magiczne Schodki w Bydgoszczy zyskały na popularności, możliwe że ichnajlepsze czasy dopiero nadejdą. Planowane są prace, które mają sprawić by schodki stały się „magiczne” nie tylko z nazwy. Pracują nad tym artyści, który mają już pewne pomysły bazujące na zastosowaniu luster, które ma sprawić wrażenie nieskończoności czy nawet lewitacji. Zapowiada się ciekawie!

region:
lokalizacja: wąski ciąg pieszy między Wełnianym Rynkiem a Wyspą Młyńską w Bydgoszczy
Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

zdjęcia

magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy bydgoszcz w jeden dzień atrakcje w bydgoszczy

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

unikalność
3/5

Kombinacja uroczej kładki i magicznych schodków w Bydgoszczy, przez które biegnie dobry skrót do turystycznego serca miasta nie jest czymś powszechnym. Z tego powodu, trzeba przyznać że to miejsce wyjątkowe, choć nie jedyne. Jeżeli dojdzie do realizacji planów, które są przewidziane dla tego wąskiego przesmyku, będzie tu jeszcze bardziej wyjątkowo!

moim zdaniem
2/5

Magiczne Schodki w Bydgoszczy nie porywają… Dla bydgoszczan to pewnie zwykłe miejsce przejście, dla turystów ciekawostka ze względu na urokliwe położenie i nietypowe usytuowanie schodów. Największą atrakcją kładka i Magiczne Schodki w Bydgoszczy będzie pewnie dla zakochanych, którzy wieszają na nim swoje „miłosne” kłódki.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

Magiczne Schodki w Bydgoszczy są idealnym skrótem między parkingiem przy Urzędzie Miasta lub na ulicy Jana Kazimierza a Wyspą Młyńską.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

oceny

średnia ocena
3.7/5
ceny
5/5

Bez opłat.

ilość turystów
3.5/5

Nie ma tłumów, choć nie jest problemem spotkać w tym miejscu innych turystów.

oznaczenia i informacja turystyczna
2.5/5

Jest tablica informacyjna, która potwierdza dokąd dotarliśmy. Niestety więcej nie znalazłem…

przydatne informacje

potrzebny czas

Maksymalnie 5 minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking
4.5/5

Nowoczesny (płatny) parking przy ul. Jana Kazimierza oraz darmowy, choć często przepełniony parking przy Urzędzie Miasta (ul. Grudziądzka) są wystarczającą bazą parkingową dla turystów odwiedzających Bydgoszcz.

dostępność

Schody, choć krótkie, zarówno te w przesmyku między budynkami jak i te prowadzące na kładkę będą dużym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych. Rodzice z wózkiem dziecięcym dadzą radę przenieść lub podjechać wózkiem.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
mocne strony
  • doskonały i ciekawy skrót prowadzący na Wyspę Młyńską,
  • kładka została „opanowana” przez zakochanych, którzy wieszają na niej swoje „miłosne” kłódki,
  • bliskość innych atrakcji i ciekawych miejsc,
  • plany na przebudowę i urozmaicenie tego miejsca poprzez zastosowanie ciekawych form architektonicznych, oby doszły do skutku i cieszyły oczy turystów możliwie szybko
słabe strony
  • przesmyk wymaga prac odświeżających, widać już w nim uszkodzenia, które nie robią dobrego wrażenia,
  • średnia informacja turystyczna. Nazwa miejsca jest intrygująca i fajnie byłoby poznać jej historię.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x