Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

magiczne schodki w bydgoszczy
 • Marcin
 • 19 stycznia 2021
Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

Czy można zrobić atrakcje turystyczną z wąskiego przesmyku z kilkoma schodami? Oczywiście! Jeżeli ciekawi Cię jak tego dokonać, koniecznie odwiedź Magiczne Schodki w Bydgoszczy z znajdującą się tuż obok urokliwą kładką!

Ten wąski przesmyk jest doskonałym skrótem między Wyspą Młyńską a Wełnianym Rynkiem w Bydgoszczy. Turyści sami docenili to miejsce, chętnie robiąc sobie tutaj zdjęcie oraz wieszając pamiątkową „miłosną” kłódkę na sąsiedniej kładce. Nie mieli problemu tutaj również trafić ponieważ leży ona w obrębie Wenecji Bydgoskiej a dodatkowo są po sąsiedzku z Wyspą Młyńską i kanałem Międzywodzie. Ta dogodna i atrakcyjna lokalizacja spowodowały, że dodatkowo w tym miejscu powstały knajpy i restauracje, które również przyciągają w te strony.

Samo miejsce a dokładniej stalowa kładka nad Młynówką, powstała w 2006 roku i od tego momentu łączy Wyspę Młyńską z drugim brzegiem miasta.  Mimo, że minęło już kilkanaście lat od czasu, gdy Magiczne Schodki w Bydgoszczy zyskały na popularności, możliwe że ich najlepsze czasy dopiero nadejdą. Planowane są prace, które mają sprawić by schodki stały się „magiczne” nie tylko z nazwy. Pracują nad tym artyści, który mają już pewne pomysły bazujące na zastosowaniu luster, które ma sprawić wrażenie nieskończoności czy nawet lewitacji. Zapowiada się ciekawie!

region
lokalizacja

wąski ciąg pieszy między Wełnianym Rynkiem a Wyspą Młyńską w Bydgoszczy

GALERIA

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy bydgoszcz w jeden dzień atrakcje w bydgoszczy

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Kombinacja uroczej kładki i magicznych schodków w Bydgoszczy, przez które biegnie dobry skrót do turystycznego serca miasta nie jest czymś powszechnym. Z tego powodu, trzeba przyznać że to miejsce wyjątkowe, choć nie jedyne. Jeżeli dojdzie do realizacji planów, które są przewidziane dla tego wąskiego przesmyku, będzie tu jeszcze bardziej wyjątkowo!

 • MOIM ZDANIEM

Magiczne Schodki w Bydgoszczy nie porywają… Dla bydgoszczan to pewnie zwykłe miejsce przejście, dla turystów ciekawostka ze względu na urokliwe położenie i nietypowe usytuowanie schodów. Największą atrakcją kładka i Magiczne Schodki w Bydgoszczy będzie pewnie dla zakochanych, którzy wieszają na nim swoje „miłosne” kłódki.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.7 / 5

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Nie ma tłumów, choć nie jest problemem spotkać w tym miejscu innych turystów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2.5 / 5

Jest tablica informacyjna, która potwierdza dokąd dotarliśmy. Niestety więcej nie znalazłem…

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Nowoczesny (płatny) parking przy ul. Jana Kazimierza oraz darmowy, choć często przepełniony parking przy Urzędzie Miasta (ul. Grudziądzka) są wystarczającą bazą parkingową dla turystów odwiedzających Bydgoszcz.

POTRZEBNY CZAS

Maksymalnie 5 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Schody, choć krótkie, zarówno te w przesmyku między budynkami jak i te prowadzące na kładkę będą dużym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych. Rodzice z wózkiem dziecięcym dadzą radę przenieść lub podjechać wózkiem.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Magiczne Schodki w Bydgoszczy są idealnym skrótem między parkingiem przy Urzędzie Miasta lub na ulicy Jana Kazimierza a Wyspą Młyńską.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

MOCNE STRONY

 • doskonały i ciekawy skrót prowadzący na Wyspę Młyńską,
 • kładka została „opanowana” przez zakochanych, którzy wieszają na niej swoje „miłosne” kłódki,
 • bliskość innych atrakcji i ciekawych miejsc,
 • plany na przebudowę i urozmaicenie tego miejsca poprzez zastosowanie ciekawych form architektonicznych, oby doszły do skutku i cieszyły oczy turystów możliwie szybko

SŁABE STRONY

 • przesmyk wymaga prac odświeżających, widać już w nim uszkodzenia, które nie robią dobrego wrażenia,
 • średnia informacja turystyczna. Nazwa miejsca jest intrygująca i fajnie byłoby poznać jej historię.

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Szukasz ciekawych miejsc w Bydgoszczy? Sprawdź moje wpisy o tym mieście:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!