Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach
 • Marcin
 • 16 czerwca 2021
Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach to moim zdaniem królowa międzyzdrojskich plaż! Rozciąga się od mola w Międzyzdrojach aż do granic Wolińskiego Parku Narodowego i pierwszych nadmorskich klifów. To właśnie w jej wschodnim zakątku zlokalizowano przystań rybacką oraz na nią trafimy, schodząc na plażę na końcu Alei Gwiazd. Dodatkowym atutem są przyjazne pierwsze metry morza, które łagodnie opadają z każdym krokiem przez co nie wskakujemy od razu na głęboką wodę. Sama plaża jest szeroka i rozległa, dzięki czemu nie powinniśmy martwić się o znalezienie miejsca, choć jak to zawsze bywa nad morzem, w szczycie sezonu będzie tu bardzo tłoczno. Na plaży znajdziemy wypożyczalnię sprzętu plażowego, strzeżone kąpielisko oraz bar plażowy.

lokalizacja

na wschód od międzyzdrojskiego molo

GALERIA

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach
Plaża wschodnia w Międzyzdrojach
Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Mimo pięknego położenia i otoczenia plaży, jest ona jedynie jedną z wielu urokliwych plaż w Polsce. Plaża wschodnia w Międzyzdrojach na pewno wyróżnia się na tle innych plaż, jednak nie na tyle by bardziej podkreślać jej unikalność.

 • MOIM ZDANIEM

Moim zdaniem plaża wschodnia w Międzyzdrojach jest najpiękniejszą plażą w tej okolicy, z której można aktywnie korzystać. Warto usiąść na jej piaskach odpocząć, skorzystać ze Słońca i pooglądać widoki!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Plaża wschodnia w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.8 / 5

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2.5 / 5

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach nie jest najbardziej obleganą z tutejszych plaż, mimo to w słoneczne i ciepłe dni turystów nie brakuje. Dodatkowo jej brzegiem spaceruje wiele dodatkowych osób w kierunku Wolińskiego Parku Narodowego.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Dobre oznakowanie wejść na plażę ale brakuje drogowskazów zachęcających do odwiedzenia pobliskich (wręcz widocznych) ciekawych miejsc.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

POTRZEBNY CZAS

Według uznania:)

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Na samą plażę prowadzą zazwyczaj drewniane schody, które większości ułatwiają zejście z pasa wydm nadmorskich. Niestety dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy rodziców z wózkami dziecięcymi będą one problematyczne. Przy niektórych zejściach, np. tym na końcu Alei Gwiazd przygotowany został wygodny zjazd.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Zauważyłem, że na wschodniej plaży jest nieco chłodniejsza i jednocześnie czystsza woda. Dodatkowo to na niej jest mniej tłocznie, niż na sąsiedniej plaży zachodniej położonej po drugiej stronie mola.

Plaża wschodnia w Międzyzdrojach

MOCNE STRONY

 • wyjątkowe położenie i widoki,
 • przyjazne wody przybrzeżne z łagodnie opadającym dnem,
 • strzeżone kąpielisko,
 • istnieją przyjazne zejścia na plażę,
 • mniejszy tłum niż na sąsiedniej plaży zachodniej,

SŁABE STRONY

 • niewystarczająca baza parkingowa,
 • ubogie zaplecze dla odwiedzających (brak przebieralni, mała liczba toalet i punktów gastronomicznych)

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!