Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach
  • Marcin
  • 13 czerwca 2021
Molo w Międzyzdrojach

Obecne, betonowe molo w Międzyzdrojach powstało w 1994 roku, kiedy to wybudowane zostało pierwsze 120 metrów pomostu. Rozbudowa z 2004 roku wydłużyła molo w Międzyzdrojach o kolejne 275 metrów, z czego ostatnie 75 metrów zostało znacznie obniżone, by mogło służyć jako przystań dla statków żeglugi pasażerskiej. Oprócz obsługi pasażerów żeglugi, molo jest również miejscem gdzie zlokalizowano wiele barów, kawiarni oraz innych atrakcji.

Molo w obecnym miejscu istniało już pod koniec XIX wieku, jednak nie dotrwało ono do naszych czasów. Raz niszczyła je natura, innym razem saperzy… Obecnie molo jest umowną granicą między międzyzdrojską plażą zachodnią i wschodnią a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy amfiteatr, promenadę biegnącą wierzchem wydm czy tereny do odpoczynku, będące niemal w samym centrum Międzyzdrojów. Wejście na ten najbardziej znany pomost w okolicy rozpoznamy po charakterystycznym pasażu, przy którym stoją dwie białe wieże.

Molo w Międzyzdrojach to dobry punkt widokowy na wody Zatoki Pomorskiej oraz okolice Międzyzdrojów, np. Świnoujście czy Woliński Park Narodowy.

kategoria miejsca
lokalizacja

w centrum Międzyzdrojów, przy ulicy Bohaterów Warszawy

GALERIA

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach
Molo w Międzyzdrojach
Molo w Międzyzdrojach

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Molo w Międzyzdrojach to najdłuższe betonowe molo w Polsce (395 metrów długości) i na tym jego wyjątkowość się kończy… Bo choć białe wieżyczki przy wejściu, czy przystań na jego końcu są intrygujące i na swój sposób wyjątkowe, to mimo wszystko międzyzdrojskie molo przypomina inne pomosty tego typu w Polsce.

  • MOIM ZDANIEM

Niezależnie co tutaj napiszę i tak pójdziesz na molo w Międzyzdrojach, jeżeli zawitasz do tej nadmorskiej miejscowości. Taka prawda… Mnie osobiście molo w Międzyzdrojach nieco rozczarowało, głównie z powodu rozmieszczenia na nim budek, knajp i kawiarni, które nie dość, że psują widok to również robią hałas, graną muzyką…

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Molo w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Molo w Międzyzdrojach


CENY

5 / 5

Bez opłat za wstęp na molo.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Molo w Międzyzdrojach to jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście, dlatego nastaw się na całkiem sporą ilość turystów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2 / 5

Natknąłem się jedynie na kilka kierunkowskazów na ulicach Międzyzdrojów a to w mojej ocenie nieco za mało.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

POTRZEBNY CZAS

Spacer molo to kwestia 10-20 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Najmniejszy tłum turystów krąży po molo w rodzinach porannych i porze obiadowej, dlatego jeżeli nie lubisz zwiedzać w tłumie, przyjdź na molo w Międzyzdrojach właśnie w tych porach.

Molo w Międzyzdrojach

MOCNE STRONY

  • widoki,
  • dostępność,
  • lokalizacja,

SŁABE STRONY

  • ilość turystów,
  • parking,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!