Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
  • Marcin
  • 11 czerwca 2021
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach to najbardziej znane miejsce w tym nadbałtyckim kurorcie! Pewnie wielu z Was o niej słyszało, podobnie jak o innych wydarzeniach z udziałem gwiazd, głównie polskiego kina, takich jak coroczny festiwal czy inne cykliczne wydarzenia. Zresztą sami celebryci, aktorzy oraz popularne osoby upodobały sobie Międzyzdroje, jako miejsce własnego wypoczynku.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach znajduje się w centralnej części miasta, kilkaset metrów na wschód od międzyzdrojskiego mola. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach rozciąga się od Promenady Gwiazd (główny deptak) i jej skrzyżowania z ul. Parkową, biegnącą przez Park Zdrojowy, aż do samej plaży (wyjście C, plaża wschodnia). Na alei znajdziemy setki odcisków dłoni ludzi kultury i rozrywki, głównie związanych z polskim filmem i muzyką. Odciski uwiecznione zostały w metalowych płytkach, wkomponowanych w kamienną nawierzchnię. Historia alei sięga roku 1996, kiedy to odsłonięto pierwsze pamiątkowe tablice m. in. Janusza Gajosa, Krystyny Jandy, Zbigniewa Preisnera czy Krzysztofa Kieślowskiego.

Niemal tradycją tego miejsca, jest przymierzanie własnych dłoni do tych uwiecznionych w płytkach.

kategoria miejsca
lokalizacja

pomiędzy Promenadą Gwiazd (skrzyżowanie z ul. Parkową) a plażą wschodnią w Międzyzdrojach

GALERIA

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Miejsc, gdzie zostały upamiętnione ważne osoby dla naszego kraju, znajdziemy całkiem sporo. Dla przykładu można podać Bydgoską Aleję Autografów, gdzie w podobny sposób uwieczniono osobistości ważne dla miasta. Niemniej jednak, Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach jest jedną z tych najbardziej znanych i lubianych!

  • MOIM ZDANIEM

Choć forma alei jest ciekawa, a pamiątkowych odcisków nie brakuje, trzeba uczciwie przyznać, że w okolicy są miejsca zasługujące dużo bardziej na zobaczenie. Jednak spacerując po Międzyzdrojach, warto odwiedzić również Aleję Gwiazd.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.5 / 5

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach


CENY

5 / 5

Bez opłat

ILOŚĆ TURYSTÓW

1.5 / 5

Dużo a momentami wręcz bardzo dużo. Dodatkowy tłum robią plażowicze, którzy idą aleją do wejścia na plażę.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Przy alei znajdziemy multimedialny kiosk informacji turystycznej, odciski są podpisane przez same gwiazdy a w innych zakątkach Międzyzdrojów znajdziemy drogowskazy, kierujące nas do alei. Wszystko wykonanie bardzo dobrze i czytelnie.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

POTRZEBNY CZAS

Od 3 minut do aż kilkunastu, gdy będziecie chcieli odnaleźć najbardziej pasujący do siebie odcisk dłoni.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Polecam spacerować po Alei Gwiazd po zachodzie słońca! Po pierwsze tabliczki nie parzą:) Po drugie jest mniej osób i na koniec, dzięki klimatycznemu oświetleniu miejsce to pięknie się prezentuje.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

MOCNE STRONY

  • ciekawa forma,
  • dostępność,
  • lokalizacja,

SŁABE STRONY

  • dużo ilość turystów,
  • parking,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!