Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach to królestwo ryb oraz wodnej fauny i flory, otwarte w 2019 roku. Znajduje się przy głównym deptaku Międzyzdrojów, czyli ul. Bohaterów Warszawy, dosłownie kilka kroków od międzyzdrojskiego molo. Na ekspozycji, która liczy sobie 3 piętra i blisko 3000 metrów kwadratowych znajdziemy setki kolorowych rybek i organizmów wodnych, ciekawe formy akwariów, które jeszcze bardziej potęgują niesamowite wrażenie. Znajdziemy w nich Nemo (czyli błazenka), piranie a nawet małego rekina i wiele, wiele innych gatunków ryb! Oprócz tego na ostatnim piętrze oceanarium w Międzyzdrojach zlokalizowano salę interaktywną z ekranami dotykowymi, makietami i placem zabaw oraz bawialnią dla najmłodszych.

Wszystko to mieści się w nowoczesnym i wygodnym obiekcie, po którym bez problemu można się poruszać nawet z dziecięcym wózkiem. W oceanarium w Międzyzdrojach znajdziemy również kawiarnię a dodatkowo w sezonie, organizowane są liczne wydarzenia, które dodatkowo uatrakcyjniają dostępną ofertę.

Dokładną lokalizację miejsca: Oceanarium w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Oceanarium w Międzyzdrojach to jeden z zaledwie kilku tego typu obiektów w Polsce, przez co bez wątpienia jest on niemal niepowtarzalny! Dodatkowo forma ekspozycji i aranżacji tylko wzmacnia unikatowy charakter tego oceanarium.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Oceanarium w Międzyzdrojach
Oceanarium w Międzyzdrojach
Oceanarium w Międzyzdrojach nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
5 / 5

Oceanarium w Międzyzdrojach to doskonała atrakcja dosłownie dla każdego! Będzie ono wielką frajdą dla najmłodszych ale i ciekawym spotkaniem z niecodzienną przyrodą dla dorosłych. Dla mnie osobiście, oceanarium w Międzyzdrojach to miejsce, które należy koniecznie zobaczyć będąc w tych stronach.

Oceanarium w Międzyzdrojach
3.3 / 5

1.5 / 5

Niestety ceny biletów za wstęp do oceanarium w Międzyzdrojach są wysokie. Wejście 3-4 osobowej rodziny to wydatek rzędu 100-150 złotych, co dla wielu może być odstraszające… Oczywiście zrozumiałe jest to, że utrzymanie takiego obiektu kosztuje, jednak utworzenie bardziej elastycznej oferty biletowej (np. biletów rodzinnych) mogłoby przyciągnąć tutaj więcej odwiedzających.

3.5 / 5

Przeważnie nie ma tłumów, jednak z racji, że na interaktywnej ekspozycji czy w bawialni dla najmłodszych spędza się najwięcej czasu, może zrobić się tutaj bardziej tłoczno. Oczywiście na ilość gości oceanarium w Międzyzdrojach przekłada się również pogoda – im gorsza, tym więcej odwiedzających.

5 / 5

Nie ma się do czego przyczepić! Dobra robota:)

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Optymalny czas jaki potrzebujesz to od 45 minut do nawet 2 godzin. Oczywiście idąc z dziećmi nastaw się na minimum 1 godzinę.

Dla każdego! Nawet roczne dzieci będą się tutaj świetnie bawiły!

Dostępny dla każdego! Oceanarium w Międzyzdrojach jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, ponieważ w całości dostosowany jest do ich potrzeb. Na tych ułatwieniach skorzystają również rodzice z wózkami dziecięcymi, którymi dadzą radę dojechać w każdy zakamarek.

  • ilość okazów ryb i organizmów wodnych,
  • ciekawa architektura oraz przyjaźnie zaprojektowany budynek,
  • strefa interaktywna oraz bawialnia dla najmłodszych,
  • doskonała informacja i infrastruktura turystyczna,
  • kawiarnia w obiekcie,
  • liczne wydarzenia w sezonie,
  • wysokie ceny,

Wybierając się do oceanarium w Międzyzdrojach koniecznie zwróć uwagę na godziny otwarcia! Po pierwsze czasami nie są one najdłuższe, po drugie zmieniają się w czasie sezonu dlatego nie zawsze dasz radę iść do oceanarium godzinkę przed zachodem Słońca…

Oceanarium w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 18 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl