tu byłem

Kawcza Góra (dokładnie szczyt nazywa się Kawcza) wznosi się na 61 m. n. p. m., mimo że znajduje się niemal tuz nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Jest, obok Gosania, jednym z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego, rozciągającego się nad wodami Zatoki Pomorskiej. Na jej północnym zboczu (od strony morza) wybudowano schody wraz z tarasami widokowymi, dzięki którym bezpośrednio z plaży możemy wejść na szczyt Kawczej. Więcej o nich przeczytasz we wpisie: Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach. Przez szczyt przebiega czarny szlak turystyczny, dzięki któremu dotrzemy m. in. do dawnych baterii artylerii stałej.

Na szczycie Kawczej Góry znajdziemy pamiątkowy kamień poświęcony niemieckim leśnikom oraz obelisk, upamiętniający współpracę polskich i niemieckich leśników na przestrzeni lat.

lokalizacja: na północny-wschód od Międzyzdrojów w Paśmie Wolińskim

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

zdjęcia

unikalność

2/5

Szczyt Kawczej Góry jest nietypowy głównie ze względu na bliskość morza i potężny klif, który uformował się na jego zboczu. Jest jedynie jednym z kilku szczytów w Wolińskim Parku Narodowym, choć razem z Gosianiem, jednym z najbardziej znanych.

moim zdaniem

1/5

Szczyt Kawczej Góry porasta las, przez co nie jest on dobrym punktem widokowym. Jednak schody, które prowadzą na jej szczyt to już inna bajka! Będąc tutaj skup się na schodach widokowych a nie na szczycie wzniesienia, które i tak leży poza szlakiem.

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

mapa

oceny

średnia ocena
3.3/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3/5

W godzinach szczytu turystycznego może być tłoczno, w pozostałych porach dnia jest znacznie spokojniej.

infrastruktura turystyczna

2/5

Na szczycie znajdują się pamiątkowe obeliski jednak brak innych tablic informacyjnych. Jedynie oznaczenia na czarnym szlakach prowadzą do szczytu.

przydatne informacje

potrzebny czas

Wierzchołek jest tylko częściowo dostępny dla turystów a część z pamiątkowych obelisków znajduje się w terenie niedostępnym dla turystów (za ogrodzeniem wzdłuż szlaku). W związku z tym na szczycie wystarczy Wam dosłowna minuta.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Najbliższy parking, ciągnie się wzdłuż ul. Zwycięstwa (DW 102) oraz Campingowej w Międzyzdrojach. Parkowanie nie wiąże się z opłatami, jednak ilość miejsc nie jest zbyt duża. Drugi wygodny parking „Kwasowo” znajduje się przy drodze wojewódzkiej 102 w okolicach Daglezji Kwasowskiej.

dostępność

Kawcza Góra to szczyt położony w terenie zalesionym do którego możemy dotrzeć m. in. leśną ścieżką. Możliwe jest dojechanie do niego wózkiem dziecięcym (koniecznie z dużymi i szerokimi oponami) ale bardzo trudne lub nawet niemożliwe będzie dojechanie do niego wózkiem dla osób niepełnosprawnych.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Część obelisków na cześć leśników znajduje się poza szlakiem i dostęp do nich nie jest możliwy (zabronione jest wyjście poza szlak turystyczny na terenie Wolińskiego Parku Narodowego).

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

mocne strony

słabe strony

  • niedostępna część szczytu,
  • kiepskie zaplecze parkingowe i informacja turystyczna,

dowiedź się więcej!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Kawcza Góra w Wolińskim Parku Narodowym

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x