tu byłem

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach to znajdujące się na północny-wschód od miasta, już na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, schody będące doskonałym punktem widokowym. Łączą one plażę ze szczytem Kawczej Góry, która jest jednym z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego. Schody na Kawczą Górę uznano za najwyższe i najdłuższe schody polskiego wybrzeża! Mają aż 267 stopni i mierzą ponad 128 metrów długości oraz ponad 50 metrów wysokości.

Rozciąga się z nich przepiękna panorama na Zatokę Pomorską, okoliczne miasta i porty a także klify i plaże Wolińskiego Parku Narodowego. Schody na klifie to doskonała propozycja dla wczasowiczów na spacer z Międzyzdrojów.

kategoria miejsca:

lokalizacja: ok. 2 kilometrów na północny-wschód od Międzyzdrojów

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

zdjęcia

unikalność

4/5

Schody na Kawczą Górę to niepowtarzalna konstrukcja i punkt widokowy na polskim wybrzeżu! Dzięki nim wcześniej niedostępne klify Wolińskiego Parku Narodowego stały się możliwe do pokonania, co wcale nie jest takie proste, mimo wygodnych schodów! Na wyróżnienie zasługuje również ich długość i wysokość, która sprawia że są największymi schodami nad polskim morzem.

moim zdaniem

5/5

Po chwili namysłu stwierdziłem, że schody na Kawczą Górę należy koniecznie odwiedzić, będąc w tych stronach! Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji do zobaczenia jednej z piękniejszych panoram Zatoki Pomorskiej i zmierzenia się z ponad 260 schodami, wiodącymi po imponującym klifie Wolińskiego Parku Narodowego!

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

mapa

oceny

średnia ocena
3.7/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3/5

W godzinach szczytu turystycznego może być tłoczno, w pozostałych porach dnia jest znacznie spokojniej.

infrastruktura turystyczna

3/5

Od strony szczytu Kawczej Góry znajdziemy kilka tabliczek kierunkowych, prowadzących do punktu widokowego. Gorzej wygląda to od strony plaży, gdzie nie natrafiłem na drogowskazy. Na samych schodach również nie ma tablic, które przybliżały by samą konstrukcję czy widok na Zatokę Pomorską.

przydatne informacje

potrzebny czas

Pokonanie ponad 260 stopni oraz podziwiane widoków na poszczególnych poziomach, wymaga około 10-15 minut czasu, niezależnie czy się wchodzi czy schodzi.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Najbliższy parking, ciągnie się wzdłuż ul. Zwycięstwa (DW 102) oraz Campingowej w Międzyzdrojach. Parkowanie nie wiąże się z opłatami, jednak ilość miejsc nie jest zbyt duża. Drugi wygodny parking „Kwasowo” znajduje się przy drodze wojewódzkiej 102 w okolicach Daglezji Kwasowskiej.

dostępność

Schody na Kawczą Górę nie są dostępnie dla osób o obniżonej sprawności oraz dziecięcych wózków. Pokonanie ponad 260 stopni to wejście na 9-10 piętro, dlatego wniesienie wózka też będzie wymagało wysiłku. Małe dzieci, które potrafią już chodzić mogą spróbować wejść na górę schodów na własnych nóżkach. W przypadku „kryzysu” zawsze można resztę drogi wnieść malucha.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Kiedy my odwiedziliśmy schody na Kawczą Górę, nasz synek miał 2,5 roku i za rękę, na własnych nogach wszedł i zszedł schodami z Kawczej Góry. Oczywiście trwało to chwilę dłużej, niż normalnie.

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

mocne strony

  • unikalna konstrukcja, zlokalizowana na morskim klifie,
  • piękna panorama,
  • doskonałe miejsce na spacer z Międzyzdrojów,

słabe strony

  • kiepskie zaplecze parkingowe i informacja turystyczna od strony morza,

dowiedź się więcej!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x