Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach to miejsce, w którym możemy odbyć błyskawiczną podróż dookoła Morza Bałtyckiego. Sercem parku jest wypełniony wodą zbiornik, będący zarysem linii brzegowej Morza Bałtyckiego, wokół którego zlokalizowano dziesiątki miniatur charakterystycznych budynków nad Bałtykiem. Spacerujemy wśród nich przechodząc z państwa do państwa, poznając jego najciekawsze obiekty. W ten sposób możemy zobaczyć w miniaturze m. in. Katedrę w Helsinkach, Sobór w Sankt Petersburgu, Dom Bractwa Czarnogłowych w Rydze, Zamek w Malborku, Żuraw w Gdańsku czy kilka latarni morskich. Ale wśród miniatur jest również kilka ciekawostek, takich jak Fort Trump, budowa apartamentowca w Międzyzdrojach, żaglowiec Dar Pomorza czy świat kolejek! Absolutnie wszystkie miniatury zachwycają jakością wykonania i szczegółowością detali!

Park miniatur będzie doskonałą atrakcją dla najmłodszych! Szczególnie ciekawy dla dzieci będzie świat kolejek, choć dla większych “tradycjonalistów” przygotowano również bardzo przyjazny plac zabaw. Dorośli poza imponującymi makietami, powinni być miło zaskoczeni sposobem oprowadzania po parku przez przewodników, którzy bardzo ciekawie opowiadają o poszczególnych obiektach i krajach, które “odwiedzamy”.

Bałtycki Park Miniatur, podobnie jak Oceanarium może być doskonałą odskocznią od wylegiwania się na międzyzdrojskich plażach czy wędrówek po Wolińskim Parku Narodowym.

Dokładną lokalizację miejsca: Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Forma Bałtyckiego Parku Miniatur jest wyjątkowa! Pomysł zbudowania ekspozycji wokół Morza Bałtyckiego to świetny pomysł, dzięki któremu poznajemy poszczególne państwa i ich charakterystyczne budowle. Świat kolejek jest miłym dopełnieniem, który sam w sobie jest również ciekawą atrakcją.

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
Bałtycki Park Miniatur
4 / 5

Bałtycki Park Miniatur to miejsce, gdzie spędzicie bardzo przyjemnie swój czas. Pomysł aranżacji parku, ilość oraz jakość wykonania i szczegółowość miniatur, opowieści przewodników, piękny świat kolejek i kącik dla najmłodszych sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Zdecydowanie więcej, niż tylko warto zobaczyć!

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
3.7 / 5

3 / 5

Ceny nie należą do najniższych (kilkadziesiąt złotych od osoby) a bilety rodzinne tylko w niewielkim stopniu obniżają koszt wejścia.

3 / 5

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach w sezonie niemal stale gości odwiedzających. Bardziej prawdopodobne jest spotkasz tutaj kilkadziesiąt osób niż pojedynczych odwiedzających.

5 / 5

Każda miniatura ma swój opis, granice państw bardzo ciekawie wyeksponowane a droga zwiedzania świetnie oznakowana. Dzięki temu otrzymujemy wszystko co potrzebne w całości poznać to miejsce. Również zaplecze turystyczne (sklep, gastronomia czy toalety) świetnie przygotowane.

5 / 5

Duży i bezpłatny parking pod samym obiektem.

By spokojnie zobaczyć cały teren parku miniatur warto zarezerwować sobie od 45 do 60 minut.

Dla każdego. Na najmłodszych gości czeka bardzo przyjazny i pełen zabawek plac zabaw.

Dostępne dla każdego.

  • ciekawa forma aranżacji parku,
  • ilość i szczegółowość wykonania miniatur,
  • świat kolejek,
  • dostępność,
  • kącik dla najmłodszych,
  • informacja turystyczna na miejscu, parking i zaplecze
  • ceny biletów,

Pamiętaj, że im gorsza pogoda nad morzem tym więcej osób szuka atrakcji w okolicy, takich jak Bałtycki Park Miniatur. Jeżeli nie chcesz trafić tutaj na tłum gości, wybierz inny dzień lub porę a zamiast tego w czasie gorszej pogody, rusz np. do Wolińskiego Parku Narodowego, odwiedzając Gosań, Jezioro Turkusowe czy Grodzisko w Lubinie.

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 30 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl