Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka to wzgórze na wyspie Wolin o wysokości 81 m. n. p. m., znajdujące się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 400 metrów na wschód od miejscowości Lubin. To właśnie Wzgórze Zielonka stało się popularnym punktem widokowym, który zlokalizowano na jego zboczach i możemy z niego zobaczyć jednocześnie deltę Świny, Jezioro Wicko Wielkie, Zalew Szczeciński oraz Morze Bałtyckie! Widok ten został nagrodzony tytułem “Krajobraz roku 1993/1994”.

Na szczyt Zielonki można się dostać odbijając z niebieskiego szlaku turystycznego, biegnącego ulicą Dobrą w Lubinie. Przy szlaku znajduje się również drugi doskonały punkt widokowy, zlokalizowany w grodzisku w Lubinie.

Wzgórze Zielonka

na wschód od m. Lubin, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego

Dokładną lokalizację miejsca: Wzgórze Zielonka, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Wzgórze Zielonka i punkt widokowy na jego zboczach pozwalają zobaczyć nam niepowtarzalny widok, który w swojej szerokiej panoramie mieści unikatowe formy przyrody.

Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka
Wzgórze Zielonka wycieczki z Międzyzdrojów
Wzgórze Zielonka wycieczki z Międzyzdrojów
Wzgórze Zielonka
3 / 5

Choć widok jest rozległy i unikatowy, przez drzewa porastające wzgórze nie jest tak imponujący jak mogłoby się wydawać. Mimo to, warto odwiedzić to miejsce!

Wzgórze Zielonka
5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Miejsce jest mało popularne, w najgorszym przypadku spotkamy jedynie pojedyncze osoby.

5 / 5

Sporo drogowskazów, dzięki którym bez problemu trafimy na punkt widokowy a na miejscu dodatkowo stoi tablica informacyjna. Mówiąc krótko, jest wszystko co potrzeba.

5 / 5

Na ulicy Głównej w Lubinie (przy cmentarzu) znajduje się duży i bezpłatny parking, z którego do punktu widokowego jest około 400 metrów drogi.

Wejście na Wzgórze Zielonka wraz z kilkoma minutami na podziwianie widoków i zejściem z powrotem do Lubinia to kwestia 20-30 minut. Na samym punkcie widokowym spędzicie kilka minut.

Dla każdego.

Po zejściu z niebieskiego szlaku (który miejscami jest piaszczysty) droga prowadzi ziemnymi schodami, przez co miejsce nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

  • rozległy widok,
  • bardzo dobrze oznakowane podejście i informacja turystyczna na punkcie widokowym,
  • krótkie dojście,
  • wygodny parking,
  • mało turystów,
  • widok nieco przysłaniają korony rosnących poniżej drzew,

Krótki odcinek lasem (około 250 metrów) był pełen komarów! Warto zabrać ze sobą spraye odstraszające te insekty, inaczej zostaniecie dosłownie zjedzeni:)

Wzgórze Zielonka

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 22 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl