wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach

Po sąsiedzku z międzyzdrojskim oceanarium i dosłownie kilka kroków od mola, stoi najprawdopodobniej najbardziej zapomniany zabytek ścisłego centrum tego nadmorskiego kurortu. Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach, bo niej mowa to XIX-wieczny obiekt meteorologiczny, który od dziesiątek lat stoi na głównej promenadzie Międzyzdrojów. Choć historia wieżyczki sięga XIX wieku a ona sama przetrwała dwie wojny światowe, tak naprawdę jest historię znamy dopiero od 1945 roku. Wtedy to stanęła na międzyzdrojskiej promenadzie, w pobliżu wejścia na molo. Po generalnym remoncie promenady znalazła ona nową lokalizację, przy skrzyżowaniu z ulicą Morską, gdzie możemy ją obecnie zobaczyć. Będąc już w jej pobliżu, warto zwrócić uwagę na zwieńczenie wieżyczki, gdzie znajduje się symboliczne przedstawienie doby, gdzie poszczególne rzeźby przedstawiają różne pory dnia (kogut – poranek, ul – południe, nietoperz – wieczór i sowa – noc). W środku znajdziemy termometr, barometr i wskaźnik wilgotności powietrza.

Sama wieżyczka jest w kiepskim stanie i wymaga remontu oraz czyszczenia…

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, skrzyżowanie ul. Morskiej i Bohaterów Warszawy

Dokładną lokalizację miejsca: Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach to bardzo cenny zabytek meteorologiczny. Nie tylko sam wygląd czy aparatura pomiarowa ale również jej historia jest wyjątkowa.

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach

wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach
wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach
wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach
3 / 5

Choć u większości wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach nie wzbudzi zachwytu, warto zobaczyć ten historyczny obiekt, który od dziesiątek lat służy miejscowym ale i turystom!

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach
4.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Choć po promenadzie ciągną tłumy, przy wieżyczce mało kto się zatrzymuje. Trzeba mieć nie lada szczęście, by spotkać przy niej turystów.

4.5 / 5

Wszystko co trzeba zostało opisane na tabliczce, umieszczonej w gablocie wieżyczki. Brakuje tylko jakiegoś drogowskazu w centrum Międzyzdrojów, podobnego do tych prowadzących nas do molo czy Alei Gwiazd.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Do 5 minut.

Dla każdego, choć metodę i sens pomiarów zrozumie najwcześniej kilkuletnie dziecko.

Dostępne dla każdego.

  • unikalność,
  • położenie i lokalizacja,
  • dostępność,
  • kiepski stan techniczny, wymagający czyszczenia i remontu

Planowany jest remont wieżyczki meteorologicznej, jednak na razie nieznana jest data przeprowadzenia niezbędnych prac…

Zabytkowa wieżyczka meteorologiczna w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 18 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl