Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" biedrusko poznań
 • Marcin
 • 22 kwietnia 2021
Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” no niesamowicie wyjątkowa atrakcja turystyczna. W odtworzonym tradycyjną metodą (bez użycia gwoździ) XV-wieczym młynie zlokalizowano, stworzono nie tylko atrakcję turystyczną ale również miejsce edukacji przyrodniczej. W murach budynku zlokalizowano m. in. leśne laboratorium, ekspozycje przyrodnicze, wystawę zdjęć a w jego otoczeniu dodatkowe smaczki przyrodnicze! Wokół budynku znajdziemy również drewnianą wiatę z poglądowymi zdjęciami ptaków w rzeczywistej skali, wystawę budek do ptaków, dawną studnię a także kilka miejsc do odpoczynku. Na zewnątrz budynku możemy również zobaczyć koło wodne, które napędzało kiedyś mechanizm schowany wewnątrz.

Niestety podczas mojej wizyty, z racji obostrzeń pandemicznych, nie mogłem wejść do środka.

Zainteresowanych wnętrzem obiektu, zachęcam do wirtualnego spaceru po Ośrodku.

region
lokalizacja

w południowej części Biedruska pod Poznaniem

GALERIA

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" biedrusko poznań
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Miejsce stworzone z pasją! Odtworzony XV-wieczny, drewniany młyn a w nim nowocześnie urządzona leśna „szkoła” to bardzo nietypowe połączenie. Między innymi dlatego zasługuje szczególne na docenienie. Dodatkowo najbliższe otoczenie ale i to odrobinę dalsze, które powiązane jest ze zbiornikiem Łysy Młyn, dopełnia całości i tworzy tutaj bardzo ciekawe miejsce, które z jednej strony edukuje przyrodniczo a z drugiej daje chwilę wytchnienia i odpoczynku.

 • MOIM ZDANIEM

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” to miejsce które warto odwiedzić! Na niewielkim terenie znajdziemy wiele różnych atrakcji, które powinny umilić i uatrakcyjnić nam dzień. Dodatkowo poznamy wiele przyrodniczych ciekawostek!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.3 / 5

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Podobnie jak w samym „Łysym Młynie” i tutaj odwiedzających jest dużo… W niedzielne popołudnie mieliśmy duży problem znaleźć wolne miejsce na parkingu. W tygodniu trochę lepiej, ale trzeba przyznać, że zawsze kilka samochodów stoi.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Brakowało mi drogowskazów kierujących do budynku a w jego samym otoczeniu warto byłoby opisać widoczne dla wszystkich eksponaty, które są na zewnątrz. Choć zakładam, że gdy ośrodek jest otwarty pewnie ktoś o nich opowiada.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Utwardzony, przestrzenny i całkiem pojemny parking znajduje się około 300 metrów od ośrodka. Dedykowany jest właśnie dla odwiedzających to miejsce. Luksusem jest budynek sanitarny, który został zlokalizowany na jego terenie. A to, że mimo swojego i tak nie małego rozmiaru, nie mieści wszystkich chętnych, nie można traktować jako jego wadę.

POTRZEBNY CZAS

Od 10 minut do nawet 2 godzin.

SUGEROWANY WIEK

Ze względu na edukacyjny charakter miejsca, dopiero starsze przedszkolaki będą mogły docenić i naprawdę poznać to miejsce. Młodsze dzieci ciężko będzie nim zainteresować.

DOSTĘPNOŚĆ

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrza niedostosowane do osób niepełnosprawnych.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” otwarty jest od wtorku do piątku w godzinach 8-15 (źródło). Nie są to najdogodniejsze godziny dla osób pracujących…

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

MOCNE STRONY

 • unikalna lokalizacja w odtworzonym drewnianym młynie wodnym,
 • ciekawa tematyka, związana z okolicznym terenem,
 • doskonały parking,
 • dodatkowe atrakcje w otoczeniu (m. in. ścieżka dydaktyczna, zbiornik wodny, ścieżki rowerowe i biegowe),

SŁABE STRONY

 • godziny otwarcia,
 • uboga stała informacja turystyczna,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej o tym miejscu, przeczytasz we wpisie:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!