tu byłem

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

szybkie menu

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” no niesamowicie wyjątkowa atrakcja turystyczna. W odtworzonym tradycyjną metodą (bez użycia gwoździ) XV-wieczym młynie zlokalizowano, stworzono nie tylko atrakcję turystyczną ale również miejsce edukacji przyrodniczej. W murach budynku zlokalizowano m. in. leśne laboratorium, ekspozycje przyrodnicze, wystawę zdjęć a w jego otoczeniu dodatkowe smaczki przyrodnicze! Wokół budynku znajdziemy również drewnianą wiatę z poglądowymi zdjęciami ptaków w rzeczywistej skali, wystawę budek do ptaków, dawną studnię a także kilka miejsc do odpoczynku. Na zewnątrz budynku możemy również zobaczyć koło wodne, które napędzało kiedyś mechanizm schowany wewnątrz.

Niestety podczas mojej wizyty, z racji obostrzeń pandemicznych, nie mogłem wejść do środka.

Zainteresowanych wnętrzem obiektu, zachęcam do wirtualnego spaceru po Ośrodku.

region:

lokalizacja: w południowej części Biedruska pod Poznaniem

dowiedź się więcej!

Więcej o tym miejscu, przeczytasz we wpisie:

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

zdjęcia

unikalność

4/5

Miejsce stworzone z pasją! Odtworzony XV-wieczny, drewniany młyn a w nim nowocześnie urządzona leśna „szkoła” to bardzo nietypowe połączenie. Między innymi dlatego zasługuje szczególne na docenienie. Dodatkowo najbliższe otoczenie ale i to odrobinę dalsze, które powiązane jest ze zbiornikiem Łysy Młyn, dopełnia całości i tworzy tutaj bardzo ciekawe miejsce, które z jednej strony edukuje przyrodniczo a z drugiej daje chwilę wytchnienia i odpoczynku.

moim zdaniem

3/5

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” to miejsce które warto odwiedzić! Na niewielkim terenie znajdziemy wiele różnych atrakcji, które powinny umilić i uatrakcyjnić nam dzień. Dodatkowo poznamy wiele przyrodniczych ciekawostek!

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

mapa

oceny

średnia ocena
3.3/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

2/5

Podobnie jak w samym „Łysym Młynie” i tutaj odwiedzających jest dużo… W niedzielne popołudnie mieliśmy duży problem znaleźć wolne miejsce na parkingu. W tygodniu trochę lepiej, ale trzeba przyznać, że zawsze kilka samochodów stoi.

oznaczenia i informacja turystyczna

3/5

Brakowało mi drogowskazów kierujących do budynku a w jego samym otoczeniu warto byłoby opisać widoczne dla wszystkich eksponaty, które są na zewnątrz. Choć zakładam, że gdy ośrodek jest otwarty pewnie ktoś o nich opowiada.

przydatne informacje

potrzebny czas

Od 10 minut do nawet 2 godzin.

sugerowany wiek

Ze względu na edukacyjny charakter miejsca, dopiero starsze przedszkolaki będą mogły docenić i naprawdę poznać to miejsce. Młodsze dzieci ciężko będzie nim zainteresować.

parking

5/5

Utwardzony, przestrzenny i całkiem pojemny parking znajduje się około 300 metrów od ośrodka. Dedykowany jest właśnie dla odwiedzających to miejsce. Luksusem jest budynek sanitarny, który został zlokalizowany na jego terenie. A to, że mimo swojego i tak nie małego rozmiaru, nie mieści wszystkich chętnych, nie można traktować jako jego wadę.

dostępność

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrza niedostosowane do osób niepełnosprawnych.

podpowiedź kierunkowo.pl

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” otwarty jest od wtorku do piątku w godzinach 8-15 (źródło). Nie są to najdogodniejsze godziny dla osób pracujących…

Podoba Ci się to, co robię?

Kliknij i postaw mi kawę, dzięki czemu pomożesz mi niewielką kwotą w rozwoju bloga!

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

mocne strony

  • unikalna lokalizacja w odtworzonym drewnianym młynie wodnym,
  • ciekawa tematyka, związana z okolicznym terenem,
  • doskonały parking,
  • dodatkowe atrakcje w otoczeniu (m. in. ścieżka dydaktyczna, zbiornik wodny, ścieżki rowerowe i biegowe),

słabe strony

  • godziny otwarcia,
  • uboga stała informacja turystyczna,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Więcej o tym miejscu, przeczytasz we wpisie:

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x