deptak w karpaczu główna ulica miasta ulica konstytucji 3 maja centrum miasta

Deptak w Karpaczu

Deptak w Karpaczu to turystyczne centrum miasta, zawsze pełne życia i turystów. Choć ścisłe centrum rozciąga się od kościoła pw. Serca Pana Jezusowego do końca ulicy Mickiewicza, deptak jest nieco krótszy i liczy sobie ponad 400 metrów, od ul. Kopernika do ulicy Nad Łomnicą. Na tym odcinku, wyłączonym z ruchu samochodowego znajdziecie dziesiątki restauracji, cukierni, barów i niezliczoną ilość sklepów.

Spacerując główna ulicą miasta warto zwrócić uwagę również na skwer z kolorową fontanną, restaurację Bachus – dawną karczmę sądową, kościół pw. Nawiedzenia NMP o ciekawej bryle i wyróżniającym się hełmie wieńczącym wieżę, stylowy Urząd Miasta, Skwer Śladów Zdobywców, pełen makiet Historyczny Park Miniatur czy efektownie prezentujący się letni tor saneczkowy na zboczach Pohulanki. Idąc kawałek dalej w stronę skweru przy ul. Mickiewicza dotrzecie do małego parku, doskonałego na chwile odpoczynku czy szaleństwa na ogólnodostępnych trampolinach lub niezwykłej przygody w znajdującym się przy skwerze interaktywnym muzeum Karkonoskie Tajemnice.

Deptak w Karpaczu to również świetne miejsce na spróbowanie legendarnych górskich serków czy innych popularnych przysmaków.

Co jeszcze we wpisie?

To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.

Autor wpisu

marcin krawczyk bloger mikropodróżnik zdjęcie portretowe

Cześć, jestem Marcin!

autor bloga, mikropodróżnik, regionalista

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Lokalizacja – Deptak w Karpaczu

Lokalizacja miejsca „Deptak w Karpaczu”: ulica Konstytucji 3 Maja (przede wszystkim od ul. Parkowej do ul. Mickiewicza). Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

mapa atrakcji turystycznych

Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!

Konkrety

Deptak w Karpaczu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!

unikalność

Niestety deptak w Karpaczu nie odbiega niczym szczególnym od innych głównych ulic górskich miast i miejscowości. Podobnie jak np. w pobliskiej Szklarskiej Porębie, Wiśle położonej w Beskidzie Sląskim czy nawet wszystkim dobrze znanym Zakopanem, główna ulica miasta to ciąg sklepów, restauracji, barów i innych mało wyszukanych atrakcji.

moim zdaniem

Mając do wyboru dziesiątki niezwykłych i ciekawych miejsc oraz atrakcji w najbliższej okolicy, zachęcam Was do odkrywania właśnie ich. Na deptak w Karpaczu zawitacie zapewne tak czy siak, dlatego nie musicie szczególnie planować jego odwiedzin.

Galeria zdjęć

Deptak w Karpaczu

deptak w karpaczu ul. konstytucji 3 maja
deptak w karpaczu nocą ulica konstytucji 3 maja
dw mieszko karpacz deptak w karpaczu
centrum miasta karpacz nocą konstytucji 3 maja
fontanna w karpaczu pensjonat jaskier park przy kościelnej
kolorowa fontanna w karpaczu

Rating miejsca

Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!

Średnia ocena – 2.5/5 – składowe oceny:

Ceny4/5

Deptak w Karpaczu oczywiście jest bezpłatny, ale gwarantuje Wam, że spacerując po nim wydacie sporo gotówki. Serki, pamiątki, jedzenie, ubrania czy atrakcje jak wszędzie indziej, również i tutaj kosztują, często całkiem sporo.

Ilość odwiedzających1/5

To miejsce chyba nie zasypia… Niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze spotkacie tutaj inne osoby. W szczycie sezonu letniego i zimowego przygotujcie się na tłumy.

Przygotowanie2.5/5

W niektórych ciekawych miejscach (np. Skwer Zdobywców, skwer przy ul. Mickiewicza) jak i na najciekawszych budynkach znajdziecie tablice informacyjne. W mojej ocenie, można jeszcze wiele dobrego zrobić w tej kwestii.

czytasz – wspieraj

Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)

Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Praktyczne informacje – Deptak w Karpaczu

Parking – 3.5/5

W pobliżu deptaku znajdziecie wiele parkingów, w tym kilka miejskich (m. in. przy ul. Rybackiej, Parkowej, Konstytucji 3 Maja) oraz duży parking prywatny przy ul. Parkowej (przed tunelem, jadąc od dołu miasta). Wszystkie one są płatne, najtańsze są parkingi miejskie.

Potrzebny czas

Przejście deptaku w Karpaczu zajmie Wam minimum 5 minut, choć zapewne spędzicie tutaj więcej czasu.

Sugerowany wiek

Dla każdego.

Dostępność

Deptak w Karpaczu nie powinien sprawić nikomu większych trudności. Największym utrudnieniem w poruszaniu się po nim będą tłumy turystów.

podpowiedź

Różne źródła podają, że znajdujący się przy deptaku Urząd Miasta, jest najwyżej położonym urzędem w Polsce (na wysokości 615 m n.p.m.). Niestety nie ma to pokrycia w faktach, ponieważ najwyżej położonym miastem jest Zakopane (od wysokości 750 m n.p.m. wzwyż) a zakopiański Urząd Miasta położony jest na wysokości ok. 800 m n.p.m.

Plusy i minusy

główne atuty

  • deptak to miejsce o największym nagromadzeniu sklepów i lokali gastronomicznych w mieście,
  • wyłączony ruch samochodowy na długości ponad 400 metrów,
  • kilka ciekawych i historycznych miejsc przy deptaku,

słabsze strony

  • popularność i tłum turystów,
  • wszechobecna tandeta w sklepach i mało wyszukane atrakcje, podobnie jak w innych tego typu miejscach,

Poznajcie inne miejsca w okolicy

Wpis opublikowano: 26 stycznia 2024
Wykaz źródeł
  • ilustrowany przewodnik z mapami „KARPACZ i okolice”, wydanie XV – 2020r., wyd. Wydawnictwo Turystyczne PLAN, ISBN 978-83-7868-538-8,
  • wpis Deptak na oficjalnej stronie internetowej Miasta Karpacz, link, dostęp z dn. 25.01.2024,
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

OZNACZENIA WPISU
CO MYŚLISZ O TYM MIEJSCU I WPISIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl